Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja pokażę moją przeróbkę Scalpela 26" na 650b. Żadnych modyfikacji ramy nie wprowadzałem, opony to Crossmarki 2.1, między oponą a mostkiem widełek jest jakieś 4mm luzu :D, zobaczymy jak to się będzie sprawować w błocie. Suport powędrował o 1.2cm w górę w stosunku do oryginału, czyli tragedii nie ma. Napęd 1x10, Waga bez pedałów 9.3kg, kilka rzeczy do wymiany jeszcze (siodło, sztyca, może opony na lżejsze).

 

 

d9ce06714e1fef3dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto mój składak.

 

Scott Spark 26" z kołami 27,5.  Zamontowane ZTR Crest + pilar + novatec 811/812 >

 

Przeróbki dokonałem zachęcony znalezionymi w necie przykładami takiej przeróbki.

 

Wyszło super. zapas w tylnym widelcu ponad 1cm!!! na przednim również. Oponki tak jak kolega wyżej. Tanie fajne Crossmark maxxis 2.1 zalane Mlekiem Stan`s (pierwszy raz na Notubess)

rower jedzie super, lżej i jak by szybciej. 

poniżej dwie forki

 

hn6b.jpg

cf7x.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych jazdach w Beskidzie Żywieckim:

scott_zpsa6a8bba7.jpg

 

Dodatkowo w rowerze wymieniłem opony na Continental Mountain King 2.2 ProTection. Są po prostu genialne.W gliniasto-śnieżnym terenie na trudnych podjazdach w ogóle nie boksują. Dają pewność na zjazdach, nie zapychają się błotem.

Jeśli chodzi o podjazdy, rower jest skonstruowany jakby "na granicy" pomiędzy jego doskonałymi technicznymi możliwościami zjazdowymi a podjazdowymi.

Tzn - trzeba na podjazdach uważać aby koło przednie nie podnosiło się do góry. Na podjazdach zalecam dość mocną kontrolę przodu roweru i odpowiednie balansowanie ciałem. Nie jest to wg mnie w żaden sposób wada roweru, został on tak skonstruowany. 

Pozycja na zjazdach daje dużą pewność, a w połączeniu z doskonałymi hamulcami xt i rewelacyjnym zawieszeniem Fox  - pozwala na naprawdę duże zjazdowe prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku  jeśli tylko trafię to na Bank kupie taką ramę jak Ty masz jest po prostu świetna.

 

A tym czasem u mnie obiecana zmiana koloru z Punk Pink na black . :)

 

myślę że wyszło nawet spoko.

 

Folia wylewana jakaśtam ...... i napisy wycinane CNC  własnomaszynowo :) 

 

w2kw.jpg

wpws.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto mój składak.

 

Scott Spark 26" z kołami 27,5.  Zamontowane ZTR Crest + pilar + novatec 811/812 >

 

Przeróbki dokonałem zachęcony znalezionymi w necie przykładami takiej przeróbki.

 

Wyszło super. zapas w tylnym widelcu ponad 1cm!!! na przednim również. Oponki tak jak kolega wyżej. Tanie fajne Crossmark maxxis 2.1 zalane Mlekiem Stan`s (pierwszy raz na Notubess)

rower jedzie super, lżej i jak by szybciej. 

poniżej dwie forki

Miałem do zeszłego sezonu jego odpowiednik na sztywniaku, tj Scale 30 mod 2008. Podejrzewam, że fajna maszyna.

 

A wracjąc do tematu, dziś będę testował swój rower ze zmienioną geometrią (ma taką możliwość, dzięki regulacji położenia tylnego dampera). Geometria będzie bardziej pod XC, więc sądzę, że na podjazdach będzie pewniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja kolej :)

 

Kellys Raptor, model z 2013 z małymi przeróbkami, w tym koła 650b z nowymi thunder burtami od schwalbe na mleczku, hample XT oraz 2 blatowa korba z przodu 40x26.

 

Jeździ się rewelacyjnie, jestem jak na razie bardzo zadowolony.  

 

wyaMT8wl.jpg

Edytowane przez Lezza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no ja marzyłem o czymś takim od 2011 :) aczkolwiek złapałem się na fulla którego będę wspominał z zachwytem. Ale ten Raptorek, to zupełnie inny styl jazdy, inna prędkość, inne zasady, generalnie zupełnie nowa bajka rowerowa :) 

 

Trochę się boje jeździć na karbonie, bo to jednak plastik, ale mam nadzieje, że mi przejdzie. Zastanawiałem się również co do kierownicy, jednak zostałem przy 640mm, miałem do wyboru 700 jeszcze ale to zdecydowanie za długi kij.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja kolej :)

 

Kellys Raptor, model z 2013 z małymi przeróbkami, w tym koła 650b z nowymi thunder burtami od schwalbe na mleczku, hample XT oraz 2 blatowa korba z przodu 40x26.

 

Jeździ się rewelacyjnie, jestem jak na razie bardzo zadowolony.  

 

wyaMT8wl.jpg

Zacnie prezentuje sie maszyna :)

 

powiedz jakie kola zalozyles do Kellysa?

 

Ok juz widze ten wielki napis XT :)

Edytowane przez OldXCRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w końcu do mnie przyszedł :)

Giant Trance 27.5 3

 

Myslałem że ten czerwony kolor będzie kiepski, ale w rzeczywistości wygląda tysiąc razy lepiej niż w katalogu i na stronie producenta - po prostu śliczny :)

 

 
4EWkTS1.jpg
N9zcmbP.jpg
yQPc1kb.jpg
hUgrgh1.jpg
eSsD1Ng.jpg
 
 
Co do samej jazdy - bajka, trochę się bałem o to że nie ma blokady i na prostym będzie ciężko - nie jest
Bałem się że ten sektor silver nie będzie dorastał do pięt FOX'owi CTD który miał Trance 2 ujeżdżany wcześniej - niepotrzebnie
Co mnie zadziwiło, podjeżdżam na tym rowerze tam, gdzie nie mogłem na moim HT. Póki co jestem mega zadowolony :)
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...