Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

pod zacną szarożółtą strzałę - mam na myśli rower a nie tyłek hehe

 

wcale, że nie jest taka brzydka :P

 

PS. dobra, dobra - bez komentarza - widziałem ten rulonik po srajrolce na zdjęciu :no:

 

iclehd.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

jesienią Adamos, jesienią, wtedy to może i mnie się uda wyprostowac budżet i się dołączę do zamówienia



OKi, czekam zatem do jesieni. Tylko jeszcze nie wiem, jak mocno dzięki temu potanieje przesyłka. Może być też tak, że prawie wcale. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Walenie piętami w tylny widelec podczas jazdy? - to trochę jak napędzanie konia ostrogami :D;) Chyba się Specjaliści trochę przeliczyli ze spasowaniem szerokości osi suportu i tylnych widełek. :ermm:  Ciekawe ile Spec "zaśpiewa" sobie za oba rzeczone modele?

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walenie piętami w tylny widelec podczas jazdy? - to trochę jak napędzanie konia ostrogami :D;) Chyba się Specjaliści trochę przeliczyli ze spasowaniem szerokości osi suportu i tylnych widełek. :ermm:  Ciekawe ile Spec "zaśpiewa" sobie za oba rzeczone modele?

 

Po cichu liczyłem, że wielkie korpo odpuszczą sobie segment tłustych, ale nie!

Aż dziw, że nie weszli jeszcze w bardziej zyskowne 27.5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Singlowy Gienek Day One zbiera wysokie noty w teście bikeradar.

http://www.bikeradar.com/road/gear/category/bikes/cyclo-cross/product/review-genesis-bikes-day-one-disc-13-47398#null

http://www.genesisbikes.co.uk/bikes/cross/day-one/day-one-disc

1372436213381-vyzgrvysy6id-670-75.jpg


A na deser kolejna foto-zagadka. Mała podpowiedź: marka niedawno napomknięta w tym wątku.

6nruvt.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
Do najbliższej morskiej plaży mam 595km, w zimie dostaję pokrzywki termicznej, do sklepu po buły mam ubitym gruntem albo 10 pięter w dół i 20metrów w bok, mam za mało pary żeby takim czymś w teren jeździć. Użytkowo więc tłuściochy są u mnie bardzo nisko. Cóż zrobić jak głupie serce woła: CHCEM  TAKIEGO!!! Im brzydsze tym ciekawsze :D
 
Taki paskud na ten przykład:
http://fat-bike.com/2012/12/mpls-bike-co-introduces-the-full-carbon-murphy/
www.fat-bike.com-Winter-Bike-Expo-2012-0

A czy taki pisze się w temat?
lunochod.jpg

Proto 1,01 poskładany przez Ojczulka z części znalezionych na strychu i w piwnicy. Ergonomia kulała więc kilka zmian od tej fotki już dokonano (m.in. inna przekładnia kierownicza i zmodyfikowany napęd z którym cały czas walczymy). Służy głównie Chrześnikowi (lat 5) do wożenia mojej Córy (15miesięcy) więc raczej spokojny cruiser z niego :)

Jak ktoś zainteresowany to mogę w weekend fotek dorobić ;)

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

a jak to jest z drop barem WTB, że na ichniejsze stronie jej nie ma?



Pewnie dlatego, że kierownica od dłuższego czasu już niedostępna na rynku. Widzę, że CRC miało je kiedyś na Europę za niecałe 20 funciaków. Teraz, za podobne piniążki to chyba tylko Midge od On-One :rolleyes:

Rower, moim zdaniem pikny. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ja chyba nawet wiem który element ramy rozczarował Cię najbardziej :)

Z mojej strony - jeżeli waga jest realna (hehe dobry żart heheahah) to przy tej cenie jest to jakaś tam ciekawa propozycja (nawet oczka pod bagażnik daly).
Mały plus za klasycznie podgięty wideł - takie rzeczy lepiej pracują.
Ale żeby nie było - pogrymaszę tradycyjnie po polsku - za krótka sterówka a 72* podsiodłowej to jakiś żarcik. Przy stałej 415 na ogonie rozumiem że żadne tam parówy raczej nie wejdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najbardziej rozczarowywuje mnie to ze nie ma miejsca na opony powyzej 32-35c. Kaff zawsze byl biegowy takze nie odwoluje sie do SS, boc to bez sensu. Pompa zawsze nadrabiala w jednobiegowym departamencie.

 

Szkoda... Byla opcja popchnac te koperte nieco dalej...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Najbardziej rozczarowywuje mnie to ze nie ma miejsca na opony powyzej 32-35c.



No i dooopa zbita! Naprawdę szkoda...Ja też myślałem, że tam będzie lepiej z miejscem, a oni piszą, że max clearance 32c, a w gotowcu zapodają tylko marne 28c :( No i jeszcze ta rama w kolorze herbatki z mleczkiem ;)

 

chwilę przedtem Retroshift wrzuciło ten rower na Facebooka


Następnym razem obiecuję trudniejszą zagadkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

max clearance 32c, a w gotowcu zapodają tylko marne 28c :(

Ten sprzęt to zdaje się po prostu bardziej zimówka/tourer/commuter, a nie przełaj z prawdziwego zdarzenia, a też miałem nadzieję że się większe papcie zmieszczą...

 

 

Następnym razem obiecuję trudniejszą zagadkę :P

Czekam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to mamy w końcu ciekawszą propozycję od dużego producenta. Po napomkniętym już grubolu, Spec wypuszcza na rynek nowego Specialized AWOL, który nie dość że zmieści laczka 29x2,2, to jeszcze mamy rurki Reynolds'a z wyższej półki - 725/520. Ceny na naprawdę bardzo rozsądnym poziomie, jeśli chodzi o tę markę. :)
Kolego Ivan, będzie też wersja singlowa, no tyle że to Spec ;):P

źródło: http://www.bikerumor.com/2013/07/17/2014-specialized-goes-awol-for-adventure-disc-for-cx/

Awol-Complete.jpg
Awol-Complete-2.jpg
Awol-Comp-Frame.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat się kończy :teehee:

 

ED: Wnioski po przeczytaniu - Spec zdaje się postanowił produkować na masową skalę rowery dotąd niszowe, nie do końca wiem po co... Fajnie, że w droższej wersji jest opcja na singla i pas, mniej fajnie że w tańszej wersji już tej opcji nie ma :verymad: Ale mówiąc szczerze, nie wiem czy ktoś się tymi sprzętami zainteresuje, bo wkraczają na rynek, na którym paru graczy ma już ugruntowaną od wielu lat pozycję, a wypracowali ją przede wszystkim niezawodnością, tymczasem tu mamy do czynienia z zupełnie nowym rowerem... A cena samej ramy jest właściwie identyczna jak u mniejszych firemek (Singular, Salsa, Van Dessel), więc chyba wolałbym wesprzeć małą manufakturę niż wielką korporację :D Cytując klasyka:

you know Spesh what you should do... Suck my balls :P

 

Edytowane przez panSocjolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...