Skocz do zawartości

[rower] porównanie geometrii - który wygodniejszy?


teahouse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

 

Od jakiegoś czasu poszukuję dla siebie roweru i im więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie. Nie będę ukrywał, że ostatni raz jeździłem już sporo wiosen temu i teraz chciałbym zaprzyjaźnić się z rowerem na nowo:)

 

Wzrost 178

Waga: 89;

Przeznaczenie: dojazd do roboty ok. 12 km dziennie + jazda w okolicach Krakowa (lasy, górki), czasami może jakiś wypad w góry. Mając powyższe na uwadze wydumałem, że 29er będzie dla mnie optymalny.

Zależy mi aby rower był bardziej o charakterze rekreacyjnym (większa wygoda przy codziennym użytkowaniu) niż stricte sportowym, ze względu na kręgosłup. Na razie przymierzałem się tylko do Author'a Traction'a 29, rama 17 cali ale jakoś nie siedziało mi się na nim rewelacyjnie, może to ze względu na długą górną rurę ?...

 

Wracając do meritum. Przygotowałem małe zestawienie wymiarów ram rowerów (załącznik), które aktualnie biorę pod uwagę (oczywiście nie zamykam się na propozycje)

post-150102-0-08838000-1331891004_thumb.png

 

Bardzo bym prosił szanownych kolegów o pomoc.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rekreacji bierz Cuba, krótki i z łagodnymi kątami.

 

Do Cuba będę mógł się przysiąść dopiero w przyszłym tygodniu. Póki co nie widzę ich w Krk. Zastanawia mnie też rozmiar ramy - coś czuj, że będę na granicy 17 i 19 stki:/.

 

A jak się wam widzi unibike?? Cenowo (sprzetowo wystaraczający jak dla mnie) jest chyba najbliżej serca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniejszy jest Kross, krótka górna rura i stosunkowo wysoka główka ramy.

Ale generalnie, jak wstawisz sobie kiere giętą, która podnosi i skraca pozycję, to wszystkie będą wygodne.

Z tym, że podsiodłowa 420 mm może być za krótka, a twój max to właśnie 470 mm jeśli idzie o 29er.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniejszy jest Kross, krótka górna rura i stosunkowo wysoka główka ramy.

Ale generalnie, jak wstawisz sobie kiere giętą, która podnosi i skraca pozycję, to wszystkie będą wygodne.

Z tym, że podsiodłowa 420 mm może być za krótka, a twój max to właśnie 470 mm jeśli idzie o 29er.

 

 

Przymierzałem się do Evo29 ale też zupełnie mi nie leżał. Pozostaje jeszcze cube ale powoli dochodzę chyba do wniosku, że 29er przy moim wzroście nie jest chyba rowerem dla mnie...

 

Zacząłem więc dosiadać się do 26-tek i tu też pojawił się problem. W rowery, które najbardziej mi się podobały (kross, spec) nie mogę się wpasować jeżeli chodzi o wielkość ramy. EM-ka (17 cali) wydaje się być trochę za małą, eL-ka (19) znowu trochę za duża :/...tak jakbym był na granicy tych rozmiarówek. Trochę od niechcenia przymierzyłem sie do Gianta, ramiar M (18cali). Powiem szczerze, że bardzo wygodnie mi się na nim siedziało i jeździło.

 

W chwili obecnej biorę pod uwagę:

 

 

Gianta Talona 3 http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.3/9166/49296/

lub ewentualnie Talon 2 http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.2/9166/49295/

 

Pytanie - czy warto dopłacać do Talona 2 (lepszy amortyzator??, lepsza korba, przerzutka tylna oraz manetki) ?? Jakbym się bardzo bardzo spiął to mogę się na niego "szarpnąc":)..tylko właśnie...czy jest sens na start dopłacić czy lepiej jeździć na tym co jest a zaoszczędzone pieniądze wydać w późniejszą modernizację już w trochę wyższą półkę niż Alivio...

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to dostępność takiego Rometa. W Krk w ogóle go nie widzę:). Druga jestem trochę zrażony do tej marki. Zdaję sobie sprawę, że to na pewno nie ta sama marka co kilka lat temu ale uraz pozostał i psychicznie nie czuł bym się z tym dobrze... Ale wielkie dzięki za odpowiedź.

 

Także w dalszym ciągu pozostaje pytanie....czy jest sens dopłacać na start do Talona 2 jakieś 400zł ?? Czy nie lepiej np. sprzedać amora xcr, doplacic i kupic cos lepszego? Lub podobny manewr wykonać z korbą? Docelowo chciałbym tym rowerkiem jakiś maraton rekreacyjnie obskoczyć na wakacjach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talon 2 ma w amortyzatorze regulację tłumienia (w Talonie 3 jedynie speedlock) Pozostałe komponenty nie robią dużej różnicy, jak masz zamiar i tak wymieniać części to bierz Talona 3 i zmień na dzień dobry widelec bo jest cholernie ciężki i w 3ce i w 2ce. Rama we wszystkich Talonach jest w miarę lekka i taka sama, geometria dość rekreacyjna. To w miarę wygodny i stabilny rower. Kolega ma Talona 3kę, zmienił widelec na Skareba, opony na zwijane i rower schudł ponad 2 kilo :woot: do okolic 11,5

Edytowane przez Furc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...