Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Opony plus są nie tylko szersze jak klasyczny lacz 26x2,4 ale też wyższe. Dlatego wiązał bym z nimi taką nadzieję (o przyczepności nie wspomnę)

Ano do takiej ramy (i takiego amora) co była do cięższego tyrania w terenie i miała odpowiednią ilość miejsca. Ale po to za wczasu (z odrobiną nadziei) pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano myk-myk na większość tras jest przesadą

Ależ gdzie tam, mylne wrażenie! Myk-myk najlepiej sprawdza się w na trasach płaskich w mieście - przy dojazdach do czerwonych świateł można spokojnie oprzeć nogę o ziemię bez wstawania z czterech liter ;)

Muszę przyznać, że ten Raleigh jest pierwszym baranem, który zwrócił moją uwagę od czasu ujrzenia Huntera

 

Na instagramie Raleigha nieśmiało ktoś wkleił cenę 1999$

1.9k$ za ramiaka czy cały rower? Bosz - jedno czy drugie - chyba jednak przemysł rowerowy zwariował... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

1.9k$ za ramiaka czy cały rower? Bosz - jedno czy drugie - chyba jednak przemysł rowerowy zwariował... 

Chyba za cały rower (raleigh nie ma zwyczaju sprzedawania ram luzem).
Kaseta za 1500zł, korby za 2000, amortyzator za 3000, opona do roweru (!) za 300-400? Obręcz za (o tu nawet strach mówić...).. świat zwariował już dawno temu Drogi Macieju, szczęśliwy właścicielu przepięknej Landryny Znad Szmaragdowego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydujcie odpowiednio wcześniej, przyjadę zimówką  - też singlową i wartą poniżej 300 (ale złotych) :D 

 

Mnie po głowie chodzi od jakiegoś czasu impreza w tym stylu, jakiś zlot zimówek czy parchów na dojazdy do pracy. 

Wiadomo - nie ma co porównywać ich do rzemieślniczych ram przygotowanych specjalnie na imprezę przez najlepszych.

 

Nie wiem tylko jakie kryterium przyjąć - może 500- ©? Oczywiście mowa o polskich cebulionach, nie elżbietach.
Dalej trzeba by liczyć na uczciwość i zastrzec w regulaminie możliwość potraktowania ramy niespełniającej wymagań w sposób przedstawiony w

 

1:35 ale zaje***ł 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...widzę, że chłopcy nie byli na stallovym nigdy :)
Może to nie do końca to ale bunkrów też nie ma :D


Co się tyczy złomka - ja kiedyś zbudowałem rower ze złomu. Praktycznie wszystko nie licząc opon (z piwnicy stare) i pedałów było "za 5 zyla". Najdroższy wyszedł mnie spray do ramy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...widzę, że chłopcy nie byli na stallovym nigdy

Nie byli ale zdjęcia krążą po odmętach internetu. I większość sprzętów z cyklu "Człowiek i jego maszyna" mimo wszystko nie przypomina kupek złomu. 

 

Bo mówimy o sprzętach których nie opłaca się malować i w których przebiegi rzędu kilku tysięcy rocznie nikt nie chce uwierzyć :) 

 

Także byłaby to (będzie) impreza może w klimatach HBD/Stallovego ale na sprzętach bardziej nawiązujących do pierwszego i zakupów na kilogramy. 

 

Nic, wizja jest a jak mi się kiedyś (oby) obluźni czasowo podumam nad ewentualnym terminem i miejscem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Łobuzerski bujak 27.5/26+ dla kogoś?

 

Salsa-Redpoint-275-26-plus-full-suspensi

 

http://www.bikerumor.com/2016/04/20/soc16-salsa-gives-27-526-love-new-150mm-travel-redpoint/

 

Albo niebujak?

 

2017-jamis-dragonfly-pro-26plus-hardtail

 

http://www.bikerumor.com/2016/04/20/soc16-jamis-goes-big-going-small-new-26-eden-dragonfly-mountain-bikes/

 

Czy mi się zdawa, czy 26 cali poczynia zupełnie nieoczekiwany come-back  :whistling: ?

 

Szacunek..

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, powrót już poczyniłem: mam Longienka Krótszego a.k.a Przeszczep (rama 19" od Yarr'a - MEGA dzięki) o rozmiar mniejszy niż mój autobus przegubowy i jestem baardzo zadowolony. Cooker ma za ostry kąt główki do eMTeBa jak na me gusta, pozostanie zatem MXem.

 

A Vargibąk już w drodze do Ojczyzny i niebawem kto inny będzie mieć przyjemność go zaprezentować. Nawet nie obadałem całości ramseta tylko pomierzyłem górurkę, podsiodłową i nacieszyłem gałę metaliczną śliwką ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy oprócz masy hipsterskich joł instafotek tam będzie można poczytać o jakiś konkretnych trasach? Pytam bo na ich stronie znalazłem tylko taki wpis.

 

 

Magazyn wcale nie będzie o rowerach, jak się niektórym wydaje, bo magazynów o rowerach to jest już za dużo i są strasznie nudne. Nasze wydawnictwo będzie o przemieszczaniu się z punktu A do punktu B przy użyciu roweru, a to, jak zobaczycie, zasadnicza różnica. 

 

...cokolwiek by to miało znaczyć :)

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...