Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Nadinterpretacja :P

 

Kółko doodkoła parkingu i po krawężnikach podczas odbierania klubowych koszulek na 10-cio lecie od El Presidente.

 

Rogatek, własność kolegi po korbie, nie mogłem sobie odmówić przejażdżki.

 

Także puuudło Prezesie :P

 

A łańcuch?

 

Szaunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam taki własnie z samych półogniw firmy TAYA chyba

Mój jest do tego asymetrychny co sugeruje kierunek zakładania.

I wg mnie poprawni ejest kiedy (wg twojego zdjecia) przód jest po prawej.

 

o tak

 

img_0257.jpg?w=480&h=358

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Lord będzie wiedział bo ujeżdża takowe (choć podobno żadne to wow nie jest)
Pudła nie ma bom nawet ślepakami nie strzelał - Ty piszesz ogólnikowo, ja proszę o konkrety a nie o dowód posiadania na własność.
Nadinterpretacja Mój Drogi? ;)

Z innej kompletnie beczki mała zagadka dla tych co nie w temacie:
Co da nam połączenie tych dwóch patentów? (za prawidłową odpowiedź dodatkowy przydział paprykarza jesienią, puszka sztuk jeden)
496953763_7QGhV-M.jpg

plus

cimg3484-repaired-rollamajig.jpg

podpowiem: ma to coś wspólnego z CXami i MXami ;)
 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wysokiej klasy przelotka rolkowa do przerzutki tylnej. Zwiększa precyzję pracy mechanizmu oraz minimalizuje długość pancerza. Prosta konstrukcja zapewnia długotrwale działanie. Zmniejsza tarcie i długość ostatniego odcinka pancerza tylnej przerzutki. Poprawia warunki pracy przerzutki. Ułatwia zmianę przełożenia. Wytrzymałą na uderzenia. Kompatybilny z przerzutkami Shimano oraz Sram."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

System zamknięty. Kółeczko jest po to aby wyeliminować zakręt pancerza. Wiadomo mniej syfu = mniej problemów. Zdjęcie dałbyś lepsze. A ja wszysyko wiedzący wcale nie jestem :P , choć bym bardzo chciał....

XTR.jpg

A ten łańcuch to kierunkowy będzie...:)
normal_IMG_5752_s.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Lord będzie wiedział bo ujeżdża takowe (choć podobno żadne to wow nie jest)

Pudła nie ma bom nawet ślepakami nie strzelał - Ty piszesz ogólnikowo, ja proszę o konkrety a nie o dowód posiadania na własność.

Nadinterpretacja Mój Drogi? ;)

 

 

 

podpowiem: ma to coś wspólnego z CXami i MXami ;)

 

 

Jakie ogólniki? Napisałem co zrobiłem, a Ty byś chciał odcisk języka i linie papilarne lewej połówki moszny :P

 

Co tam masz to masz ale wygląda na obreczówki, czyli liiipa...

 

Szacunek...

I.

 

 

PS

 

Dzienx za sugestie co do łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Adamos, przeca już pisałem Aflyemu: za oczy-wistości nie rozdajemy ani medali ani ciastek.
A przypatrzeć się pierwszej focie, a pomyśleć po co dali dwa kółka z rowem pod linkę, hę?
(paprykarz sam zeżrę a co tam)
Ustrojstwo zwie się Travel Agent i służy jednemu celowi - sprzęgleniu standardowych klamek STI z normalnymi V-kami (nie mini), tudzież mechanikami spod góralskiego słońca (powstało zapewne gdy jeszcze avid i jemu podobni nie wypuszczali modeli pod STI). 
W praktyce wygląda to tak:
rear_travel_agent.jpg

A co to daje... tym co narzekają na spowalniacze canti NADAL a miejsca pod dyski w ramie nie mają mówić nie muszę, prawda Ivanu? ;)

 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

można, nawet robili/robią ustrojstow montowane w miejscu cantich (widać po tym jaki stary patent)
travel-agent-inline.jpgta-in-line-pulling.jpg

