Skocz do zawartości

[nagrywanie] macie jakies ciekawe kamery sportowe na oku?


Rekomendowane odpowiedzi

A jak u Was jest z godziną, czasem filmu?? Mi pokazuje plus dwie godziny na laptopie, zamiast 13:15 jest 15:15. Na gopro ok, na kompie + dwie godziny. Też tak macie?

Teraz zauważyłem że w informacji o zdjęciu jest poprawny czas, te dwie godziny + to pokazuje system operacyjny.

Edytowane przez bastard83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale mam problem z jednym plikiem wideo. Na GoPro podczas podglądu pojawia się napis "Unable to view". Podczas kopiowania pojawił się komunikat błąd wejścia/wyjścia. Więc przeskanowałem kartę pod kontem błędów, był jeden. Ponownie skopiowałem plik na dysk, tym razem bez błędu. Plik nie odpala się w VLC, po przesłaniu na jutuba pojawia się komunikat "Przetwarzanie zostało przerwane. Nie można przetworzyć filmu. Więcej informacji". Miniaturka działa, ale jakość jest słaba. Czy można coś z tym plikiem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może coś się da zrobić. Kiedyś ratowałem pliki źle nagrane przez SJ8 przy pomocy recover_mp4 (pod windows).
Dokładnych poleceń nie pamiętam ale powinny być w readme. Proces polega na zaciągnięciu parametrów z poprawnego pliku i wepchnięcie w uszkodzony. Pamiętaj, działaj na kopii.

Być może da się coś zrobić przy pomocy ffmpeg ale nie potrzebowałem tego zgłębiać.

22 godziny temu, bastard83 napisał:

Debian Linux

Sprawdź czy wewnętrznie nie trzyma czasu w UTC. Kojarzę, że gdzieś była taka opcja.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za recover_mp4. Dziwna sprawa z tym plikiem. Na początku myślałem, że odzyskałem filmik. Obejrzałem i na początku jest ok, ale po kilkunastu sekundach pojawia się film który jest w kolejnym pliku (poprawnym już pliku), nie wiem jak to się stało. No cóż, nic wielkiego się nie stało, Oskara za to i tak by nie było. Ale narzędzie na pewno jeszcze się przyda. Dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli nie widzisz różnicy, to prawdopodobnie oglądasz to na telefonie a nie na monitorze Full HD i na YT masz wybraną rozdzielczość mniejszą od 1440 (2K).

W skrócie: ta atrapa kamery o nazwie SJ5000X Elite nagrywa w jakości obrazu kamer Full HD za 150 zł. Obraz jest nieostry i wyblakły - kamera ma jeden profil kolorów, którego ja bym nawet nie nazwał flat tylko washed out.

Stabilizacja na rower jest za słaba. Może trochę pomagać jak się nagrywa vloga z ręki. Obcina dużo z ramki a efekty mizerne w porównaniu do GoPro.

Dodatkowo przy chapteringu kamera traci ramki, czyli jak tworzy nowy plik MP4, to kilka sekund gubi w tzw. między czasie.

500 zł to jest warte używane GoPro 7 Black z HyperSmooth - niezależnie za ile sprzedający chcieliby je sprzedawać na allegro - na pewno nie za 1000 zł bo za 1400 zł to już jest nowe 8 Black z gwarancją.

W każdym razie ten badziew SJCAM na pewno nie jest wart więcej jak 200 zł.

Na koniec polecam sobie obejrzeć recenzję z 2017 roku. Albo zmienili w tej kamerze podzespoły albo tak bardzo zepsuli obraz aktualizacjami firmware albo oba na raz. W każdym razie, to co widzimy na tym filmie ma się nijak do tego, co ja nagrałem.

 

Edytowane przez OnTheBike
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thomlodz napisał:

Niewielkie różnice w kolorze, za to Go Pro jest 3 razy droższa (1549 zł vs 489 zł - ceny z netu). Filmiki z roweru nie muszą byc chyba dziełem sztuki

Dziełem sztuki nie musi być ale dobrze aby ktoś oglądając filmik nie dostała ataku epilepsji. Ja bym chciał zobaczyć porównanie z SJCAM SJ10 bo taki miałem zamiar kupić. Ale w tej cenie nadarzyła się okazja kupić gopro i nie żałuję.

