Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

O, i Thumbies'y siakieś tam ma! A jak to-to się ma po naszemu bo mam mocną niemoc nocną? mysli.gif

 

No i brawo za stal na dziobie, ja nie wiem czy bym jak na Barbórkę z wonglem nie leciał z tematem albo...Ti do końca :)

 

 

POZDRo-:ver

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przyzwoleniem Góry :thumbsup: ogłaszam co następuję:

 

 

[WOW] czyli Warte Oglądnięcia, Wykupu: Linka do ciekawego moim zdaniem ogłoszenia na wyspiarskim Singletrack'u - kiera podobnie gięta do Jones'a z różnymi przydaśkami i kółka 650b w niewygórowanej cenie ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A ja bez przyzwolenia Nikogo podrzucam tu pomysł jaki rodzi się w innym wątku ("Rometowy" w 29")

maciejas pisze:
"A tak poza tem - może powinniśmy zrobić jakiś przegląd piosenki... eeee znaczy się bogatego arsenału stalowego? Może druga połowa listopada? "

Kazafaza pisze:

"A świetny pomysł ze wspólną przejażdżką po ziemiach zachodniopomorskich, ze względu na krótki urlop osobiście najbardziej odpowiadałby mi łyk'end 23. - 24. Listopada...mogę przekoczować jednego zawodnika(lub dwóch jeśli nie mają nic przeciwko dzieleniu łoża - jest podwójne), jak sądzę plan zajęć opracuje znany lokalny przecieracz szlaków Anarchy a w podzięce my postaramy sie Go nie wyprzedzać zbyt często na podjazdach  ;)  :)

No to może się któryś poczuje i przyojcuje nowemu tematowi - może magnetyzm wydarzenia przyciągnie więcej stalovej gawiedzi?"

Anarchy pisze:
".. ja jedną, dwie osoby max też mogę kimnąć u siebie (mógłbym i więcej jak śledzie ale nie wiem co na to Rodzina  :) )
Co do trasy, postaram się coś wykreślić, a mając pod ręką Penetratora Wkrzańskiej -Tomka z Polic coś ciekawego może się zrodzi (ciekawego jak na nasze "skromne" warunki).
A ponieważ okazja zdarza się rzadko proponowałbym dwa dni jazdy:
dzień pierwszy - Rozterki Wkrzańskie czyli "gdzie to k.. było"  :) (ja pociągnę jak dobrze pójdzie na Monsterze więc będzie i szansa popróbować kto by chciał MXa w stylu retro), będą takie smaczki jak Mała Piaskowa Baba i Rollercoaster
dzień drugi - Grzaniec Bukowy, Kazik może coś powiedzieć bo poczuł przedsmak  :)  :) Będzie terenowo i błotniście (no chyba, że spadną temperatury do minus 3C)
Po drodze (ze względu na temperatury) jakieś ognicho popołudniowe w lesie mile wskazane.
Pany! Kto chętny bo czasu zostało nam raptem kole 3 tygodni.
ps: żeby nie było - tylko śnieżyca po pas i horda dzików może nas powstrzymać."


Ogólnie powinno być stalowo, będą 29erowce, jeden (na 100%) lub dwa 79erowce (w tym jeden na konie unit) a jak się uwinę będzie Gojira czyli MX, nie wiem co Adamos -ale może przytaszczy swoją przełajkę - kto chętny może posmakować jazdy, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No tom właśnie powrócił z niewielkiej (hehe...) wycieczki z Lordem po Coventryjskich kszokach.

 

70 kilo po Lordowemu, 67mil po mojemu, ale ja jeszcze miałem dojazd Leicester-Cov.

 

Było błotniście, wietrznie i ogólnie w pytę :D

 

Tutaj popas pod Lidlem tak mni-wiency we pół drogi.

 

10651312066_4ef8345024_c.jpg

 

10651506593_ff7ee88960_c.jpg

 

Coraz bardziej dojrzewam do zmiany ramy :icon_confused:

 

10651504733_b3364d5589_c.jpg

 

Miałem jeszcze zrobione zdjecie pt "tu gdzieś jest tylny hamulec" ale wyjszło masakrycznie nieostre i nie ma sensu wrzucać bo widać pięknie kawałki kory na ziemi a rower to jedna, nieostra paciejówa...

