Skocz do zawartości

[rower] 29ery Krossa na 2013


PrzemkoVonLezajsk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ceny pewnie kosmiczne, osprzęt słaby. Mam tylko nadzieje, że decyzja o sprzedawaniu samych ram wejdzie w życie. Ramę B6 lub B7 chętnie bym przygarnął.

 

Tak właśnie patrzę sobie na komponenty w B7 i patrząc na spodziewany przedział cenowy-3600-3800 to szału nie ma .

 

Szczególnie gdy porównać B7 do Radona 5.0 który nie dość że ma lepszy o klasę osprzęt, lepszy o dwie klasy widelec (Reba) to jeszcze jest o 1.5kg lżejszy(12kg ver 13.5kg) ;) o to wszystko za ok 3500zł z dostawa do domu. To ja sie pytam kto tu kogo robi w balona i dlaczego? Dlaczego niemiecki rower jest nie dośc że tańszy to znacznie od polskiego lepszy.

 

Chciałbym spytać fachowców o geometrię w B7 porównując do B9, bo dla mnie amatora ta w B9 wydaje się bardziej hmmm amatorska??? (większy rozstaw osi , dłuższy tylny trójkąt, sporo dłuższa rama)

 

krossb7ib91.jpg

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie gdy porównać B7 do Radona 5.0 który nie dość że ma lepszy o klasę osprzęt, lepszy o dwie klasy widelec (Reba) to jeszcze jest o 1.5kg lżejszy(12kg ver 13.5kg) o to wszystko za ok 3500zł z dostawa do domu. To ja sie pytam kto tu kogo robi w balona i dlaczego? Dlaczego niemiecki rower jest nie dośc że tańszy to znacznie od polskiego lepszy.

 

Niestety ale taka specyfikacja była na rok 2012. Na 2013 Radon już zrezygnował z Reby ;( Cięcia kosztów, kryzys?? Komu to przeszkadzało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że w 6.0 będzie Reba jak w 7.0 zamiast Sida będzie Reba to nie wiadomo

 

odpowiedź masz tu:

 

 

gdzie Krossowi B7 do gościa -linki wewnątrz ramy, przerzutka przednia Direct mount, Sram X9, cena tylko parę stówek wyżej.

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po porównaniu paru cen z czeskiej strony Krossa znalazłem prostą zależność pomiędzy cenami polskimi a czeskimi.(cena czeska-10%=cena polska)

 

Powstawiałem do wzoru ceny rocznika 2013 i oto lekko zaokrąglone wyniki:

 

B2 2199

B3 2699

B4 2999

B6 3599

B7 3799

B9 5999

B+ 19999

 

Seto 2199

Inzai 2999

 

To tylko zabawa , ale po przeciekach czuć że ceny powinny być bardzo zbliżone ;)

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B4 prawie za 3tyś no przegięli już nie mówiąc o takim B6 który został okrojony taki Cayon [rower] Northec Cayon 29 - foto i odczucia - 29er - Forum Rowerowe - Największe w Polsce który ma lepszy osprzęt kosztuje ok 2500zł a teraz lekko powyżej 2tyś. Ciekawe czy polskie ceny się zmienią bo jak nie to kross w następnym roku nie będzie hitem

Edytowane przez baz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B4 prawie za 3tyś no przegięli już nie mówiąc o takim B6 który został okrojony taki Cayon [rower] Northec Cayon 29 - foto i odczucia - 29er - Forum Rowerowe - Największe w Polsce który ma lepszy osprzęt kosztuje ok 2500zł a teraz lekko powyżej 2tyś. Ciekawe czy polskie ceny się zmienią bo jak nie to kross w następnym roku nie będzie hitem

 

Osprzęt raczej porównywalny, a rama w B6 dużo bardziej zaawansowana - za to też się słono płaci choć na pierwszy rzut oka tego nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...