Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Linki te zwykle to sie prostu lutuje, ale z nierdzewki, to jakis patent macie?

Bo z Shimano , chyba to od nich linke mialem, albo Jagwire...? W kazdym razie cyna sie nie chwyta i pozostal cyjanoakryl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym, w fasoli? Stary nie bede Fosolu kupowal, zeby raz na X czasu linke zlutowac. Inna sprawa u zony w robocie - wiazki do samochodow, sa stanowiska lutownicze, wkladasz kabel w kwasik, potem wkladasz w puche z ciekla cyna i masz. Z ilnka sie nie dalo....Tzn, niby oblalo, tylko zadrapales paznokciem i spadalo jak goowno z teflonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiesz co nie chce się nie zgadzać ale lutowałem do blach chromoniklowych i wiem ze się da ;) możliwe że stal nierdzewna ma inny skład i nie bardzo chce sie jej lut czepiać, nie wiem  czego są linki dokładnie zrobione. Wiem natomiast że nierdzewne linki shimano są zalutowane na końcu ;)

 

Co by nie być gołosłownym ;)

 

ErIFCj7.jpg

 

Może słabo widać ale te kątownik jest przylutowany do wkładki komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puklus wybacz, ale nie chce mi sie rozmawiac jak z debilem, przy calym szacunku dla Ciebie.

Linki Shimano na koncu sa zgrzewane, nie lutowane. Do lutowania nierdzewki potrzebujesz specjalnego lutu, nie zwyklego takiego do elektroniki, pokazujac zdjecie tego czegos - kominka, odpowietrznika, nie widze, wskazujesz swoja ignorancje. Rozumiem, ze mas papiery na mig/mag/tig i mozesz podyskutowac ze mna na ten temat....

Rozdupia mnie skoro pisze o profesjonalnych stanowiskach w zakladzie automotive i sie nie da, ja robie w innym jeszcze potezniejszym i pisze, ze sie nie da, Tobie sie da. Napisalem, owszem polacze i mozesz sobie wsadzic takie polaczenie tam gdzie sloneczko Ci nie dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g

 

https://scontent.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13717426_270466749987451_2565885861813357525_o.jpg

 

https://www.facebook.com/januszmajster/photos/a.265742677126525.1073741828.265723923795067/270466749987451/?type=3&theater

Widzę, że odwiedzamy te same strony :D 

 

To też dobre https://www.facebook.com/januszmajster/photos/a.265742677126525.1073741828.265723923795067/270878459946280/?type=3&theater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

wez sobie sprobuj przylutowac kabelek do plytki z nierdzewki.

Zdjęcie odnosi się do tego stwierdzenia. Jest nierdzewka?, no jest :D Jednak pojęcie nierdzewki jest tak szerokie jak polska ignorancja ;) a pisałem że nie wiem z czego są linki shimano zrobione, możliwe ze są zgrzewane. Nie próbowałem linek shimano lutować, inne z powodzeniem lutowałem. Niby tez nierdzewne, ale czy nie rdzewne czy ocynkowane, nie wiem. Aż z ciekawości spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zgadnie co to za druciarstwo? Jaka to część roweru?

Nie wiem, ale widzę tam zamocowany głośnik BT więc jakiś gimbowóz :D 

 

 

pasta do lutowania miedzi co np:

http://www.instalfix.pl/pl/p/Pasta-do-lutowamia-Unifix-3-100g/176

 

i każdej linki się cyna chwyta

A potrafisz czytać? Ta pasta nie sprawi, że polutujesz linkę z nierdzewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...