 

Nie po raz pirwszy również okazało sie że co kraj to obyczaj, a co chałupa to zwyczaj. Lordowa Wasata Mysz zupełnie inaczej zamontowana, tak, że klasyczny chwyt "naklamkach" wychodzi zupełnie normalnie i ... klasycznie :teehee:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

przyznam, że czekałem na opis wypadu tych dwóch "Tłuściochów, Różnokołowców, Monsterów itd" (to co by się Adminy nie czepiały)... Ivanie -zostawiłeś nam coś z Lorda? :)
No i pytania zasadnicze dwa z mojej strony:
 - jak wam się widzą te dwa różne ustawienia kiery? Może jakaś fota z bliższa obu? I jak Wam się na tym jeździ? Komuś czegoś brakuje albo ma naddatek? :) (pytam bo zaraz sam będę się pocił z tym jedynym słusznym ustawieniem Myszy)
- że zmieniasz ramę do 2 sezonów to żem się przyzwyczaił, ale czemu "w końcu"? Że miejsca mało na błot oczy jednak ten hamulec w d.. daje?
A tak po zatem tradycyjnie po polsku zazdraszczam przez zęby....



ps: tak patrzę na te dwa potworki i się zastanawiam który pikniejszy, no i chyba cholercia klasyka dla mnie Górą...

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, klasyk górą, nie ma co! Też mie sie bardziej widzi niż Miriam - tak ochrzczony pozostał gdyż z SS mtb w 3sp MX tożsamość swą zmienił   ;)

 

Ivan, Szacun!, ale pojechał z wyścigowym przełożeniem i mężnie dyktował tempo! Przejażdżka przesłoneczna, z odpowiednią ilością błota i innych atrakcji które skutkowały średnią wonią w zamkniętych przestrzeniach(np. pociąg). Po takich terenach, tak to ja jeszcze nie jeździłem, klikniety w espedy od dwóch tygodni jestem(z powodu odwiecznego platformusa), no i kierka Midge to rewelka - w "moim" ustawieniu mam 4,5 sposobu sterowania! Nie porównywaliśmy wzajemnych kierowników dwóch bo inne kliki mamy...a w sumie zawsze sobie możemy poluzować śrubę i się własnosprzętnie, najlepiej, przekonać. Mapa z giepsa(może nie hulać), lub fota mapy...prawie zakreśliliśmy kształt brytolski, jedynie Eire zabrakło ;)

 

 

Planujemy coś jeszcze w tym roku odkręcić, mam nadzieję że więcej różnokołowej braci dołączy na wspólne utytłanie się w terenie! Szczegóły również tutaj zapewne wylądują...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W sumie wygląda mnie to tak, że Ivanowa jak by bardziej klasycznie zainstalowana kiera (końcówki kiery bardziej w poziomie). Ino, że jego klamki jak by niżej osadzone.. nic tam... każdy Mysz musi sam ustawić pod siebie i tyle...

i jeszcze moja ostatnio ulubiona atmosferyczna fotografia:

6543877075_0a3ea784aa_b.jpg  

wygrzana ziemia popołudniowym słońcem i zieleń.....
.....czego sobie i wszystkim tu życzę ...tak na początek tego listopadowego tygodnia :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pięknie Kolegi Emigranci! Po mapie widzę, że Królewskie Błotne Spa zaliczone? ;)

Co do Midge, to koledzy z jukejowia pewnie już wiedzą, bo tamtejsze narzecze znają i zapewne poczucie humoru marketingowców z On-One już docenili.
A dla tych, których jeszcze cały czas dziwi nazwa i wizerunek Wąsatej Myszki ;) na kierownicy w specyficznym miejscu - definicja nr 5. :D

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pytanie do Ivana - mentalnie jest specem tego modelu (bo chodzi mu po głowie z tego co wiem od dawna). Mnie ten model (do wczoraj) nigdy się nie podobał :)
Jak by co tu jest link do flickra z resztą zdjęć (niby nie piszą nic ponad: roadrat): http://www.flickr.com/photos/vuti/sets/72157627366493115/with/6331090259/
 

 

 

ps: a czym się różnią? (długością CZEGOŚ?)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Długością górnej rury? A tak w ogóle, to były jakieś wersje "short"? :huh:  Czy to tylko po prostu starsza wersja/ewentualnie mniejszy rozmiar ramy sprawia taką fajną, zwartą sylwetkę?

