Skocz do zawartości

[1000-1200 zł] rowerek do jazdy po górskim terenie


Rekomendowane odpowiedzi

      Witam!

 

      Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu nowege roweru, a jako że 10. już blisko (wypłata :icon_cool: ) postanowiłem założyć temat na tym forum.

 

      Prosiłbym o propozycję roweru z ww przedziału cenowego z przeznaczeniem głównie do jazdy po górskich szlakach (mieszkam w Szczawnicy). Zastanawiałem się nad rowerkiem Lazaro Integral v3 ale myślę, że cross kiepsko sprawdzałby się w takich warunkach.

 

      Reasumując - typowy MTB do 1200 zł. Moja propozycja - hmmmmm.. Kands 1300 :icon_question:  Prosiłbym o jakieś linki do ciekawych modeli, preferuję allegro.pl.

 

      Z góry dziękuję za pomoc w temacie. :thumbsup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Zazdroszczę ilości szlaków i różnorodności terenu w szczawnicy , byłem tam kilka razy i zawsze dobrze wspominam wyjazdy.

Do typowo górskich szlaków polecam coś co powinno mieć mocne koła i dobre heble ,amor również polecał bym wyżej niż suntour XCM i temu podobne..

Szczerze ciężko za 1200złotych znaleźć nowy rower MTB.

Na V-kach jeszcze da się coś zaproponować , ale na hydraulikach to już graniczy z cudem.

Przeglądam od 20 minut allegro i faktycznie do 1200zł większość bików na niegłupim osprzęcie i hydraulikach to są to rowery firmy Kands.

Cena/wyposażenie rower wypada bardzo dobrze.

Właściwie z nowych rowerów nie zaproponuję Ci nic innego.

Mogę tylko od siebie dodać że w tej cenie mógłbyś kupić rower używany na osprzęcie minimum klasy deore z amortyzatorem od RS.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

      Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

 

      Hmmm zależy mi na kupnie "nówki", gdyż będzie to mój pierwszy "prawdziwy" rower (jeżdżę teraz na "góralu" mającym ~12 lat). Biorąc pod uwagę powyższe można wywnioskować, że każda opcja będzie poważnym skokiem jakościowym, a sam nie jestem póki co zbyt obyty w tematyce rowerowej więc nie mam zbyt wysokich wymagań.

 

     Czyli na czymś typu http://allegro.pl/kands-energy-1300-vb-wysoka-polka-full-alivio-2013-i3173533021.html mógłbym bez problemu pojeździć sobie po górach dla przyjemności (nic ekstremalnego póki co)?

 

     I gdybym dokonał zakupu tego modelu czy w przyszłości można ulepszyć poszczególne podzespoły (przypuszczam, że głównie przedni amor)?

 

     I ostatnie pytanie - znalazłem na allegro dwie wersje ww roweru z roku 2012 i 2013, czy jest jakaś wyraźna różnica na korzyść któregoś z nich? (Jest również wersja disc lecz niestety nieco przekraczająca mój budżet - nie samym rowerem człowiek żyje :icon_wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie pojeździsz, choć z pewnością odczułbyś różnicę w przyjemności z jazdy pomiędzy tym XCM-em, który będzie działał jak sprężyna - jak wjedziesz na coś dużego to się schowa i zaraz wyskoczy, a jakimś olejowym amortyzatorem, który "łykałby" zarówno większe jak i mniejsze nierówności dając radość z jazdy ;)

Nie bez powodu też kolega wspomniał o tarczach. Siła hamowania jest ważna, ale w górach istotna jest też dobra modulacja, którą ciężko osiągnąć na v-kach - czytaj - niewielka jest różnica pomiędzy "hamulec zaczyna hamować", a "hamulec blokuje koło" - a dość ważnym jest płynne dozowanie siły hamowania - szczególnie gdzieś na ziemnych, czy kamiennych zjazdach, gdzie zablokowanie koła może się skończyć upadkiem. 



Jeśli to:

http://allegro.pl/kands-energy-1300-vb-wysoka-polka-full-alivio-2013-i3173533021.html

 

jest model z 2013,

a to:

http://allegro.pl/rower-alu-kands-mtb-goral-shimano-amor-energy-1300-i3189189943.html

 

z 2012 to bierz tańszy, bo to to samo ;)

 

Do wersji "D-Brake" raczej nie ma co dopłacać. Mechaniczne tarcze to jeszcze nie to co hydraulika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...