Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Tofi - roz...bałeś mnie tą definicja Monstera :D :D Należy Ci się za zdefiniowanie "na nowo tych dwóch literek" co najmniej 2/3 plusa.

Na zagramanicznym forum MTBR ją znalazłem. Było to zdefiniowane jako Monster - od rozmiaru kół, Cross- od cycloross, a to ostatnie nie jest na pewno rigid fork mountain bike.

 

Sent from my ASUS Transformer Pad TF700T using Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
że jaki? Że ze względu na mocowanie do 4 bidonów czy oczka pod low-ridera? Bo jakoś nie dostrzegam :D O montażu małego przedniego bagażnika w okolicy korony nie wspomnę..

Szanowny Prezesie A. :) Jestem skłonny z góry wybaczyć te wszystkie docinki, bowiem pewien jestem, żeś Pan z pewnych względów nie zadał sobie trudu przeczytania opisu na stronie producenta, co docelowo będzie miał ten rower i co tam za bajery będzie można sobie jeszcze zażyczyć, a oceniasz Pan tylko po zdjęciach prototypu. ;)

On docelowo nawet nie będzie dostępny w żółtym kolorze! Ot, taka dziwna polityka producenta. :)

 

 

gdy przeczytałem "Lucas Brunelle jedzie do Afryki" :) Smacznego Koledzy

 

Wrzucałem ten filmik na to forum tak ze 2 miesiące temu, więc dla mnie żadna nowość :P

(http://www.forumrowerowe.org/videos/view-234-tour-the-africa-czyli-lucas-brunelle-jedzie-do-afyki/)

 

 

Żeby zasłużyć sobie na te dwie literki, to dywan z trzepaka nie może się zsuwać, a tu niestety rurka po skosie.

i

 

 

Całkiem zgrabny góral by był, jakby miał normalną kierownicę

 

:w00t:  Aż się bułką z drugiego śniadania zakrztusiłem! Widać, coraz nowe definicje MX-a powstają i już niedługo do wora z napisem MX będzie leciało wszystko, co ma drop bara i szersze opony.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

adamos, chylę świeżo polerowane czoło bo rzeczywiście oparłem się na wizji foto (no ale czy dziś nie żyjemy obrazem? choć politycy żyją raczej"obrazą", wzajemną szczególnie)
A co do filmu - no rzeczywista, ale widać .. w złe miejsce wrzuciłeś :D
a te slalomy piachem w dół.. co na to finishe line? :D

A co do teorii czymże jest MX polecam taki artykulik gdzieś z 2009roku chyba z cyclorossmagazinu. No i setki zdjęć na forach, i kilka tematów po drodze.
W sumie wg teorii Tofiego takie klasyki jak Fargo czy Rawland to żadne tam MXy ...bo dywanik zjeżdża :D
Tofi - to zupełna racja, że MX pochodzi od tych dwóch skojarzeń, ale na Boga - jakiś margines luzu sobie zapodaj. To jak by powiedzieć, że większość dzisiejszych szosówek to nie szosówki bo dywanik zjeżdża no i gdzie te klasyczne włoskie defiinicje:pozioma to pozioma, pion i poziom tej samej długości no i 1000 mm po osiach. Wg mnie temat ewoluuje, rozwija się, i może za lat 3/4 MXy skrystalizują swoją formę do końca (w co jedna sam jakoś nie wierzę).
A co do tego rigid forka emtebeka to ja kompletnie nie rozumiem :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

a te slalomy piachem w dół.. co na to finishe line?


Jak dla mnie ten zjazd z wydmy po prostu epicki.

I jak widać tony piachu też mogą dużo zabawy przyspożyć, a nie tylko w suporcie zgrzytać i grzechotać. ;) Koleżanka niedawno była i takie cuda robiła. :devil:

1450173_777798545570585_479470745_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zupełna racja, że MX pochodzi od tych dwóch skojarzeń, ale na Boga - jakiś margines luzu sobie zapodaj

 

Różnica 0-3cm, a 7-8 jest niezaprzeczalna, dlatego definicja z dywanikiem, lub z wycieraczką jest najbardziej trafna i z tego żółtego ninera będzie się zsuwać.

 

A co do tego rigid forka emtebeka to ja kompletnie nie rozumiem :)

 

Gdyby nie baranek i wiedza, że to jednak CrMo, to bym powiedział, że to rower komunijny z tesco - mtb na sztywnym widelcu.

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T przy użyciu Tapatalka

 

 

adamos.. fajną masz koleżankę ;)

 

Adamos ma fajne stringi na koleżance ;)

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Różnica 0-3cm, a 7-8 jest niezaprzeczalna, dlatego definicja z dywanikiem, lub z wycieraczką jest najbardziej trafna i z tego żółtego ninera będzie się zsuwać.

monstera a nie ninera Tofi... :D

taki Bruce Gordon czy  Sean z Rawlanda..no trzeba by im napisać, że nie wiedzą co sami lutują :D

http://brucegordoncycles.blogspot.com/2012/12/green-monstercross.html

 

ps: a tak w ogóle mówię pas, może kto zapoda co ciekawego na ząb... może być nawet nieslopingowe ;)