Ja z kolei kiedyś rozważałem Cotic >X< - też ma potencjał. :)

@anarchy
Co do tego, cośmy wczoraj rozpatrywali ("kto robi, a kto nie robi"), to jest jeden producent, który poniekąd wyprzedza "resztę świata". Jest nim Surly i jego Straggler. ;)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no to patrząc w tabele geo i na opony w tym Roadzie to ja sobie myślę - ile tam włazi i przy jak krótkim ogonie (wg tabel od 420mm) bo na zdjęciach są jakieś Samy (45mm czy już 2'?) a ogon na przydługi nie wygląda.

Adamos (myślę, że nie on jeden), no przyznać trzeba, że opona VS ogon robię wrażenie :)
Straggler.jpg

(tylko brzydki jak noc z tą przykrótką sterówką)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

700x42 bez włosków wchodzi pewnie i do Singulara więc niech sobie wykrzykniki wsadzą w oko :D
W sumie ten X lepsiejszy (ha! wiem czemu nie chce go Ivan) ale ale... nie podali ile ogon ma?

No i już pamietam co tam (oprócz monostaya) mnie się nie podobało w Coticu :)
system antypodwijania widła pod kieckę :)
steel-disc-only-2.jpg
ciekawe ile "światłych" mechaników gdyby dostało wideł i ramę złożyło by poprawnie całość hehe
 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pany co ja przed chwilą widziałem .. uuuu! aż mam jeszcze gęsią skórkę!!!


Dobra, ceny znam, materiał znam,przyzwolenie jest. 
Na kolor proszę nie zwracać - to pod jakiegoś konkretnego odbiorcę

20131014_111412.jpg

Wideł Columbus MAX, rama na rurach Zona
Można wyprofilować ogon, że 45mm wejdzie spokojnie, można dać tarcze, chromowane haki itd itd. Wagę poznam jak Kuba R wyszuka w zapiskach, ale ta zależna jest głównie od rozmiaru.

śliczna jak na mój gust....a ten widelec grrrrr
 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No to czas wprowadzić troche chronologii i faktów.

 

Pierwsza generacja Szczura miała niższa główkę ramy - odpowiednio w rozmierze M 140mm stary, 155 obecny - oraz wystepowała w dwóch odmianach Short i Long dla każdego z rozmiarów S, M i L.

Dostepne były kolory czarny, Builders Tea, Espresso oraz na sam koniec Pomarańczowy.

Rama nie posiadała stałego haka przerzutki tylko taki na napinaczu.

Mocowanie fałków/canti na tylnym trójkacie było - i dalej jest - demontowalne.

Widelec Roadhog istniał tylko w wersji z demontowywalnymi trzpieniami fałków/canti.

 

Nowa edycja dostepna jest tylko wersjach Long, dolna rura jest owalizowana a golenie przeprojektowanego widelca - wersja dyskowa lub fałkowa - zostały zmienione. Dostepne kolory to Gritstone i Duckegg. Mocowanie tylnego hebla znajduje się wewnątrz tylnego trójkata a nie tak jak w wersji oryginalnej na zewnątrz.

 

Osobiscie uważam ze patent z mocowaniem zacisku tarczy z przodu oprócz ewentualnych przewag konstrukcyjnych upraszacza szalenie montaż błotników i/lub przedniego bagażnika.

Estetycznie kontrowersyjne, ale za to genialnie praktyczne.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dziękujemy za uzupełnienie danych Ivanie.

Może rozwiązanie i szalenie praktyczne, ale...

Ale jak to właściwie jest z tym przenoszeniem sił podczas hamowania na widelec od frontu i od zakrystii?

Jak przy hamowaniu zachowuje się widelec, zwłaszcza ten bardziej "wrażliwy"?

Czy to będą mocno wyczuwalne różnice na "miękkim" widelcu?

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...