Skocz do zawartości

[2000 zł +/-10%] MTB/Cross - następca FUSIONa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój UNIBIKE FUSION idzie na emeryturę i szukam następcy. FUSION to MTBek ale zastanawiam się czy nie brać teraz jakiegoś CROSSa. Rower będzie mi służył jazdy po lesie (Łagiewniki / Lubliek) no i po mieście w dużej części - w końcu jakoś na te peryferia Łodzi trzeba dojechać :) Nie wykluczam lekkich skoków co dla obecnego rencisty nie odbiło się negatywnie na jego działaniu. Często przy podjeździe podbijam przednie koło, więc w miarę dobry amorek na przodzie to niezbędne minimum. Niestety przy dłuższej jeździe miałem wrażenie że mój obecny rower stawia dość duży opór i ciężko mi się rozpędzić powyżej jakiejś tam prędkości mimo że droga nie była tragiczna. Co gorsza, na dłuższą trasę potrafiłem się nieźle zmachać jeżdżąc tylko po mieście. Czy to wina faktu że to rower typu MTB ? A może sęk tkwił w oponach - grube (ale stabilne) ?

 

Jako że jestem bardzo zadowolony z obecnego UNIKa to niechętnie przesiądę się na konkurencję :P

Moje typy to :

 

Unibike Flite

 

Unibike Viper 2012

 

Proszę o doradzenie i informację co do mojej teorii, czy słuszna czy bzdety plotę.

 

Trochę danych :

 

Wzrost 172 cm

Waga ~75 kg

 

Rower który mam jest chyba 17". Długość ramy w zaznaczonym miejscu to ok 43 cm co przekłada się na 17 cali - jeśli dobrze rozumuję.

unibikejp_xqwphhq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...