Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przy okazji Sida, PSz i takichtam zauważyłem...

 

http://vimeo.com/64554601

 

Bardzo przypomina w ogólnym wyrazie Late for Work od Cotic'ów

 

Szacunek...

I.

Przeszukując sobie forum trafiłem na te filmy. I pamiętam że oglądałem je w owym czasie z bananem na twarzy nie wiedząc o tym wątku i nie wiedząc co to Cotic . Aż się łezka w oku kręci  :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz używać szymkowych klamanetek dziesięciobiegowych to musiałbyć zapodać dziewięciobiegową tyłrzutkę. Wtedy paca. ;)

 

 

POZDRo-:ver

 

 

Po Twoim wpisie spędziłem dzisiaj popołudnie w serwisie. Kolesiom nie udało się zgrać przerzutki Deore XT (RD M772 XT SGS) z tymi klamkomanetkami. Ale nie byli to fachowcy od szosy.

 

Sam nie próbowałem - nie miałem dostępu do przerzutki. W efekcie prób trzeba było wymienić pancerz w nowym Roninie :-(

 

Jak masz konkretny przepis jaką przerzutkę użyć i jak to zgrać - podeślij proszę.

 

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz konkretny przepis jaką przerzutkę użyć i jak to zgrać - podeślij proszę.

 

Żeby taki zestaw zagrał (manetki szosowe 10sp + przerzutka MTB 9sp), to chyba kaseta 10sp musi być od wuja SRAM-a :) Tak gdzieś czytałem, jak kombinowałem jakie mam u siebie opcje "na przyszłość".

 

edit:

tu coś jest na ten temat:

http://www.pinkbike.com/forum/listcomments/?threadid=108979&pagenum=2#commentid4373237

 

BTW - dlaczego uparłeś się na górską zmieniarkę? Niby mam identyczną w swoim bieda-gravelu, ale gdybym teraz wybierał, to bym jednak coś szosowego wziął. IMO szosowy osprzęt lepiej wizualnie pasuje do takich sprzętów jak Ronin i podobne.

Edytowane przez danielson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szosowe zmieniarki nie bardzo obsługują taki zakres jak bym chciał. A szerszy zakres potrzebny mi na góry. I tak zdziwiłem się, że ta fabryczna Tiagra obsługuje (jak na razie na czysto) 11-36.

 

Zamierzam jeździć sporo po terenie. Górska zmieniarka wygląda na lepiej dostosowaną na takie warunki.

 

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...koleś ma bar-end'y Dura i z dokładnie taką XT tyłrzutką mu hula jak należy. Kaseta SLX. Ale, jeśli dobrze pamiętam, należy linkę zacisnąć podkładką/śrubką po przeciwnej stronie do standardu.

Postaram się poszukać tematu na kompie, na telefonie ciężko mi szukać, sorrewicz.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielson

Taki zestaw nie zadziałał:

- manetki szosowe Tiagra (10)

- kaseta MTB CS-M771-10 11-36 (Deore XT)

- przerzutka RD-M772 XT SGS (Deore XT)

 

@semow

Potrzeby ogarnia szosowa przerzutka Tiagra. Nie wygląda na zbyt trwałą - szczególnie do użycia w terenie.

Poza tym katalogowo obsługuje do 34T (przy 2s na korbie)

 

PABLO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PABLO, jeśli to jest ta nowa Tiagra 4700, to wg mojego serwismana (jeden z najlepszych szpeców od szosowego szimano w wwa), jest kompatybilna tylko sama ze sobą. Czyli żyj i jeździj tym co masz, a jak padnie to się będziesz martwił :))

 

Edit:

Jak widać poniżej szpec ma nieaktualne info ;)

http://www.bikeforums.net/bicycle-mechanics/1041736-new-tiagra-4700-compatibility-11s-shimano-parts.html#post18408796

I work in a shop that sells Trek and we carry the Emonda ALR 4 (which comes stock with the full Tiagra 4700 grouppo). So I pulled the bike into the stand and installed a 6800 derailleur and it works! Beautifully! Even though I was using the Tiagra shifters, chain, and cassette, the Ultegra derailleur shifted quite a bit cleaner than the stock 4700 derailleur did.

Edytowane przez danielson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@semow Potrzeby ogarnia szosowa przerzutka Tiagra. Nie wygląda na zbyt trwałą - szczególnie do użycia w terenie. Poza tym katalogowo obsługuje do 34T (przy 2s na korbie)

Tak to jest z kompatybilnością - od kilku miesięcy mam w mtb kasetę 10 z przerzutką 9 i manetką 10 - teoretycznie to nie powinno działać, a działa...

