Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma taki sam i ja również będe mieć. Jak używasz tylko do butelek to trzeba go nieco zmodyfikować a dokładniej nieco dogiąć do środka i butelki oshee trzymaja sie jak trzeba.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje PiotrowskiGD z innego thread'u:

On ma 197 cm wzrostu i 21 jest pod taki rozmiar.

Przy wzroście 182 bardzo ostrożnie zastanawiałbym się nad 20 ( jednakże Kands nie ma takiej numeracji) - proponowałbym 19.

Ja mam 186cm/85kg. Kalkulatory ram/tabelki rozmiarów/etc sugerowali dla mnie krosa/treka 20-21'', więc kupiłem Maestro 21''. Ale teraz po kilku jazdach odnoszę wrażenie, ze on jest dla mnie nieco za duży. Spróbowałem by jak się czuje na 19''. Więc dla tych, kto ma wzrost w przedziale ~180-186, najlepiej by było spróbować przed zakupem, jaka rama jest bardziej dopasowana.

Edytowane przez relyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. mam 188 cm wzrostu i mi pasuje 21 cali, początkowo wydawał mi się za duży...(przesiadka z 16 cali) teraz wydaje mi się nawet za mały i myślę o odwróceniu mostka żeby trochę zmienić pozycję. To jest indywidualna kwestia bo przy tym samym wzroście jedni mają dłuższe, drudzy krótsze nogi i tak samo z tułowiem a inną sprawą jest, że trzeba się przyzwyczaić do nowego roweru.

 

BTW. Orientuje się ktoś czy licznik Kellysa(dostałem z rowerem jako gratis) da się zamontować do mostka? Z tego co widzę ta część którą musiałbym obrócić z poziomu w pion jest chyba ruchoma, ale nie jestem pewien i nie chce tego robić na siłę. Może ktoś się już z tym bawił?

Edytowane przez Iwan89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelka po Oshee siedzi w nim stabilnie :)

 

Ja może nie o butelkę czy koszyk, ale mam pytanie o uchwyt na telefona ;) co to i za ile ;) - bo juz raz miałem okazję upuścić - a do tygodnia przestał działać głośnik - na szczęście był w "gumofilcu", więc śladu nie było, a gwarancja załapała jeszcze, ale ta historia powoduje u mnie lęki z jazdą i trzymaniem telenawigatora ;) - a bez tego ciężko w temacie geocachingu.

 

ps. Ostatnia niedziela i rekord - śmieszny jak na wasze przebiegi, ale na początek dobre i te 41km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :)

Kiedyś, w roku 2008, postanowiłem, że najwyższy czas zmienić coś w swoim życiu, wyjść z kondycyjnego upośledzenia, schudnąć i odnaleźć radość w życiu, kluczowym elementem w tym procesie miały być regularne, forsowne jazdy rowerem. 6 lat później, choć dalej nieszczęśliwy, za to lżejszy o 30 kilo, uznałem, że dotarłem do punktu w którym zaczyna mnie ograniczać nie tyle wydolność fizyczna co stary, za mały Grand z komunii z dwoma amorami (świetny wybór do jazdy szosowo-szutrowej którą uskuteczniam) i zdecydowałem się na kupno roweru, po przeanalizowaniu tematu i różnych ofert wybór padł na majstra, i żeby zakup mnie najbardziej usatysfakcjonował chciałbym się poradzić w kilku kwestiach:

-193cm wzrostu więc rama wiadomo, że 21 cali. Ale co z kołami? Czy one mają wpływ na wysokość roweru? Nie umiem powiedzieć jakiego wymiaru koła mam obecnie, jak mierzę to mi wychodzi 25 cali, i nie wiem czy zmiana na 28 nie będzie wymagała zbyt radykalnej zmiany stylu jazdy. Czy ktoś przeżył taką przesiadkę i może powiedzieć o swoich doświadczeniach?