 

Jeżeli chodzi o stabilizację to jestem bardo zadowolony z GP Hero 8 Black. Nie używam trybu BOOST ale to wystarczy. Czy  to na klacie, na kierownicy kasku czy nawet tylnym trójkącie. Ostatnio robiłem test z mocowania w różnych pozycjach bo po na filmiku z Harpagana i nagrywaniu z klaty widać tylko wielki mapnik. Nagrywałem w 1440p aby docelowo wyszło 1080p ale i tak na całym ekranie jest mapnik. Ku mojemu zdziwieniu dźwięk z kasku był czysty, spodziewałem się szumu. Widok\perspektywa dobra. Z kierownicy dźwięk fatalny, ale perspektywa dobra. Z klaty dźwięk jest ok ale perspektywa zależy od ustawienia kamerki, jak jest za nisko to widać ramę i kierownicę, a wg mnie kierownica powinna być na samym dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że nie widzę różnicy tylko że są niewielkie różnice w kolorze. Do przeglądania forum uzywam PC i dużego monitora IPS. Obejrzałem teraz filmik na YT . Czytałem też recenzje w necie.  Mam wrażenie jak byś reprezentował konkurencyjną firmę i na siłę szukał dziury w całym :) Poza tym - jak już pisałem - różnica w cenie tej kamerki w porównaniu do Go Pro jest 3 krotna. Więc o czym tu dalej dyskutować? Każdy kupuje na co go stać i według swoich oczekiwań

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, OnTheBike napisał:

W każdym razie ten badziew SJCAM na pewno nie jest wart więcej jak 200 zł.

Na koniec polecam sobie obejrzeć recenzję z 2017 roku. Albo zmienili w tej kamerze podzespoły albo tak bardzo zepsuli obraz aktualizacjami firmware albo oba na raz. W każdym razie, to co widzimy na tym filmie ma się nijak do tego, co ja nagrałem.

Porównujesz kamerkę 3x tańszą, pomyśl jak się czułem z SJ8 Pro w cenie niewiele mniejszej od GoPro 7 a z jakością podobną do tego co uzyskałeś z tej 5000.

Doświadczenia z SJ8 są takie, że te kamerki najlepszą jakość mają w 4k, reszta trybów jest olana przez producenta. Np. SJ8 Pro w 4k daje 80Mb/s (o ile dobrze pamiętam), a w 1440p 24Mb/s, 1080p 12Mb/s.
Sytuację ratowały modowane wersje oprogramowania, które podbijały jakość do np. 36Mb/s w 1440p. W połączeniu z h265 jakoś to wyglądało.
U siebie doświadczyłem też problemów z niewyrabianiem się kamerki przy zapisie materiału. Nie wiem czy się przegrzewała czy jakieś babole mają ale potrafiła wywalać błąd za wolnej karty (g. prawda, testowana na komputerze, dałaby radę dwóm strumieniom 100Mb/s).

@Thomlodz

Nie tylko jakość materiału się liczy, a tą SJCAM ma przeciętną, ale też ogólna bezproblemowość.
Porównywałem SJ8 Pro z aparatem (panasonic gx9) i pomimo takiego samego strumienia (24Mb/s) aparat wypluwał film o wiele lepszej jakości, mimo że teoretycznie gorszym kodekiem (kamerka h265, aparat h264). Ktoś dał ciała i algorytm kompresji był zwalony (być może za rzadko dawali klatki kluczowe).

SJ8 potrafiła wieszać się nie wiadomo od czego i jedyną radą było wyjęcie baterii.
GoPro 8 też potrafi się powiesić ale podczas nagrywania baaaaardzo rzadko, przeważnie po prostu nie chce się włączyć po ładowaniu lub zaraz na starcie nagrywania wywali błąd. W większości przypadków wystarczy zrobić twardy reset (ok 15s przytrzymać przycisk zasilania, puścić i odczekać chwilę na mrugnięcie diodek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Thomlodz napisał:

