Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Oto odpowiedź na pytanie, co zrobić, gdy Caffélatex odmawia uszczelnienia jednego nypla - guma do żucia jako uszczelniacz. Wiem, nie jest to najelegantsze rozwiązanie, ale już mnie szlag trafiał, gdy musiałem codziennie pompować koło. Zobaczę jutro, czy zda egzamin.

post-100605-0-06877000-1460673249_thumb.jpg

Edytowane przez swistak40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz pojęcia to ci powiem, jest źle przyklejona albo masz niedokręcony wentyl. Masz już mleko w całej obręczy, jak zaschnie to nigdy tego nie doczyścisz. Już nie mówiąc o tym że to i tak cud że to działa, jak nagle od uderzenia stracisz to "uszczelnienie nypli" to stracisz też oponę i zrobisz sobie krzywdę. Mleko nie ma uszczelniać nypli, wcale nie ma go być w środku obręczy i po to jest ta taśma a nie po to żeby była. Weź ją wyrzuć i naklej nową porządnie.

Edytowane przez dran2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić jakim cudem to ma niby działać? :woot:

Jeśli powietrze "ucieka jednym nyplem" to resztą też musi bo co niby blokuje uciekanie? 

Pamiętaj że po obklejeniu jednego zostaje jeszcze 31/35nypli... :whistling:

Uciekanie powietrza oznacza źle przyklejoną taśmę...

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ta guma to był po części akt mojej desperacji, bo zaczęło mnie to uchodzenie powietrza straszliwie irytować. Taśma jest ORYGINALNIE naklejona, przystosowana do przerobienia koła na bezdętkowe. Inspekcja wizualna po usunięciu dętki nie wykazała żadnych jej uszkodzeń. Mam 99% pewności, że uchodzi nie przy wentylu, nie przy pozostałych nyplach, nie przez samą oponę, nie przez pedały, ramę, latarkę i przez kask też nie, ponieważ uźywałem wody z mydłem i tylko w tym miejscu pokazują się bąble. OK, zgadzam się, że tak być nie powinno, że mleczko nie jest od uszczelniania nypli, etc., ale w przednim kole była ta sama sytuacja z dwoma nyplami, a mimo to jakoś się uszczelniło i działa bardzo dobrze. Sam nie wiem, co o tym sądzić.

Edytowane przez swistak40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...