Dla wyjaśnienia: linka z klamki idzie po małym okręgu, potem przechodząc w połowie przez dziurkę wchodzi na duży okrąg co przy stałym obrocie zwiększa ilość ciągniętej linki. Proste, banalne i skuteczne (wg opinii na necie). 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Detale: Krótka historyjka obrazkowa jak chłopak z all-city kombinuje z hakami (się nazywa dbać o detal)

krok nr 1: idea
12816466083_95f7e92356.jpg

krok nr 2: projektowanie:

 

12781622474_fdaba96f6c.jpg12816466163_d83719662d.jpg

nr 3: prototypowanie:

12816806594_3de79f2361.jpg 12816388935_abee5d4579.jpg

sprawdzanie:

12816806014_aa17133057.jpg

....niestety .... zdjęcie gotowego modelu nie znalazłem :/

choć prawy hak wygląda już znajomo..
12679363893_fe34d7caf9.jpg




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można, nawet robili/robią ustrojstow montowane w miejscu cantich (widać po tym jaki stary patent)

travel-agent-inline.jpgta-in-line-pulling.jpg

 

Dla wyjaśnienia: linka z klamki idzie po małym okręgu, potem przechodząc w połowie przez dziurkę wchodzi na duży okrąg co przy stałym obrocie zwiększa ilość ciągniętej linki. Proste, banalne i skuteczne (wg opinii na necie). 

 

 

 

Zwiększa ilość ciągniętej linki, ale zmniejsza siłę (przełożenie i straty tarcia), do tego bardzo duży nacisk na to małe kółko (duży nacisk mała trwałość), ciekawe jak to się sprawdza w praktyce, a nie na fotach ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)
....niestety .... zdjęcie gotowego modelu nie znalazłem :/

 

Proszzz....

 

http://www.flickr.com/photos/35706596@N05/12974391095/in/photostream/

____________________________________________________________

 

 

A i jeszcze kilka nowinek z wystawy w Taipei:

 

1. Grubol od Fuji - foto nr 1 i nr 2

2. Kenda także wchodzi w tłuste.

3. Gumy od Vee i fatbike 650b??? :)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rulez. wystarczy poczytać odpowiednie fora. Patent jest stary i chyba wystarczająco przetestowany. Zmniejsza nacisk to prawda ale pozwala odsunąć klocki od obręczy i poprawia modulację. O nacisk na kółko bym się nie martwił (hehehe) ale już o działanie sił bocznych na tą śrubę która to trzyma tak.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mogłoby być mocno nieciekawie, jakby na taka śrubka na stromym zjeździe z gniazda wyskoczyła... :whistling:

Nowy Walmartowy Wypust Grubolowy. Tym razem dla dzieci - na 20" kołach, 4"oponie, z 7-biegową zmieniarką Shimano za 197$.

Mongoose Massif
szczegóły na bajkrumorach: http://www.bikerumor.com/2014/03/09/walmart-selling-mongoose-massif-20-kids-fat-bike/

mongoose-massif-kids-fat-bike-mountain-b

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

2. Kenda także wchodzi w tłuste.

3. Gumy od Vee i fatbike 650b??? :)

 

Hmmm... Ale to Vee to się już kilka postów wczesniej pojaVEEło :P

 

Ciekawostką co do Kendy są komentarze które wskazuja zaskakujace podobieństwo do śp Endomorph'a od Surly...

 

Przypadek, czy celowe odkopanie trupa :036: ?

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..odnośnie manetek na wszelakie dziwne kiery, znacie coś takowego? (ja przyznam pierwszy raz widzę choć przypomina to stare Sunrace)
ccm-endurance-700c-road-bike-2.jpg
 


hahah
no dobra już mam, to podstawowa (!) grupa dedykowana najtańszym bułkowozom ala "szosowy pomykacz", wygląda to tak:
146_02.jpg
ale manetki... no no....


Fatowo będzie:
myślicie, że tylko na Alasce znają się na fatach? Oto grubas wychowany na ryżu i sake:

10011162785_1343ef5866_b.jpg

za to co potrafi dzika japońska wyobraźnia plus palnik wrzucę w wątek "lutowany", ale uwaga dla delikatnych lub konserwatywnych - wykrzywia umysł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...