Niewielkie różnice w kolorze

Raczej wielkie różnice, SJCAM wyprał wszystko że hej. Stabilizacja to śmiech a detali wcale nie widać, choćby kamienie w parku Staromiejskim. Miałem kiedyś ich kamerkę ze średniej półki. Szkoda kasy. Jedyna opcja jaką ja dla niej widzę to że ktoś nagrywa coś od wielkiego dzwona lub jako proforma (codzienna jazda z "rejestratorem"), ale ja prywatnie był celował w GOPro. Kolejna sprawa która przemawia za SJCAM to cena, nie każdy może sobie pozwolić na GoPro, ale musi w tym wypadku liczyć na kompromisy. Zamiast SJCAM, można by pomyśleć nad AKASO, robiłem jej reckę i prywatnie wolę ją jak SJCAM-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2022 o 17:45, Thomlodz napisał:

Niewielkie różnice w kolorze, za to Go Pro jest 3 razy droższa (1549 zł vs 489 zł - ceny z netu). Filmiki z roweru nie muszą byc chyba dziełem sztuki

Spójrz na ujęcia gdy rower wyjeżdża z cienia. Na SJ obraz od razu jest przepalony i z wielkim glowem zamazującym wszystko. Na GP obraz jest cały czas ostry i czytelny. Różnica w jakości obrazu jest kolosalna. O stabilizacji czy szerokości kadru nawet nie ma co się rozpisywać no ale różnica w cenie musi się z czegoś brać. Albo podobną jakoś obrazu oferowały już starsze modele GP. Nawet GP5 ma lepszy obraz i stabilizacje niż te SJCam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerując się tym filmikiem i porównaniem, to różnice są tak kolosalne że nawet nie warto ich omawiać. 

W dniu 16.04.2022 o 17:45, Thomlodz napisał:

Niewielkie różnice w kolorze, za to Go Pro jest 3 razy droższa (1549 zł vs 489 zł - ceny z netu). Filmiki z roweru nie muszą byc chyba dziełem sztuki

W tym przypadku różnica 3-krotnie tańszego sprzętu idzie doskonale w parze z 3-krotnie gorszym sprzętem, szczerze to bym nawet za darmo tego nie chciał.

Skoro dla Ciebie te różnice nie są wielkie jak za sprzęt nawet 3-krotnie tańszy :

Spoiler

image.thumb.png.f581e4d2a392e513843cf4f90b158c90.png

To naprawdę wybierz się do okulisty 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że w tej kamerze nie tylko 4K ale też 2K jest interpolowane.

Nie wiem jak inaczej można wytłumaczyć, że obraz na recenzji z kanału Redskull jest znaczenie lepszy, praktycznie taki jak z GoPro (pomijając stabilizację).

Trudno jest mi sobie wyobrazić, że można było samą zmianą firmware tak bardzo sić jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mandoleran napisał:

Sugerując się tym filmikiem i porównaniem, to różnice są tak kolosalne że nawet nie warto ich omawiać. 

W tym przypadku różnica 3-krotnie tańszego sprzętu idzie doskonale w parze z 3-krotnie gorszym sprzętem, szczerze to bym nawet za darmo tego nie chciał.

Skoro dla Ciebie te różnice nie są wielkie jak za sprzęt nawet 3-krotnie tańszy :

  Ukryj zawartość

image.thumb.png.f581e4d2a392e513843cf4f90b158c90.png

To naprawdę wybierz się do okulisty 😉

 

 

Kolego ja pisałem na temat tego obrazka

obraz.thumb.png.6117d2c641f406f3cb7c53d876530316.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OnTheBike napisał:

Ja mam wrażenie, że w tej kamerze nie tylko 4K ale też 2K jest interpolowane.

Nie wiem jak inaczej można wytłumaczyć, że obraz na recenzji z kanału Redskull jest znaczenie lepszy, praktycznie taki jak z GoPro (pomijając stabilizację).

Porównaj bitrate w 4k z innymi trybami. Jeżeli do recenzji wszystko szło w 4k, to nie ma co porównywać z niższymi rozdzielczościami, które sjcam olewał.

Jak wybierałem kamerkę to na recenzjach obraz SJ8 wyglądał podobnie jak gopro 6 lub 7. Trzeba szukać sampli do ściągnięcia, a nie sugerować się filmami na YT, które dokłada własną kompresję.
W miarę możliwości przegrzebać fora w poszukiwaniu informacji. Jakbym wcześniej trafił na to gdzie mieli przerobione firmware, to pewnie bym tej kamerki nie kupił.

Edytowane przez zekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...