Skocz do zawartości

[rower 29er] Giant, Unibike, Merida, Cross, Cube ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem poczatkującym rowerzystą i pragne zmienic sprzet. W sklepach rowerowych namawiają mnie do 29 calówek czy to faktycznie dostarcza nowych wrażeń?

 

Jak kupuje rower to na pare ładnych lat dlatego rozpatruje wiele mozliwosci z mojego przedziału cenowego 2700 zł znalazłem takie modele

 

 

Cube ANALOG 29 white 'n' black 2012

 

Merida BIG.NINE TFS 100-D metalic black 2012

 

Unibike EVO 29 grafitowo-biały mat 2012

 

Giant talon 29er

 

Cross Level B3

 

Czy ktos jest w stanie wypowiedzieć się na temat ktorego warto wziasc?

 

Czy warto jest patrzec i szukac na siłe hamulców hydraulicznych? Czy do normalnej jazdy wystarcza tarczówki mechaniczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zweryfikujumy czy 29er bedzie się dla Ciebie nadawał. Ile masz wzrostu ? IMO jeśli nie będziesz jeździł po konkretnych górach mechaniczne tarcze Ci wystarczą.

 

 

Wzrost to 186 cm do krocza od podłogi mam 80 cm no i wage dosc duzą bo ponad 110 kg.

 

Przymierzałem sie do Gianta o ramie 17" i powiem ze super mi sie jezdziło, ale to tylko po asfalcie przed sklepem.

 

Jezdze raczej po lesie jakis super górek nie mam zamiar jak na razie zaliczac, ale kto wie...

 

Do kupienia jest ten Giant talon 29er z mechanicznymi za 2200 zł http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/2012.talon.29er.2/7729/49299/

a z hydraulicznymi za 2700 zł http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/2012.talon.29er.1/7729/49298/ czy warte to jest dopłaty 500 zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helios ja bym brał Cube'a. Amor może nie jest wiele lepszy od tego w Giantach, ale osprzęt masz już dużo lepszy, bo Deore i SLX, oraz całkiem fajne shimanowskie hydrauliki 445, no i cena atrakcyjna, bo 2500. Wejdź na stronę www.skiteam.pl, oni prowadzą dystrybucję tej marki na terenie Polski. Proponuję też przejrzeć allegro, to może jeszcze taniej go wychaczysz. Tu masz linka do niego http://ww2.bikekatalog.pl/2012//rowery/416/Cube.Analog.29/

nightcon rzeczywiście Scotty nie należą do tanich rowerów, ale są solidne i lekkie. Rzuć okiem na Cube'a, może też Ci się spodoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube podoba mi się zarówno od strony estetycznej jak i stosunku ceny do sprzętu - niestety nie mam pojęcia jaki rozmiar miałbym wziąć na mój wzrost ( plan jest żeby kupić oponki jeszcze na asfalt - dojazd do pracy ) - nie ma w moim mieście gdzie zrobić jazdy próbnej. Kupować rower tak na "pałę" z sieci to troszkę dla mnie nie bardzo opcja fajna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie ma to jak sie przymierzyć do roweru. Poszukaj najbliższego sklepu, który prowadzi ich sprzedaż i podjedź.

Ciężko mi powiedzieć, bo nie jeżdże na 29erze. Przy standarowych kołach i Twoim wzroście brałbym 20 cali, natomiast co do "dużych" kół wypadałoby wziąć rozmiar mniejszy, ale to tylko czysta teoria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost to 186 cm do krocza od podłogi mam 80 cm no i wage dosc duzą bo ponad 110 kg.

 

Przymierzałem sie do Gianta o ramie 17" i powiem ze super mi sie jezdziło, ale to tylko po asfalcie przed sklepem.

 

Jezdze raczej po lesie jakis super górek nie mam zamiar jak na razie zaliczac, ale kto wie...

 

 

Owszem, licząc wg. długości nogi rama 17"/18" była być OK, problem w tym, ż przy tak krótkich nogach masz długi tułów, czy jesteś pewny , że długość ramy jest wystarczająca ?, choć właściwie jeśli było OK , wszak w trudnym terenie nie pomykasz ...

