Skocz do zawartości

[treningi] Twój dzisiejszy trening


Marix

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle w dzień pracujący stała trasa Złotów-Dzierżąrzno-Nowy Dwór-Górzna-Złotów

 

DST: 26,042 km

AVS:24,7km/h

TM: 1:03:27

 

Na sam początek przejazd przez miasto, a później szybka, szutrowa droga przez jakieś 5 km(6 jeleni na polu :D ) Poźniej przejazd przez wioske mojej ukochanej posłanki Renaty Beger ;):):):angry2::D Robotnicy ocieplaja jej domek:)

Mogłaby zadbać o drogę przechodzącą przez jej wioske same dziury w asfalcie :angry: Wjazd do nadleśnictwa Nowy Dwór, rezerwat przyrody - ciekawe, leśne ścieżki z trasą przy jeziorku. Na sam koniec powrót do domu asfaltem z dwoma moimi ulubionym podjazdami na ktorych daje z siebie wszystko. Ciężko jest mi określić stopień ich nachylenia ale jak sie porządnie depnie na pedały to można wypluć pluca. W tym momencie krótki pean na cześć SPD :P

 

Lubię tą trase jest bardzo urozmaicona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przez cały czas jeżdżę do pracy rowerkiem dzień w dzień. Do pracy mam 18 kilometrów w jedną stronę, czyli razem 36. Na rok zrobię koło 9 tyś km, max, jakie zrobiłem to 15 tyś.(na dwóch rowerach wszystko).

W drodze do pracy staram się czasami pobić rekord średniej prędkości. Max wyszło 27 km/h. Kiedyś wybrałem się do Bydgoszczy z Poznania z kolegą no i razem w ten dzień wyszło na liczniku 295 km (około 125kmx2 plus jeżdżenie po miejscowości Bydgoszcz). Zadowolony byłem z siebie, że w jedną stronę wytrzymałem bez przerwy na odpoczynek 125 km pijąc z dwóch bidonów wodę podczas jazdy, z tym, że średnia prędkość, (która wynosiła na początku koło 25km/h) w połowie trasy zaczęła spadać i w efekcie końcowym wyniosła 19km/h, w drodze powrotnej miałem już średnią 18km/h z dwoma przystankami, ogólnie cała podróż trwała prawie 15 godzin. Dodam, że w góralu przed wyjazdem do Bydgoszczy zmieniłem oponki na 1,9 semislick. W tym roku planuje wybrać się do Berlina, a ogólnie to szukam wycieczek typu: "Rowerem do Rzymu" pamiętam, że gdzieś kiedyś widziałem takie reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem trasę 102 km (Racibórz-Opawa-Ostrawa-Racibórz) ze średnią 26 km/h. Nie powiem, żebym się nie zmęczył, ale nie było to aż takie zmęczenie, żebym padał z nóg. Zmieniłem w tym roku rower na krosa i dlatego jeździ się dużo lepiej, niż na starym góralu (raczej nie zdecydowałbym się na taką trasę na moim starociu). Dokładnie wczoraj jechałem do kumpeli mieszkającej 25 km za Raciborzem i trasę w tamtą stronę pokonałem w czasie 1 h i 3 min. Dodam, że starsznie wiało w twarz a teren jest pofałdowany. Powrót to już wiatr w plecy, a czas przejazdu spadł do...49 min :P . Także wiele zależy od ukształtowania terenu i od warunków pogodowych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Kiedyś wybrałem się do Bydgoszczy z Poznania z kolegą no i razem w ten dzień wyszło na liczniku 295 km (około 125kmx2 plus jeżdżenie po miejscowości Bydgoszcz). Zadowolony byłem z siebie, że w jedną stronę wytrzymałem bez przerwy na odpoczynek 125 km pijąc z dwóch bidonów wodę podczas jazdy, z tym, że średnia prędkość, (która wynosiła na początku koło 25km/h) w połowie trasy zaczęła spadać i w efekcie końcowym wyniosła 19km/h, w drodze powrotnej miałem już średnią 18km/h z dwoma przystankami, ogólnie cała podróż trwała prawie 15 godzin.