Tiagra ma krótki wózek, to jest plus w stosunku do SGS, skoro ogarnia to ja bym zostawił i jeździł aż padnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ideolo w jakiej pozycji?   Bo interesi mnie opcja raczej rekreacyjna, mostek można dać krótszy ale zakres jego skracania mimo wszystko jest ograniczony. 

 

Do kogo takie pytanie Majk? Ja zawsze i wszędzie rekreacyjnie  :icon_cool:

 

Z tym, że, jak już nadmieniłęm, moje ideolo może nie być Twoim ideolo, tymbardziej, że ja w każdym zestawieniu, czy to emtebecznym, czy szosowym, czy wszędobylskim, preferuje raczej długie ramy. 

 

I niejeden oczęta tu przeciera jak mu piszę, że mi najwygodniej z gór-rurką 58cm i Myszoranem

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Hardkorowy różnokołowiec dla chcących?

 

http://www.bikerumor.com/2016/02/02/new-santa-cruz-hightower-doubles-down-on-29-27-as-tallboy-lt-replacement/

 

Wysoki Chłopaczyna LT wyleciał z oferty Świętokrzyżowców, zastępuje go Wieżowiec do żonglerki 29 --> 27,5+  140 lub 150 na nosie, tył jak było u Chopoka 135mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo takie pytanie Majk? Ja zawsze i wszędzie rekreacyjnie :icon_cool:

A rekreacyjnie znaczy z podziwianiem widoków czy niekoniecznie? Bo miałem na myśli właśnie mniej pochyloną sylwetkę.

 

Ja mam z kolei awersję do sterczących w kosmos sztyc stąd wolę wyższe ramy ale jak nie raz wspominał @RafalxM u Cotica są one na dodatek długaśne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rekreacyjnie, czyli samo przez SIĘ rozumie-się, że podziwia się widoki, robi brejki na spożycie i takietam.

 

Sylwetka nie ma tu nic do rzeczy. Bo ja w wszystkich rowerach mam pochyląną, jakoże lubie długie ramy.

 

I dlatego piszę, że to MOJE ideolo, które nie jest tak oczywiste i powtarzalne dla wszystkich.

 

Sorry Majk, ale jeśli jeszcze nie kapujesz, że rower musi być wygodny dla CIEBIE i w/g Twoich pomysłów, potrzeb i ideologii to chyba coś tu niete-re-re...

 

Tabelki, sugestie i doświadczenia innych to tylko jakieśtam dodatki do Twoich włąsnych pomysłów i potrzeb :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... i zaraz za tym myk-smyk, nowy standard łańcucha  :icon_mrgreen:

 

Najzabawniejsze jest to, że jak przeczytasz samego arta to doweisz się że Godzilla opatentowała zębatki NW już 40 lat temu, ale do zastosowań rolniczych :D

 

Szacunek...

I.

 

LOL

 

Wygląda że Middel wpadł na ten sam pomysł...

 

p4pb10558417.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PABLO, jeśli to jest ta nowa Tiagra 4700, to wg mojego serwismana (jeden z najlepszych szpeców od szosowego szimano w wwa), jest kompatybilna tylko sama ze sobą. Czyli żyj i jeździj tym co masz, a jak padnie to się będziesz martwił :))

 

No niestety - potwierdza to dokumentacja Shimano. Manetki (ST4700) nowej Tiagry (seria 4700) jest kompatybilne tylko z przerzutką (RD4700) nowej Tiagry!!!

 

 

strona 20:

http://productinfo.shimano.com/download/pdf/com/2.9/en

 

PABLO

Edytowane przez P_A_B_L_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

taaak, po wrzuconej poprzednio nowej idei jak by wam tu zniszczyć szybciej napęd radosne tworzenie grupy niekompatybilnej z NICZYM (Pablo pokazał mi tą tabelę) to jakiś absurd

Może dlatego ronin jest tak "tani" bo udało się im kupić pociąg napędu za grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - potwierdza to dokumentacja Shimano. Manetki (ST4700) nowej Tiagry (seria 4700) jest kompatybilne tylko z przerzutką (RD4700) nowej Tiagry!!!     strona 20: http://productinfo.s.../pdf/com/2.9/en

 

Jak można było przypuszczać, rzeczywistość wyznaczona przez Shimano tabelkami szybko została zweryfikowana (link wyżej). Skoro manetki 4700 działają z przerzutką Ultegry 6800, to pewnie też ze 105-ką 5800 będzie git  :) Nie wczytywałem się dokładnie, ale ludzie tam chyba pisali, że STI od Tiagry 4700 ciągną tyle linki co nowe szosowe 11-ki :) Tylko biegów mniej ;)

Edytowane przez danielson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...