Co do samych rowerów, przy Twoim zastosowaniu V-brakee wystarczą, innych istotnych różnic te rowery nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że również zainteresowałem się cube'm to dołącze się do tematu i zapytam, Jezeli chodzi o rame to jaki rozmiar tego wybrac (21 czy 23)?? w moim przypadku mam 191cm wzrostu i od krocza do podłogi 98 cm... mam dosc nietypowa budowe ciala dlugie nogi i krótki tułów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że również zainteresowałem się cube'm to dołącze się do tematu i zapytam, Jezeli chodzi o rame to jaki rozmiar tego wybrac (21 czy 23)?? w moim przypadku mam 191cm wzrostu i od krocza do podłogi 98 cm... mam dosc nietypowa budowe ciala dlugie nogi i krótki tułów :/

 

to naprawdę dość nietypową budowę musisz mieć - ja mam dość długie nogi przy 186cm wzrostu , 84 od krocza - czy aby na pewno dobrze piliczyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube ma trochę inną koncepcją niż inne 29er-y, ramy mają taka samą długość jak 26", przez co typowe wybieranie mniejszej o rozmiar ramy może się nie sprawdzić.

Co do tej nogi 98 cm - na pewno nie ma błędu ?

 

nightcon

Przy twojej nodze 84 cm optymalny powinien być Cube 19", jedynie co dodługości musiał byś się upewnić, rozmiar 21" był by za wysoki niczym rower crossowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nightcon

Przy twojej nodze 84 cm optymalny powinien być Cube 19", jedynie co dodługości musiał byś się upewnić, rozmiar 21" był by za wysoki niczym rower crossowy.

 

Z długością słabo coś bo raz , że przymierzałem scotta scale 29 comp rozm. xl , rama byla ok, cube wiadomo ma krótszą i nie wiem teraz - bo w tygodniu pon-pt na zmiane to chciałbym węższe kółeczka i pomykać wygodnie po asfalcie - a cube ma krótszą ramę jak patrzyłem na geometrie - Jedyne wyjście to jechać do innego miasta bo u mnie na "wsi" to nie ma nawet gdzie przymierzyć tego cuba. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale Scale 29 w rozmiarz XL moim zdaniem jest dla Ciebie stanowczo za duży , L była by optymalna.

Nie wiem w jaki sposób nie miałeś problemu z przekrokoem w XL ?, ponadto monstrualna długośćtej ramy jest dla gości o wzroście sporo ponad 1,9 m.

Jeśli mi niewierzysz skontaktuj się np. z kolegą nabial , nie dość, że siedzi w 29erach to ma wzrost jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube ma trochę inną koncepcją niż inne 29er-y, ramy mają taka samą długość jak 26", przez co typowe wybieranie mniejszej o rozmiar ramy może się nie sprawdzić.

Co do tej nogi 98 cm - na pewno nie ma błędu ?

 

 

Obes Ja własnie przymierzałem sie do Gianta i rama tez była ok, a w moim SkiTeamie nie ma tego Cubus, a przed zakupem wolałbym sie do niego przymierzyć jesli jest tak jak mówisz

 

To jest znacząca róznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obes Ja własnie przymierzałem sie do Gianta i rama tez była ok, a w moim SkiTeamie nie ma tego Cubus, a przed zakupem wolałbym sie do niego przymierzyć jesli jest tak jak mówisz

 

To jest znacząca róznica?

No właśnie Cube jest krótszy niż Giant, 17" Cube jest o 20 mm krótszy (a to jest sporo), a 19" Cube będzie za wysoki przy długości jak Giant 17", więc Giant wydaje się lepszym wyborem przy Twoich proporcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale Scale 29 w rozmiarz XL moim zdaniem jest dla Ciebie stanowczo za duży , L była by optymalna.

Nie wiem w jaki sposób nie miałeś problemu z przekrokoem w XL ?, ponadto monstrualna długośćtej ramy jest dla gości o wzroście sporo ponad 1,9 m.

Jeśli mi niewierzysz skontaktuj się np. z kolegą nabial , nie dość, że siedzi w 29erach to ma wzrost jak Ty.

 

Nie miałem żadnego problemu :) więć coś nie tak - może mi się walnęlo w głowie i to była L'ka albo poprostu ja XL scale potraktowałem jak crossa :P

- w każdym razie za radą skontaktuję się z nim i może on mi pomoże w wyborze roweru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube ma trochę inną koncepcją niż inne 29er-y, ramy mają taka samą długość jak 26", przez co typowe wybieranie mniejszej o rozmiar ramy może się nie sprawdzić.