-model 2013 vs model 2014 - tutaj największy dylemat, przejrzałem pobieżnie ten wątek (a przeczytałem dokładnie dopiero do strony 40) i nie znalazłem szczegółowego porównania osprzętu w obu modelach, od siebie mogę powiedzieć że nowy model jest duużo gorszy wizualnie (jaskrawe zaślepki o_O ) dlatego skłaniałybm się ku starszemu, ale tutaj z kolei mam obawy - czy kupując jedną z ostatnich sztuk nie ryzykuję, że dostanę felerny egzemplarz który ktoś zwrócił? Co polecacie w tej sytuacji biorąc pod uwagę różnice w osprzęcie?

-czy ktoś orientuje się czy w którymś trójmiejskim sklepie stacjonarnym mają kandsa? Mógłbym organoleptycznie sprawdzić różnice między rozmiarami kół no i obejrzeć egzemplarz od góry do dołu przed zakupem.

 

Dziękuję z góry za ewentualną pomoc i mam nadzieję, że często bd tu wpadał bo niezauważalnie jazda rowerem przemieniła się u mnie ze smutnej konieczności w uzależnienie. :)

Edytowane przez DeadMetheny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

-czy ktoś orientuje się czy w którymś trójmiejskim sklepie stacjonarnym mają kandsa?

 

 

Kandsów w sklepach nie było, nie ma i nie będzie. Po za kilkoma wyjątkami.

Tutaj polityka producenta idzie w kierunku utrzymania jak najniższej ceny ostatecznej, a jak wiemy - sklepy swoje dokładają....

 

Poczytaj dokładnie topic - wyhaczysz wszystkie różnice.

Sam niedawno dokonałem z kilkoma użytkownikami wyboru: jedni poszli w wyczekiwanie rocznika 2014, ja wybrałem 2013.

Ale by nie zaśmiecać topicu, wbijaj na PW, bo w tym temacie wszystko już zostało wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Nowy Kands biały dzisiaj dotarł do Mnie! Solidnie zapakowany! Wszystko sobie na spokojnie w 2 godzinki skrecilem i wyregulowalem. Pomimo pogody nie mogłem sie oprzeć i musiałem sprawdzić rower... Z ręka na sercu powiem ze pierwszy raz tak przyjemnie mi sie jeździło! Wygodne siodlo, w nowym Kands klamkomanetki Acera chodzą bardzo dobrze i płynnie! naprawdę bardzo na plus!

 

Blokada skoku działa super:-) różnica niesamowita, regulacja twardości amortyzatora mnie trochę zastanawia, nie ma jakiejś ogromnej różnicy u Was tez tak jest? Widać różnice ale nie jakoś specjalnie duża!

 

Ogólnie polecam! Podjaralem sie:-) jutro fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Panowie! Nowy Kands biały dzisiaj dotarł do Mnie! Solidnie zapakowany!  Pomimo pogody nie mogłem sie oprzeć i musiałem sprawdzić rower...

Ogólnie polecam! Podjaralem sie:-) jutro fotki

 

I to jest pozytywnie "zakręcony" użytkownik... :thumbsup:

Ale regulacja o jakiej mówiłeś to, regulacja napięcia wstępnego... niby jest, ale nikomu nic ona nie daje. Co innego blokada, to ta z prawej....pod górę się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DeadMetheny

 

Wyboru wielkości kół - tu niestety nie masz wyboru - jeżeli mówimy o Majstrze - a jest on z kategorii rowerów crossowych - to taki rozmiar jest w tej klasie.

Co do jazdy na takich kołach - spokojnie się daje radę, chyba że Ktoś potrafi tak "jeździć" (i jest dorosły), że wywraca się na bok z zamontowanymi bocznymi kółkami ;)

Na poważnie - szerokość opon jest trochę inna (ale da radę wstawić węższe, jak i grubsze laczki), a wielkość koła ma też znaczenie w jeździe - czyli trochę na prowadzenie się roweru - ale zapewniam - na nowo się uczyć jeździć nie będziesz, ani do WORD na egzamin też nie trzeba iść ;)

 

Różnice - troszku o tym było - ale na szybkiego - inne klamko-manetki, inne chwyty, inna sztyca, mostek, hamulce, kierownica - ale ogólnie to pr-wie to samo można powiedzieć - no i oczywiście NOWA CENA.

