Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

Ivan santana to amelinim?

 

Kurtka, coś mi sie pozajaczkowało. Przeczytałem "Santana", pomyślałem "Venatna" i stad to amelinum :rolleyes::huh::wacko::blink:

 

V-ki są w porządku!

 

 

Ofkors :P

 

Szczególnie jak jest morko, błotniście, z góry i jeszcze nie dajpaniebożeiallahu trzeba hamować.

 

OBRĘCZÓWKI MUSZĄ WYGINĄĆ!!!!

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Thomaszu :)
Rozwiązanie już jest, stoi sobie to to u mnie na werandzie i czeka na pomalowanie ramy. 
Miałem pójść tą drogą co te agent travele które pokazałeś ale wkurza mnie: primo wizualna strona, drugie primo  - latanie na boki, dyndanie, klekotanie (a w wersji późniejszej czyli dysku - montaż do ramy), trzecie primo to opór -co by nie mówić - taki ślimaczek, opór na śrubce itd...
No to posiedziałem 3 wieczory i zrobiłem sobie z alu "pchełkę". Na razie wygląda jak zawszona wsza paskudna lub wytwór chorej wyobraźni karmionej paprykarzem, ale działa! Mogę odsunąć spokojnie klocki V-ek około 2 mm od obręczy, jest szybki odcisk i niezła siła (na tyle niezła, że pasowało by wstawić retro bustera). Cały czas przy zwykłych klamkomanetkach shimano (stare RX100)
Jak objeżdżę to dobrze w terenie to zaniosę do frezera do zrobienia i w świat kto chętny ;)
Minus taki, że pasuje do shimano i nie do srama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...no będą Vki na razie, przecie rama stara :(
Miały być canti, ba! nawet czekały sobie wypolerowane...
(tu zdjęcie jeszcze z prac rok temu, prawa przepolerowana, lewa strona nie, ktoś chętny?)
1.jpg

Ale.. raz, że mi WSZYSCY odradzali canti, a dwa - miałem "przyjemność" posłuchać jak chodzą canti, teraz na Paprykarzu. Słuchać można z daleka, bardzo daleka :) A że zalegają stare dobre szare V-ki xtra (które nota bene 3 lata temu jeszcze mocno ujeżdżałem na co dzień) to się wk..zdenerwowałem i połączyłem jedno z drugim (znaczy się STI i Vki).
Naprawdę, nie ma co jeszcze pokazywać, Ci co widzieli mogą zaręczyć, że zdjęcie nie mówi nic. Dosłownie. Mały (koło 12-15mm) kawałek rżniętego i nawet nie szlifowanego (nie wpsomne o polerce) alu.
Aha, zwykłych mini V nie chcę, niektóre opony 42c nie wchodzą nie mówiąc o nano 29x2 (na przód).

ps: .. będzie pociskał, aż: zdecyduje, że to geo jest dla niego, że mu taki rower naprawdę potrzebny, trzy - jak zbierze środki na przeróbkę u Rychtarskiego (lub nową ramę). Bo to, że tylko tarcze to nawet Ivan nie musi mnie przekonywać :D

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thomasz  - myślałem nad tym (ciekawe czy w PL gdzieś to dostać można, ew jak to się u nas nazywa) , ale w 'międzyczasie' prezes zapowiedział 'że ma pomysła', więc grzecznie czekam ;)

 

a propo - to ma jakąś magiczną moc że można bez beretu nadal jeździć ? ;)

 

 

 

a potrzeba mocy jest, bo o ile na SP  dawało radę latać bokami po błotku i liściach, to ostatni tydzień w miejskich warunkach na mokrych obręczach już wieje grozą czasami, nie ma już co myśleć o awaryjnym, mocnym hamowaniu;)

(na innych klockach co prawda, ale te używane na SP wyzionęły ducha)

 

 

@Ivan - to nie odwaga tylko pewnie głupota , ja tam ogólnie bojaźliwy jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jakby ktos chcial nietypowy napęd to prosze co znalazłem   http://allegro.pl/ko...4795402389.html
No to musiał bym być lepszy niż Copperfield i Hudinini razem wzięci, żeby to przewlec przez tylny trójkąt w mojej ramie, a dla kogoś kto ma taką możliwość, to raczej nic nietypowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu klamki XT 90-93 miały takie serwo które przy canti rozginało ramę http://www.wundel.com/xt7f_grossbild.html

 

 

 

a i cannondale miał taki piękny obrotowy patent do canti mocowany przy widełkach ;-))  http://fcdn.mtbr.com/attachments/brake-time/618589d1307533255-cannondale-f700-f600-bridge-cable-old-cantilever-img_7854.jpg

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

rower może nie, ale wideł i owszem :)


 

 

anarchy, dnia 21 List 2014 - 3:42 PM, napisał: 85% globu zasypanego na 2 metry puszystym śniegiem....(bo reszta to pustynia i bagna) ???

no faty robią taką karierę, że prawdopodobnie tak właśnie wygląda cały glob (z kosmosu widać lepiej), tylko mu tu na ziemi polskiej jesteśmy 20 lat za Afroamerykanami - łąki, pola, lasy zamiast jakiś pustyń, bagien i zasp śnieżnych :D 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...