Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
A najbardziej ciekawi mnie co to za wideł tam siedzi.

 

Przejrzałem ten wątek na mtbrze i widzę, że to jest jakaś wielka tajemnica i ogólnie Archiwum X z tym powietrznym uginaczem. :ninja:

 

Szczerze mówiąc, to grubole też im całkiem fajnie wychodzą. :)

 

The Mayor

 

1417668_459737744135444_277828201_o.jpg

 

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor z RSD bardzo przypomina Suntour'a...póki co znalazłem takie uginacze jak Carver, inny to wypust 11Nine, Sandman oraz prototyp X-Fusion. Żaden nie przypomina amorelove z Mutant'a  -_-

 

Carver Trans-Fat:

Trans-Fat-Fork.jpg

 

11Nine:

11nine-fatbike-suspension-fork-2631-600x

 

X-Fusion:

20120830-192727.jpg

 

Sandman Javelina:

SandmanJavelina2.jpg

 

 

 

POZDRo-:ver

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo gibkie jak masełko bywały, należało celem zachowania sztywności okrasić je taką ilościa materiału że pacało to tylko w rowerach DH.

 

Postaram się poszukać - kiedyś nakręcilem krótki filmik jak Maverick SC-32 się uginał "z ręki". Szok dla oczu, a co dopiero po wzdłużnych koleinach się na takowym gibać  :sick:

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ano jest dokładnie tak jak Lord pisze - jedna oś poprzednia dolnych lag nie daje takiej sztywności jak układ ramowy, w dodatku golenie w dolnej części nastawione na syf i uderzenia też robiły swoje. Fajne to wyglądało, raz nawet Marzoch próbował zaszokować świat starymi RACami (kto pamięta) z deklarowaną wagą koło 1000 gramów (a wyszło jak zawsze).


Ale zupełnie w innym temacie - odchudzę trochę towarzystwo (jak na reklamach: 14 kg w 2 tygodnie u przeciętnej bogini seksu będącej na co dzień modelką). Kilka stron temu wspominałem malowanie mojej ulubionej manufakturki spod znaku Vanilii. Że ich "zaskocz mnie" jest takie sobie, że dobór kolorów różny, no i że skoro czeka się tyle na ich ramiaka to takie zaskoczenie może być różnie odebrane ;)
Ale na szczęście chłopaki znów pokazali swoją "klasykę", i tym razem w bajecznej wiosennej aurze. Że nie fat, nie przełaj i nawet nie róznokołowiec wybaczcie.
Byle do Wiosny (niecałe 40 dni)|

12088722855_b1af4d7068_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Spring Onion, czy jak kto woli Wiosenna Cebulka. ;)

Independent Fabrication też niedawno pokazał malowania pewnej przełajki, które mocno przypadły mi do gustu.

MapleGR_04sm.png
MapleGR_06sm.png

No i wracając jeszcze do tematu ociężałych uginaczy - "Snozocchi", ten niedawno wspomniany z Eriksonowego grubola w wersji małoseryjnej. Szczegóły i proces powstawania na fat-bike.com. Z obserwacji rynku wynika, że świat się spieszy, a wielcy nie nadążają, :D
3d-printed-fork-leg.jpg

fork-crowns-fatbike.jpg

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na szczęście chłopaki znów pokazali swoją "klasykę", i tym razem w bajecznej wiosennej aurze. Że nie fat, nie przełaj i nawet nie róznokołowiec wybaczcie.

Byle do Wiosny (niecałe 40 dni)|

 

12088722855_b1af4d7068_b.jpg

Nie rozumiem trochę tej sztycy - to miejsce na kierownicę czy jak? A tak poza tym to kaligrafia pierwszorzędna. Jak się człowiek zmęczy, to jak gazetę może poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tofi czego tu nie rozumieć? Tak, wchodzi kierownica, ją spina się przegubami z widłem i jeździsz jak na fotelu prezesa,co prawda z rękami nie za głową ale pod doopą :D
A poważniej - w środek wchodzi "klasyczna" podpórka pod sanki działająca na zasadzie rozpórki, jak u Bontragera (ojca pomysłu), Specializeda i wielu wielu innych.
zerknij tutaj: http://www.flickr.com/photos/42587323@N08/11298423803/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowania oba zacne, choć zielony bardziej mnie kręci i nie wiem dlaczego ;) (tylko konik a'la ferrari na widłach trochę trąci wioską :) ) edit:  to jednorożec lol :)

 

Lord wybaczy upier.. dociekliwość ale gięły się w którym miejscu ?

Onegdaj nie było zbytnio QR15 a i uszczelniacze też były na innym poziomie.

Mam nadzieję że ten pomysł wróci bo jest ql :)

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@yarr - onegday były QeRy, w sumie od samego początku upsidów (no bo nie 9mm hehe). Popatrz na stare shiwery, z tego co pamiętam miały ośkę 20mm i skręcaną po 3 śrubki na każda goleń. RACi miały takiego jak by 9mm i QR15 razem (na zacisk ale spora ośka)
Kiwało się. Po pierwsze koło pływało "na boki" bo jedna oś nie dawała dobrej poprzecznej sztywności (dziś masz 2 belki usztywniające - w osi i w mostku), po drugie ślizgi i uszczelki przyjmowały większe obciążenia bo były w innym miejscu - stąd większe luzy w płaszczyźnie przód - tył.
"Uszczelniacze" były dobre, śmiem twierdzić, że czasem lepsze(żywotniejsze) niż dzisiaj. Sprzęt chodził, katowało się tot, lagi pachniały anodą bez rysek a olej w środku był czysty jak łza krokodyla. Np Marzochhi miał długie tuleje ślizgowe a nie takie wypierdki jak obrączki u nowobogacki po 2cm wysokości.
Cannondalowi  udawało się obronić levusa (ta sama zasada) ale oni stosowali długo łożyska igiełkowe na sporej długości prowadnicach.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Anarchy popisał, od siebie dodam ze golenie dolne w apsajdach teoretycznie mogą sie kręcić wokół własnej osi(gdy nie ma qr20 czy 15mm) - to też nie wpływa pozytywnie na sztywność.

 

W Lefty'm do dziś są łożyska igiełkowe, kiedyś widziałem porównanie lewego i marcocha dj...zgadnijcie który pękł pierwszy?

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie próbowałem obadać kto stoi za Headshok'iem tudzież wypustem Univegi...znalazlem ciekawą stronkę o historii hedszoków i wzmiankę na Weight Weenies o Univedze:

 

http://www.vintagecannondale.com/cannondale/headshok/headshok.html

 

http://weightweenies.starbike.com/forum/viewtopic.php?t=68

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu się człowiek coś więcej dowiedział :)

 

Dzięki panowie!

 

Ps: przypomnieli mi na rerto o legendarnej   Missy Giove to przez nią wyprułem świnkę skarbonkę i kupiłem mostek CODA. ehh chyba jestem stary.

Pps: Czy tylko ja nie cierpię clownów? 

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...