Co do tej nogi 98 cm - na pewno nie ma błędu ?

 

Niestety nie ma błędu, wiem wyglądam jakbym na szczudłach chodził ^^ Mierzyłem 2 razy metrem krawieckim i tak mi wychodzi - przedzial 97-99cm, od środka rzepki kolanowej do podłogi mam 58cm >.<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum, mam podobny problem, mianowicie chciałbym zacząć przygodę z 29er i jestem na etapie kupna roweru przedział cenowy to 4000 - 5000 PLN.

Mam wytypowane trzy rowery mianowicie:

1 Cube LTD Pro 29

2 Merida Big Nine TFS 900-D

3 MBIKE - MBIKE RENEGADE 29er

 

Czekam na wasze opinie z góry dziękuje, a mój wzrost 187cm, noga 88cm, waga 96 kg.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj byłem w sklepie rowerowym i facet polecił mi Rower Scott Aspect 29 Trail Model 2012

 

Argumentował mi to tak, że do jazdy po lesie amatorskiej a nie zawodowej nie ma co brać Talona z hydraulicznymi hanulcami, a jak ma wybierac miedzy hamulcami tarczowymi mechanicznymi (tez Talon) to poleciłby mi tego Scotta z V-brakeami.

 

Zastanawiam się nad sensem kupowania roweru z hamulcami, ktore "jak na razie Panu wystarczą", a jak chwyce bakcyla i się wkrece to znowu bede musiał zmieniac rower na taki z hamulcami hydraulicznymi?

 

Dodatkowo dodał że przerzutki Shimanowskie sa lepsze od SRAM'a,w sensie pozniejszej modyfikacji bo Shimanowskie sa tańsze a co najważniejsze o wiele lżejsze.

 

Dodał też ze Cube ma gorszą rame od Gianta czy Scotta (w tym przedziale cenowym)

 

Od siebie dodam że w ofercie miał wszytskie te rowery, także nie to że namawiał mnie do tego co miał.

 

Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde oni są dziwni

Mi dziś mówi, że jak brać to tylko Specialized'a i dodał, że ma najlepszą geometrię ramy- ale jakoś mi ona nie podeszła.

Zaznaczył, że unibike, giant czy kross i reszta to jakieś takie słabe te firmy. Wg mnie to oni chcą wcisnąć to co im zostaje z rocznika 2011 nie ważne jaka to marka jest :icon_confused: Trzeba się kierować swoim przekonaniami i doświadczeniami najlepiej, a nie potem żałować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie koles miał wszytskie te rowery i to modele 2012, także to co mówisz u mnie sie nie sprawdza, tylko zamydlił mi w głowie.

Najbardziej podoba mi sie Cube Analog 29, ale ta rama o wymiarach 26" mi nie leżała, ale Giant za to super i to ten z hydrauliką, zapytał sie mnie czy jeżdzę duzo i ostro ja mu na to że jeszcze nie raczej wycieczki weekendowe i w tygodniu wieczorkiem po lesie polatam, to mi odradził hydraulike mowi po co przepłacać i polecił mi Scotta, który mi też leży, ale ma V-brakei.

 

Myslałem że wizyta w sklepie mi pomoże podjąc decyzje, a tu wrecz odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu jest śmieszny, i wychodzi na to, że koleś ze sklepu, Talon to typowy rekreacyjny rower osprzęt wcale nie jest wysokiej jakości, gdybyś chciał kupić Gianta XTC to co innego, to jest rower do wyczynowej szybkiej jazdy ..., zastanów się, czy chcesz słuchać głupot, czy kupić rower na którym dobrze się czujesz. masz kupić rower żeby zrobić przyjemność sprzedawcy?

Aspect ma dziadowski wręcz osprzęt, który nawet w jeździe amatorskiej długo nie wytrzyma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem że wizyta w sklepie mi pomoże podjąc decyzje, a tu wrecz odwrotnie.

też myślałem, że wiem co chce teraz już nie wiem i nie jestem tego tak pewien. Co z tego, że miał wszystko ten też miał wszystkie, lecz na końcu się wygadał jak to jest naprawdę wystarczy dobrze pytanie zadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...