Skocz do zawartości

[Korba] Ktora lepsza ?


Max1104

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam zamiar w niedalekiej przyszlosci wymienic korbe w moim MTB.Dotychczas jezdze na korbie ProWheel Typ: AL CX 170 42x34x24.Rower uzywam glownie na asfalcie lub na ubitych polnych drogach.Rzadko takze jezdze po ostrych wzniesieniach lub gorkach :) poprostu typowa jazda rekreacyjna.Waga tez nie powalam 78 kg :)

Zastanawiam sie nad korbami Shimano 48x38x28 ze wzgledu na zwiekszenie predkosci :) tzn ja jeszcze moge docisnac ale rower juz nie :) a mianowicie :

 

Mechanizm korbowy Shimano Acera FC-M361 48x38x28 -  Kross - sklep internetowy z rowerami Kross - t-bike.pl

lub :

Mechanizm korbowy Shimano Alivio FC-M411 48x38x28 -  Kross - sklep internetowy z rowerami Kross - t-bike.pl

 

Prosze o opinie ktora korba jest lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę wymieniłem cały napęd - łańcuch, kasetę, suport i korbę - właśnie ALIVIO na octalink (42 zęby) i napieszę krótko.... "aksamitnie" to chodzi.

Alivio jest wyżej w hierarchii Shimano a dopłata w stosunku do Acera jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę wymieniłem cały napęd - łańcuch, kasetę, suport i korbę - właśnie ALIVIO na octalink (42 zęby) i napieszę krótko....  "aksamitnie" to chodzi.

Alivio jest wyżej w hierarchii Shimano a dopłata w stosunku do Acera jest niewielka.

 

Dzieki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki w suportach octalink są mniejsze, a więc szybciej się zużywają niż w kwadracie. Octalink jest sztywniejszy za to. Ja ciekawostkę mogę powiedzieć, że mam w dwóch rowerach suport na kwadrat bb un 54 (stary LX), jeden ma przebieg prawie 16 k km, drugi ok. 5 k km. Oba chodzą jak nowe, serio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie lepsza?

Wyższej klasy to tak ale to wcale nie znaczy że dłużej pojeździ,

zresztą jak praktyka pokazuje u simano co droższe to tylko lepiej się błyszczy i wygląda a wytrzymuje i tak tyle samo co najtańszy model a nierzadko nawet o zgrozo krócej.

Weż te która bardziej ci się podoba albo bedzie się lepiej komponowac z resztą a jak jesteś oszczedny to te tańszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...