Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu pozbawiania skoku nie widzę a instalowanie mocowania linki to by było dopiero druciarstwo. wówczas to by w ogóle nie hamowało. 

 

 

Ty tak poważnie?! To hamulce starego typu NIE HAMOWAŁY?!

 

 

 

To jest system uruchamiający hamulce starego typu na pivotach v-brake. Dawniej potrzebne było oczko pod hamulec cantilever i do szczęk schodziła tylko linka. Obecnie mamy najczęściej v-brake, w którym pancerz kończy się na fajce, ma więc oparcie. A tutaj nie ma v-brake, tylko stare zaciski, a żeby to hamowało - jakoś trzeba było to ożenić... No i się udało, działa.

 

 

A co do druciarstwa, to aż człowiek ma ochotę sobie widelec w oko wbić i przekręcić jak czyta takie kwiatki jak: "wykożystania" czy "leprze".

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak poważnie?! To hamulce starego typu NIE HAMOWAŁY?!

 

Arturrossowi chodzi raczej o to, ze gdyby ktoś był taki mądry i zamontował przy sterach wieszak linki, to przy ugiętym amortyzatorze hamulec by nie zadziałał, bo linka by luźno dyndała, a jak koło wjechało by w dziurę to wysuwający się amor naciągnął by linkę i zacisnął hamulec. Mielibyśmy automatyczne dohamowywanie kola na dziurach :)

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło. Poza tym to mocowanie linki jest pod 1 cal a w tym widelcu jest raczej 1,1/8 cala więc mocowanie tego było by raczej delikatnie mówiąc kłopotliwe. :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł



No ja na rowerze częściej mam pompkę niż taśmę klejącą ale co kto lubi :)

Nigdy nie wiadomo kiedy się jakiś zaprzyjaźniony chomik pod taśmę nawinie ;)

http://pobierak.jeja.pl/images/6/6/8/104381_wiesz-co-sie-robi-z-chomikiem-i.jpg

 

Sam mam w plecaku i taśmę, i zipy :D

 

A propos przedniego hamulca - skądś skitrałem na dysk i zostało. IMO ciekawe to się dzielę :)

jBMoj5l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się gdzie umieścić te zdjęcia - bo w sumie pasują jak ulał do działu "Warsztat - zrób to sam". 

 

Tajemnica zaginionego krzyża została wyjaśniona - do jego produkcji użytu wierzby energetyczne z plantacji ekologicznej i drutu dzięki któremu wybór tematu dokonał się sam.

 

Niestety mój stojak rowerowy podpiera ramę jedynie pod tylnym trójkątem więc podczas serwisowania Tory musiałem poradzić sobie w inny sposób  :teehee:

SAM_5517_zps47ie4iwe.jpg

 

Drut w powiększeniu 

 

SAM_5518_zpspbtqk6hm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam za bardzo tego patentu :icon_question: Chyba bardziej skuteczny jest driver zrobiony z marketowego śrubokrętu płaskiego z goownolitu z obrotową rączką, szybciej można nypelka wkręcic - coś jak toto:

295030d1399155903-diy-trying-stand-dishi

 

Edit: No chyba że chodzi o kształt tych szprych :D

Edytowane przez BikerLight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...