 

Co polecamy - zakup roweru i jazda. Z czasem przyjdą zmiany (jeśli fundusze pozwolą) - ja z takiej zasady wychodziłem. Gro rzeczy możesz nie odczuć lub odczucia innych mogą być subiektywne ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Blokada skoku działa super:-) różnica niesamowita, regulacja twardości amortyzatora mnie trochę zastanawia, nie ma jakiejś ogromnej różnicy u Was tez tak jest? Widać różnice ale nie jakoś specjalnie duża!

I znowu się zacznie...to nie żadna regulacja twardości, tylko regulacja napiecia wstępnego. I działa. Tylko trzeba podejść do tego jak do regulacji napięcia a nie twardości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)
Mam zamiar kupić sobie crossa do 1500 zł i wychodzi na to, że wybór jest pomiędzy Kandsem a Lazaro. Przeczytałem dziś wszystkie powyższe posty, ale i tak mam kilka pytań, biorąc po uwagę fakt, że nie jestem ekspertem ;p 

Sytuacja na allegro przedstawia się następująco:

1. Kands Maestro 2013 - 1199zł http://allegro.pl/su...4113326382.html
2. Kands Maestro 2014 - 1249zł (1299) http://allegro.pl/ka...4126836912.html i http://allegro.pl/2014-wypasiony-pogromca-szosy-kands-maestro-alivio-i4130744092.html
3. Lazaro Integral 2014 - 1199zł http://allegro.pl/20...4097571260.html

Z tego, co ja zauważyłem:

Kands Maestro 2014 w stosunku do 2013 ma kilka zmian:
-kierownica, mostek, sztyca z Zoom na Kalloy Uno
-manetki i klamki hamulca z Alivio na Acero
-hamulce z Saccon na Tektro
-wersje z dwóch linków do Maestro 2014 różnią się przednią przerzutką i suportem (no i siodłem), możliwe przy tym samym modelu?

Różnica między 2014 Maestro a Lazaro to:
-amortyzator NVX a NEX (jaka różnica?)
-piasty Shimano a Joy Tech
-rama
 

Jak się ma nowy Maestro do starego, pod względem sprzętu, tak technicznie (osobiście się nie znam, jedynie to, że Alivio lepsze niż Acero)? I co z tymi różnicami w 2 linkach? I na koniec, czy duża różnica  sprzętowa jest w tych elementach pomiędzy Maestro i Lazarro?

100 zł nie robi mi różnicy, więc chciałbym wybrać najlepszą opcję  :D Powiedzcie, co wybrać najlepiej  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

czyli maestro się wspina sprzętowo

to dobrze

zoomy mi pękały.

Jak po nich skakałeś, to Ci pękały, ZOOM to budżetowa marka, podobnie jak UNO. I w niczym jej nie ustępuje.

Siejesz niepotrzebny zamęt.

ZOOM nie jest przesadnie lekki (podobnie jak UNO), ale jest dobrym wyborem. Te produkty są z tej samej półki jakościowej.

A w klamkomanetkach maestro się nie wspina, ale schodzi...w dół.

 

 

 

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wrzucają fotki to i ja wrzucę parę :)

 

ESI Chunky

 

1.jpg

 

 

Schwalbe Kojak

 

2.jpg

 

 

Schimano SPD M540

 

3.jpg

 

 

Fotki całego roweru wrzucę jak będzie pogoda i pojadę w jakieś bardziej reprezentatywne miejsce ;)

Edytowane przez Iwan89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Wszyscy wrzucają fotki to i ja wrzucę parę :)

Fotki całego roweru wrzucę jak będzie pogoda i pojadę w jakieś bardziej reprezentatywne miejsce ;)

 

Już na tych fotkach wygląda porządnie...

Może i ja z czasem wrzucę takie Kojaki... w końcu sam Ci je polecałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...