Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Będzie na forum jeszcze jeden "Ekscentryk" ;)

Rama już jest, ta w mniej popularnym kolorze :)

Jadą obręcze i szprychy. Większość części zostanie przeszczepiona z obecnego roweru.

Mam dylemat co do amortyzatora i po różnych konsultacjach z fachowcami mam pewien pomysł ale pochwalę się jak wszystko się uda.

Planuję skończyć całość najdalej na wiosnę ale mam nadzieje ze uda się dużo wcześniej. Wszystko będzie zależało jak wyjdzie sprawa z amortyzatorem.

 

Edytowane przez Roonin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorka szukaj najlepiej na ebayu. Ja wyrwałem Foxa za 275€ z przesyłką. I jeszcze dzisiaj znalazłem tanie ztr pod 650b: http://www.wiggle.co.uk/stans-no-tubes-ztr-crest-disc-mtb-3228-hole-rim/ wychodzi ponizej 500zł za parę, a u nas nigdzie poniżej 350 nie mogłem znaleźć. 

Mój 650b może bedzie już niedługo się zrobi to też wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, ponieważ mój pomysł się krystalizuje to się podzielę moim pomysłem na amortyzator pod 650b.

Posiadam prawie nie używanego Epicona pod 26" ale z uwagi że używam dość grubych opon obawiałem się że jednak będzie problem ze zmieszczeniem koła, poza tym chciałem mieć sztywną oś. Po konsultacji z panem Piotrem z firmy Activia postanowiłem  zrobić mały swap i kupiłem takie oto lagi:

http://activia.sgl.pl/prod_foto/f224b.jpg     Oczywiście pod koło 27,5"

 

Najdalej w piątek mam mieć adaptery do piasty pod ośkę 15mm więc w weekend będę to przekładał. 

Po dogłębnym przeanalizowaniu wszystkiego i konsultacji z ludzmi bardziej biegłymi w budowie epicona uważam że nie powinno być większych problemów poza zmniejszonym skokiem na co też jest lekarstwo ale tym zajmę się pózniej.

 

Myślę że pomysł jest dobry zważywszy na cene nowego Epicona pod 27,5".

 

Edytowane przez Roonin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    a to mój canyon spectral al 8 - ]oczywiście dodatki komunijne założyłem dla jaj ,oprócz tego nic nie jest do wymiany i wszystko działa jak należy acha tylko jedno do wymiany przednia opona na jesień pójdzie na jakąś "mocniejszą" bo na zjazdach i mokrych kamiorach traci za szybko przyczepność 

post-178213-0-58490500-1407443929_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Moja przeróbka, rama Merida na 26 cali, TFS900 z 2009 roku. Koła 27,5 z oponami Maxxis Beaver 2,0. Nie chciałem ryzykować z większymi oponami, ale okazało się, że przy tych (jednak bardziej 1,9 niż 2,0) jest duży zapas jeszcze. Jest to stopniowa przesiadka z 26 na 27,5; połączona z przesiadką z v-brake'ów na tarcze. Kolejnym etapem będzie dedykowana rama i amortyzator, ale to już w następnym roku, jak będzie w domu akceptacja na kolejne większe rowerowe wydatki ;)

 

Wrażenia z pierwszych jazd - na pewno większy komfort, koła odczuwalnie łatwiej niż 26" przetaczają się przez przeszkody,

z kolei na podjazdach jest mi łatwiej - rower  nie "myszkuje" już i lepiej się trzyma podłoża, na zjazdach też zrobiło się łatwiej. Różnice względem 26" czuć wyraźnie, zmianę oceniam pozytywnie, jeździ mi się lepiej i pewniej.

 

Poniżej kilka fotek, jakość taka sa - z telefonu:

 

WP_20140902_003.jpg

WP_20140902_004.jpg

WP_20140902_002.jpgWP_20140902_005.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez el_gregorio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przeróbka, rama Merida na 26 cali, TFS900 z 2009 roku. Koła 27,5 z oponami Maxxis Beaver 2,0. Nie chciałem ryzykować z większymi oponami, ale okazało się, że przy tych (jednak bardziej 1,9 niż 2,0) jest duży zapas jeszcze.

A jaki masz "zapas" pomiędzy oponą a amortyzatorem? Bo na zdjęciach nie widać dokładnie a wręcz wygląda nieco ciasnawo.

 

Edytowane przez Ros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zdjęcia! Twój post "natchnął" mnie żeby zastanowić się nad taką samą zmianą w moim rowerze, tym bardziej że docelowo zamierzam zmienić koła. Jeżeli pozwolisz to pomęczę Cię jeszcze kiedyś na priv-ie.

 

 

Przepraszam od razu za "czystość" sprzętu ;) dość świeżo po błotnej wyprawie...

Spoko loko, luz i sponton - w końcu to nie sterylne laboratorium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...