 

mając ogólną średnią 18km/h, 295 km przejeżdżasz w około 16 h 40 min. do tego dodaj dwa przystanki, o których mówiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po pracy postanowiłem troche pojeździć. Zrobiłem pętle 92 km ze średnią prędkością równiutko 26 km/h w czasie 3.32 h. Myślałem, że po takim dystansie i wysiłku nie będe umiał spać, ale nie było tak źle. :036: Choć muszę się przyznać, że dzisiaj czuje to w nogach, to mimo wszystko moje samopoczucie oceniam jako dobre. Dzisiaj zrobie sobie około 40 km z dużo mniejszą prędkością by dotlenić mięśnie. Może ten wynik nie jest rewelacyjny, ale jeżdże na crossie a nie na szosówce, więc chyba nie jest najgorzej. :D Może ktoś też pochwali się swoimi dystansami? :P

 

Według moich obliczeń Twoja średnia wyniosła 27,7 czyli nieźle. Ja dystans około 100km. jestem w stanie zrobić (na szosówce) ze średnią 29km\g , a takie krótsze około 40-50 km. dam rade przy 32km. Jeżdżę w terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej czyli trochę wzniesień już jest. W tym roku intensywnie potrenowałem z trenażerem i różnica między zeszłym rokiem jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wymaganiami cyklozy, aby raz w tygodniu po pracy też się gdzieś wybrać, wczoraj zaliczyłem taką traskę:

Łódź centrum > Łódź Stoki > Dąbrowa k. Kalonki (283 mnpm.) > Moskwa > Wzgórze Janów > Polik > Syberia > Kołacinek > Dmosin > Niesułków > Skoszewy > Kalonka > Łódź

Łącznie wyszło 87,5 km, więc póki co to najdłuższa tegoroczna moja wycieczka. Trasa ciekawa, trochę gruntowych dróg, trochę piachu, sporo asfaltów ale prawie bez samochodów, dość urozmaicona rzeźba (jak przystało na teren Wzniesień Łódzkich)

Pogoda super, bez większego wiatru, nie za gorąco, słońce uwypuklające przejawy budzącej się na wiosnę przyrody... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając ogólną średnią 18km/h, 295 km przejeżdżasz w około 16 h 40 min. do tego dodaj dwa przystanki, o których mówiłeś.

 

Nie pamiętam po prostu dokładnej średniej prędkości w stronę Bydgoszczy, a to: "prawie 15 godzin" o sobie strzeliłem, mogło być trochę więcej wiem, że na powrocie zwolniłem - mam licznik 6 funkcyjny i nie mam czegoś takiego jak średnia prędkość, kolega który ze mną jechał tak twierdził w sumie nie zastanawiałem się nad liczeniem z jaką prędkością mogłem jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dzisiejsza trasa:

Kuźnica -> Czuprynowo -> Klimówka -> Nowodziel -> Kuźnica

połowa trasy to drogi piaskowe prowadzące przez mniejsze wioski, malownicze lasy i pola, zaś druga połowa to asfaltówka. Miałem wrażenie, że cały czas wiatr wiał wprost w moją twarz i trudno mi było jechać...

Całkowity dystans dziś (pokrążyłem sobie jeszcze trochę po mojej miejscowości) to 26,97 km a prędkość maksymalna to 41km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 65km, z czego około 20 z kolegą Piterpakiem :). Fajnie było :D. Spotkaliśmy po drodze bardzo miłą starszą panią, która wskazała nam drogę (to ona zagadała pierwsza :P) :P. Podeszła i ucieszona mówi: " oooo młodzi turyści..." i zaczeła nam tłumaczyć drogę :P. Miła sytuacja :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś przejechałem 61,79km :D moja najdłuższa wycieczka w tym roku ;) Zwiedziłem tzw. Krainę Sokólskich Wiatraków. Zajechałem także do Bohonik (cel mojej wyprawy), gdzie znajduje się jeden z niewielu w Polsce muzułmańskich meczetów, który ostatnio został wyremontowany i wygląda bardzo ładnie ;) Jeździłem głównie polnymi drogami przez różne wioski (nienawidzę przejeżdżać przez wsie bo wszystki psy w okolicy na mnie szczekają :/), ale także przez lasy a i kawałek asfaltówki mi się natrafił :) Nigdy wcześniej nie jeździłem tą trasą (jedynie pewien jej odcinek, przez który później wracałem), więc trochę błądziłem, ale na szczęście miałem przewodnik z mapą ;) Wyprawa zajęła mi ok 5h (z czego 1h to postoje i szukanie drogi). Uważam, że to nie najgorszy wynik, tymbardziej, że wiał bardzo silny wiatr i ciężko mi się pedałowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ze pogoda jest jaka jest czyli do bani, nie chcac sie zbytnio ufajdac blotem wybralem sie na szose. 60km - masakra, wiatr - ciezko mi sie jechalo niesamowice i jeszcze te 5*C dajace po twarzy i po nogach - porazka

 

Dzisiejsza srednia slaba jak na szose ( bo beznadziejna pogoda) - 26km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z rana.

36 km AVS: 22.5 km/h

 

Stróża - Kalino - Starowa Góra - Rzgowska

Postanowiłem po szosie bo padało w nocy ale nie zdzierżyłem. Polne drogi (~25%) - sporo błota i wody. Znowu trzeba będzie się za szmatę złapać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...