No to może na ten przykład najzwyklejszy pod słońcem, najnormalniejszy, zwykły rower do jazdy w lekkim terenie na jaki pewnie mało kto zwrócił by uwagę w parku, lesie, pod budką z piwem..

przytaczany wcześniej Rawland:

 

Drakkar_1_resized_2.jpgDrakkar_2_resized_2.jpgDrakkar_3_resized_2.jpg

 

przyznajcie - do bólu prosty i banalny :) i chyba opierający się wszelakim definicjom

 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego żółtego ninera będzie się zsuwać.

monstera a nie ninera Tofi... :D

 

Jak ktoś końcówki na koła dolutował do balustrady w podjeździe dla niepełnosprawnych to jednak niner. :[

 

Sent from my ASUS Transformer Pad TF700T using Tapatalk 4

...i chyba opierający się wszelakim definicjom

 

Definicja jest pod literą "S" - sztuka użytkowa.

 

Sent from my ASUS Transformer Pad TF700T using Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie pogubilem w tym Waszym slodkim pierniczeniu...

 

Tofi, nie powtarzaj wszystkiego co wyczytasz w necie bo tam nie wszystko zloto co sie swieci, najlepiej wpisz sobie do obrazkowego gugla MX bikes(tylko sie nie zdziw jak Ci Moto Crossy wyskocza), ewentualnie MX cycles, MX bicycles...a potem, skoro slusznie twierdzisz iz MX od CX wyszedl, wpisz CX cycles w wyszukiwarke...i zobacz ze to o czym Ty piszesz to stara szkola - wiekszosc wspolczesnych CX ma opadajaca gorurke. Pamietac tez nalezy ze jednak przy malych rozmiarach nie ma szans na niezsuwanie sie dywanika z trzepaka...

 

Ale jesli jestes tradycjonalista to jak najbardziej mozna Ci wypisywac takie "herezje", my bedziem tylko poprawke na to brac ;)

 

A na pocieche potwornie MonsterowyCross:

 

cross_bike.jpg

 

 

POZDRo-:ver

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

jak k... GF nie wymyślił by chwytliwego hasła 29" to nadal pisało by się zgodnie z prawdą 28x2", podobnie jak 700x45...
Jeżu!
A co do pochylni, ja rozumiem że rowery halowe/torowe to do 8* spadku a na zewnątrz (do lasu, w góry, na miasto) to 6*  zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie :D :D
Kończmy Wać Pan plisss

Inny ciekawy rower, ulubiona mi leniwa (a może umierająca) manufakturka Wolfhound i detal poprowadzenia pancerzy:
bagshaw-jademybike005.jpg

oraz mój "jeden z dziesięciu" tej samej markiw akcji (tu ze sztywnym widłem):
wolfhound.jpg


Lordzie K - paskudniej się nie dało?

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Różnica 0-3cm, a 7-8 jest niezaprzeczalna, dlatego definicja z dywanikiem, lub z wycieraczką jest najbardziej trafna i z tego żółtego ninera będzie się zsuwać.


Czyli według Twojej definicji, jak górna rura jest mocno slopingowa, to już nie MX? Bo nie dokońca kumam o co chodzi z tym dywanikiem. :huh:

A taka rama?

829208d1378263396t-i-beg-you-more-monste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

przeca to klasyczny niner dla wysokiego z chudymi oponami i widłem od szosy.


Jak w mordę strzelił - normalnie definicja ninera! :D
A, i żeby nie było że to zwykła, przełajowa, anorektyczka tam siedzi:
829212d1378263700t-i-beg-you-more-monste

PS. A wszystko to wina Ojca Założyciela Tematu, który wszystkimi kończynami się wzbraniał żeby żadnej definicji MX-a tutaj nie wprowadzać. Wina Ivana. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie K - paskudniej się nie dało?

 

Nie podpuszczaj bo jeszcze bede miec czyjec slepia na sumieniu ;)

 

Bruce Gordon i glowka ramy dlugosci podsiodlowki niejednego górala:

IMG_2036.jpg

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

WiecieKiedy powiem tylko, że 3" knard nawet na kowadle konowskim dosłownie pożarł podszczeciński bruk :)


BTW. kiedy jakieś pierwsze wrażenia i opinie?

Szkoda też tylko, że na razie cena tej opony + dobra, lekka obręcz + taki sam wideł =....echhh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Nie chcę wyjść na siewcę wiatru, ot moje spostrzeżenia a głównie przekomarzania :)

 

porcelanowy - Ty chyba nie rozumiesz istoty Monstera.... Bo wg tradycyjnego kalendarza z rowerami na S, S lub np. C taki monster to zdecydowanie absurd.

Żeby dobrze na fotce wyglądał? :)

Bo na to mi wychodzi jak patrzę na kilka ostatnich :)

Tych kalendarzy to nie znam ;) Jak mi powie ktoś, że fajnie wygląda i przyjemnie sie na tym jeździć to bene. Kilka rzeczy robię extra bo się fajnie z nimi czuję a nie dla tego że są wygodne ;)

Rozumiem, że mają to być przerysowane krosy, ale z tymi wielkimi kołami i szerokimi lakami wpadają już w karykaturę ;) i wyglądają jak MTB z doczepionym barankiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...