Skocz do zawartości

[Rower Stacjonarny] Treningi


Gość Goral96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam rowerek stacjonarny z oporem 8 stopniowym ( mówię o tym, żebyście mogli pisać opór przy ćwiczeniach). Przez zimę i jesień jeżdżę tylko na tym. Moje pytanie brzmi, jakie treningi znacie ? Chcę :

-Dalej budować moje mięśnie , więc treningi na mięśnie

-Dalej rozwijać swoją kondycję, więc jakieś interwały, jeśli dobrze mówię.

-Dalej rozwijać siłę, lecz nie psuć stawów na max oporze przy wolnej kadencji

-Przygotować się do jazdy po górach :)

Więc dalibyście linki, swoje porady, swoje treningi, żebym mógł realizować to co opisałem. Dzięki z góry. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj książek Friela lub ostatnią książkę "Kolarstwo. Podstawy treningu" Dominika Lau. W tych książkach znajdziesz odpowiedź jak rozpisać sobie trening, w zależności od Twojej aktualnej kondycji i siły. Na forum znajdziesz odnośniki do tych pozycji.

Uniwersalnej recepty nikt Ci nie da. Kup pulsometr, zbuduj bazę (nabij kilometry), zdrowo żyj.

Nie napisałeś nic poza "dalej", co jest bardzo względne. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. W tym rowerze mam pulsometr. W stanie spoczynku (puls początkowy) mam poniżej 60 - średnio 55. Rowerek jest magnetyczny. Spokey Genova za 550zł. (Jakby ktoś chciał dla wiedzy). Kilometrów zrobiłem w tym sezonie zwykłym rowerem ponad 4 tysiące. Nie wiem, jaką mam kondycję itp, bo nie mam się z kim porównać. Dzięki, za te książki, na pewno poszukam czegoś w necie i na forum :) Nie piję, nie palę, itp. Żyję jak najbardziej zdrowo, jem tylko zdrowe jedzenie i jestem aktywny :) Ale nie chcę tak, żeby poprawiała mi się tylko kondycja, szybkość, wytrzymałość, a mięsnie będą robiły się mniejsze, lub nie będą się rozwijały, nie będą robiły się większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz większe mięśnie to rowerek na plecy i rób przysiady.

Wiem, że podczas interwałów, przy treningach beztlenowych organizm pobiera z cukrów. Jak trenować, żeby mieśnie się dalej rozwijały, bo jakoś je zbudowałem na jeżdżeniu rowerem, a nie na przysiadach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem, że podczas interwałów, przy treningach beztlenowych organizm pobiera z cukrów. Jak trenować, żeby mieśnie się dalej rozwijały, bo jakoś je zbudowałem na jeżdżeniu rowerem, a nie na przysiadach

Co pobiera z cukrów?

 

Chcesz mieć mięśnie to rób nogi na siłowni.

 

Podczas treningu wytrzymałościowego raczej nie zrobisz masy.

Chcesz siłę robić to wolne kręcenie na maksymalnym oporze.

Wytrzymałość i siła zamulają wiec trzeba od czasu do czasu pokręcić na małym oporze i dużej kadencji.

Jak te 3 elementy dobrze dobierzesz to będziesz miał i siłę i wytrzymałość i szybkość.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pobiera z cukrów?

 

Chcesz mieć mięśnie to rób nogi na siłowni.

 

Podczas treningu wytrzymałościowego raczej nie zrobisz masy.

Chcesz siłę robić to wolne kręcenie na maksymalnym oporze.

Wytrzymałość i siła zamulają wiec trzeba od czasu do czasu pokręcić na małym oporze i dużej kadencji.

Jak te 3 elementy dobrze dobierzesz to będziesz miał i siłę i wytrzymałość i szybkość.

Tak właśnie to łączę. Przykładowy trening : 5 min jazdy na oporze 2 - 25km/h, 5min jazdy na oporze 4 - 30km/h i 1 min jazdy na oporze 6  max sprint. potem znowu 5 min na oporze 2 - 25km/h itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...