Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

Skoro żeśmy już temat zaczepili ;)
Czy są jakieś "fabryczne" stalowe widelce pod tarcze o odległości oś-korona w okolicy 480-510mm ale klasycznie właśnie wygięte do przodu? Wszystkie proste a'la salsa firestarter i podobne jakoś mi nie leżą.

 

Takie cuś, może być nawet "bardziej" i "delikatniejsze", i bez piwotów:

bicycle-for-vila-bicikla.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale ta rama ma tylko 142 na tyle. Mało jak na pełnoprawnego plusa. U włochów masz różne wersje w tym taką z boostem

 

http://www.ridewill.it/p/en/ridewill-bike-492754210-mtb-frame-650b-plus-boost-ta-12x148mm-raw-aluminium-size-49/159456/

 

Jakoś ten ogon mi nie pasuje i mocowanie tylko pod jedną  butelkę.

czy na 142mm nie uda się sensownie zbudować pół tłustego jednoślada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Ni ma. Powyżej 486 nie licząc woojowego to wcale ni ma. A o zagiętych zapomnij.

Ale może czegoś nie wyłapałem i ktoś nas zaskoczy.

Wydaje mi się że moje google fu jest dobre, ale wolę tu spytać dla pewności, bo w branżowych sprawach potrafi zawieść :)

Jakieś wydumki, castomy łapane po forach/ebajcu, ale nic fabrycznego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

czy na 142mm nie uda się sensownie zbudować pół tłustego jednoślada? 

Jeśli zrezygnujesz z 10/11s to da się. A może nawet 10s byś upchał. Kwestia kluczowa jak bardzo "plusz" (pamiętaj, że teraz pojawią się kompromisowe 2,6") i trochę zabawy z linią łańcucha na korbie.
To na bazie doświadczeń Kovala i jego BigWiga (zwykła 135mm oś :) ) Sam miałem przyjemność na tym jeździć - nic nie haczyło  :thumbsup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rama Djambo on NS Bikes ma oś 142 i na tył wchodzi opona 2.8 (702 mm) na obręczy wew. 45 mm z napędem 1x10.
 

Pełnotłuste 3.0" też bez problemu.

 

ALE trzeba zaznaczyć, że fabryczny Djambo 2016 ma korbę Boost, co z punktu widzenia miejsca w okolicach suportu ma chyba większe znaczenie, niż piasta Boost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby utopili łożyska we wnętrzy mufy i zrobili ją szerszą to by wszytko chodziłoi buczało. Pewnie mają to w planach na 2019 pod nazwą megaboosturbo2.0 i będzie szał.

 

Żartujesz? Nazywa się to "pressfit" i wkurza rowerzystów na całym świecie since 2006 (2000 w przypadku Cannondale'a)*.

 

 

* daty przybliżone

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Żartujesz? Nazywa się to "pressfit" i wkurza rowerzystów na całym świecie

bo oczywiście zapominamy szybko jak większość gazet i blogów (nie, to nie przytyk w Twoją stronę) pięło zachwyty nad megolbrzymimi suportami o sztywności pierdylion razy większej niż normalna :D

Co do cannondala, jeśli masz na myśli system CODA (z czasów frezowanych, pustych i klejonych ramion "900") to działał tam system wkręcany a nie klejony, było to w latach '90 jeszcze za czasów sławetnej MissyGiove i działało dość dobrze.
No ale pewnie chodzi Ci o coś zupełnie innego (w 2000 cannondale już kleiło miski?) :)

Znając Yarra - wierzę w 1000%, że miał na myśli system na gwint a nie klej.. brrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do cannondala, jeśli masz na myśli system CODA (z czasów frezowanych, pustych i klejonych ramion "900") to działał tam system wkręcany a nie klejony, było to w latach '90 jeszcze za czasów sławetnej MissyGiove i działało dość dobrze. No ale pewnie chodzi Ci o coś zupełnie innego (w 2000 cannondale już kleiło miski?)

Chodzi mi o BB30, czyli chyba pierwszy "współczesny" standard pressfit. 

 

PS. O co z tym klejeniem chodzi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś pomoże w poniższym temacie, 135mm bo chcę poskładać w miarę taniego fata no i tych szerokości teraz tyle a 135mm

jeszcze dłuuuuuuuugo się utrzyma

 

Witam, szukam ramy z do fata na szerokość piasty 135mm w zadku.

Znane mi wynalazki to Surly Pugsley i Moonlander oraz Duratec Snowdoor.

Może zna ktoś coś więcej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...