Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Nie mierzyłem na żywca - jeden był za duży, drugi za mały, środkowego zabrakło ;)
W dodatku widziałem wersję 2014 a na 2016 lekko się zmieniło, szczególnie w tym istotnym miejscu - na tylną oponę ;)
Nie, cen jeszcze nie podsłuchałem ale jak tylko coś usłyszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka, że popełniłem pierwszą przymiarkę nowych gumiaków do Fatty (jeszcze z dętką coby kształt złapały).

 

Obliczenia obliczeniami, a życie życiem.

 

Jest lepiej niż sądziłem :thumbsup:  Zostaje ok. 5mm do łańcucha  (przy 30T z 2mm offsetem). Kurde może jakby popieścił to i Lou zmieścił  :teehee:

 

afgrt43r32ewerdfwe.JPG

 

Obręcze uszczelnione na patencie z pianką (skrobnę coś o tym później) leżą i czekają na wentyle.

 

W weekend będzie kontynuacja walki. Coś czuję, że znów będzie masakra z ustawieniem gum na obręczy tak, aby nie biły. Floatery udało mi się ustawić jako tako dopiero za 3 razem   :icon_confused: Te moje wietnamskie koła są jakieś niezbyt szczęśliwe do tego... albo dętki surly są do dupy i puchną nierównomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... obręcze to masz kolego takie same fajfuśne, jak oryginalne On-One.

 

W sieci krąży całe kilo opowieści o tym jak ciulowate to rafki, jak się papcie na nich nie układaja a zrobienie bezdętki jest tak prawdopodobne jak trafienie 6-tki w Lotto...

 

Pianka czyli pakowanie? Czy może jakis inny patent?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bardziej serio, to ta pianka nie będzie wody magazynować przez nawierty w obręczach?

 

To stary indiański patent na wyrównanie obręczy z pojedynczą ścianką :)

 

Najlepsza jest taśma dylatacynja (do wylewek betonowych). Tania, pory ma zamknięte, małą kompresję i lekka jak piórko.  

Poza tym pod spód ułożyłem środkiem też czarnego powertape (klejem do wewnątrz). 

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czyli pakowanie...

 

Tak jak u mnie z Norą, tylko zamiast taśmy dętka BMX-owa...

 

11032014563.jpg

 

11032014571.jpg

 

 

Albo tak jak tutaj:

 

https://gypsybytrade.wordpress.com/2014/02/13/tubeless-fatbike-guide-nate-to-rolling-darryl/

 

Myślę, że się uda... U mnie pompowanie szło jedna ręką  :icon_cool:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie! Yarrecki zeznawał, że miałeś kiedyś wsadzonego dropa do Kapuśnika... Jest z tego jakas dokumentacja zdjęciowa?

 

 

Przenoszę z Galerii 29er'owej aby więcej niż należy sprzątać nie trzeba było ;)

 

Zatem popełniłem dropsa w warunkach domowych, nie wiedziałem iż dzisiejem lokalne sklepy rowerowe rychło zamykają swe podwoje(lub w ogóle ich nie odmykają) zatem z braku linek i neutralnej owijki jest jak jest. A że foty pstrykałem palcami to insza sprawa:

 

Krampuśniak dropbarowy(Genetic Digest 46cm) :

IMG_5501.JPG

 

IMG_5495.JPG

 

IMG_5502.JPG

 

IMG_5499.JPG

 

 

Będzie chciał z owijką i linką, w terenie oraz fotnięte aparaturą to poczeka do poniedzielnika ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysiadka stacjonarna spowodowała pewne zawilżenie Brooks'a. Czuć fajność! Aż boję się to-to poskładać do kupy i objechać po krzokach bo się jeszcze okaże iż to jest TO i trzeba będzie dalej kombinować n+1...  :icon_cool: 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
będzie dalej kombinować n+1...     

 

LOL!!! To się wie...

 

Dla zainteresowanych... Billys Bike Shop się zamyka...

 

Obręczę Halo Tundra za 35 elżbiet:  http://www.billys.co.uk/english/group.php?prod=rmha-tundra-26

 

Całe koła: http://www.billys.co.uk/english/group.php?prod=whha-tundra-whl

 

Wogóle dużo rozmaitego stuffu w niezgorszych cenach...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysiadka stacjonarna spowodowała pewne zawilżenie Brooks'a. Czuć fajność! Aż boję się to-to poskładać do kupy i objechać po krzokach bo się jeszcze okaże iż to jest TO i trzeba będzie dalej kombinować n+1...  :icon_cool:

 

 

POZDRo-:ver

Fajnego BMX na szosę przerabiać ;) ? za stary jestem na to.. chyba, no bo drugiej strony to ECR zachęcająco wygląda z takimi skrzypcami co z kolei rodzi pytanie jak mam powiedzieć żonie że następna rama będzie a kart przetargowych ( picie rzuciłem z psem wychodzę i śmieci też biorę)  nie mam.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...