Skocz do zawartości

[1500-1800] MTB Unibike Fusion 2012, Kellys Spider 2011 czy coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Chciałbym kupić rower MTB w podanych granicach cenowych. Będę na nim jeździł po różnym terenie (nie będzie na pewno ekstremalnie eksploatowany ale musi być niezawodny na kilkudniowe trasy). Chciałem znaleźć Evolution 2011 ale w moim rozmiarze jest już raczej nie do kupienia.

 

Zaproponowano mi Kelys Spider 2011 w bardzo dobrej cenie. Waham się po między nim a Unibike Fusion 2012. Nie specjalnie potrzebuję hamulec hydrauliczny Spidera a Fusion ma lepszą przednią przerzutkę. A może jakiś inny rower godny polecenia? Jako, że sam nie czuję się pewnie w tym temacie, proszę o pomoc specjalistów.

 

http://www.rowerzyst...html#fragment-2

http://www.unibike.pl/fusion.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1600? brać odrazu ;), w tej cenie nic lepszego nie dostaniesz :P, ewentualnie to

http://allegro.pl/mbike-renegade-05-deore-slx-dobry-rower-mtb-lublin-i2100035428.html

aczkolwiek tylko 21", ale na innej aukcji jest

http://allegro.pl/15-mbike-renegade-0-5-17-black-wawa-trybik-i2111245830.html

17"

zależy ile masz wzrostu i jaki chcesz rozmiar :), no i nie masz tarczówek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kupiłbym kellysa. Za 1600 zł jest to opłacalne. Co do przerzutki to tylko jedna klasa wyżej. Nie wiem czy po wymianie odczułbyś jakąś różnice. Natomiast pomiędzy XCR a XCM różnica już jest. A co do przerzutki to możesz spytać w sklepie czy wymienią ci ją na alivio za dopłatą. Możesz nawet kupić osobno ale tego bym raczej nie robił a 50 zł bym zostawił na przyszłość. Widzę że kolega dodał Mbike. Są lepsze od kellysa ale kupowanie przez internet bez przymiarki... Spytaj w tym sklepie czy mają coś bez tarczówek w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

184cm i 65kg. 21 będzie ok. Tak mi też sprzedawcy proponowali i sam jeździłem na takiej,

 

Właśnie zarezerwowałem Kellysa bo wolę ze sklepu a nie z internetu. Dziękuję za pomoc

 

Edit 11:08

Dziękuję wszystkim za pomoc!

 

Nastąpiła pomyłka, w sklepie za tą cenę jest rower Kellys spider 2009. Źle zapamiętałem... Zbyt optymistycznie... Czy możecie się wypowiedzieć Jak on się ma do Unibike Fusion 2012?

 

http://www.sklepprosport.pl/oferta-rowery/rower-kellys-spier-2009.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podpinam sie do pytania, jak to jest z tym Fusionem 2012. W sklepie na pewno byłby jakiś upust, więc pewnie by było ~1450 zł za niego.

Ale mam możliwośc kupienia do końca lutego Fusiona disc na tarczówkach mechanicznych shimano altus, za 1500 zł (upust 10%, standardowo 1650zł). Dobre te tarczówki są?

Czy raczej czekać na wersję ze zwykłymi v-kami?

 

Szczerze mówiąc to wolałbym zwykłe v-ki i później najwyżej kupić coś lepszego z hydraulicznych tarczówek. A rower mi się bardzo podoba- przymierzałem go w sklepie i wyglądał świetnie- i osprzętowo wypada całkiem fajnie, przydałaby się całkowita blokada skoku, ale jest tylko regulacja twardości amorka ;]

 

Tutaj macie specyfikacje:

http://www.unibike.pl/fusion.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to wolałbym zwykłe v-ki i później najwyżej kupić coś lepszego z hydraulicznych tarczówek.

Tylko tu masz już rower(koła i rama)juz przystosowany do tarcz.

Tu są hamulce tarczowe hydrauliczne,a w Unibike mechaniczne.

Jeśli tego Kellysa dają za 1600,to tylko kupować i jeżdzić.Wiosna tuż,tuż.

W Go Sporcie za miesiąc będzie sprzedawany w promocji kellys Quartz za ~~1500 zł.Może ten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że tarczowe.

 

To nowy model.

Jeśli m375 oznacza shimano Altus, to te hamulce mają też Hexagony X6.

Dzwine to trochę, bo Hexagony V6 z poprzedniego roku były na tarczówkach alivio. Co roku ten osprzęt gorszy :/

W kazdym razie chyba zdecyduję sie na tego unibike fusion disc za 1500zł :) Mam nadzieję, że będę zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony,jeśli lubisz długie ramy,ciało wyciągnięte.

Nie jestem jakimś wteranem kolarstwa, także nie wiem, czy lubię takie ramy, ale w razie czego nic nie stoi na przeszkodzie żeby polubieć :) Dosyć młody jestem, także z kręgosłupem w razie czego problemów powinno nie być :) W każdym razie do tej pory jeździłęm na jakimś mtb z marketu za 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tego Kellysa dają za 1600,to tylko kupować i jeżdzić.Wiosna tuż,tuż. W Go Sporcie za miesiąc będzie sprzedawany w promocji kellys Quartz za ~~1500 zł.Może ten?

 

Czy osprzęt w Quartz jest o tyle lepszy, żeby się wahać między nim a Spiderem z hamulcami hydraulicznymi? Między amortyzatorem suntor XCM i XCR rzeczywiście jest taka różnica? Bo jak sądzę o Quartz 2011 chodzi w tej promocji?

 

Quartz: http://rowertak.pl/p...-Red-19-5-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś wteranem kolarstwa, także nie wiem, czy lubię takie ramy, ale w razie czego nic nie stoi na przeszkodzie żeby polubieć :) Dosyć młody jestem, także z kręgosłupem w razie czego problemów powinno nie być :) W każdym razie do tej pory jeździłęm na jakimś mtb z marketu za 500zł.

Wszystko od tego zależy jakie kto ma preferencje co do geometrii ram.

Czy osprzęt w Quartz jest o tyle lepszy, żeby się wahać między nim a Spiderem z hamulcami hydraulicznymi? Między amortyzatorem suntor XCM i XCR rzeczywiście jest taka różnica? Bo jak sądzę o Quartz 2011 chodzi w tej promocji?

Napisałem wcześniej,oczywiście Kellys Spider jest na 1 miejscu.

Dodam,że dla lubiących dłuższe ramy dobrym wyborem będzie Unibike.Dla tych,co lubią krótsze-Kellys.

Z polskich producentów rowerów przewijają się na tym forum głównie Kross,Unibike,Romet.Każdy z nich oferuje ramy o innej geometrii,więc dla każdego coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal mam niezłą nerwówkę z tym moim fusionem na tarczach za 1500zł. Niby już na 90% jestem pewien, że w sobotę pojadę go kupić do sklepu, ale...

cały czas myślę, czy w tej cenie nie byłoby czegoś lepszego :P

Jak byście go porównywali do Krossa A2 2012? To był na początku mój faworyt. Są jakieś istotne różnice poza manetkami alivio u Krossa i blokadą skoku? No i cóż to jest za suport w tym unibiku- TH / 7420ST-S .

W Krossie jest alivio octalink.

Bo nie wiem, czy jest warto czekać na pojawienie się go w sklepach i dokładać do tego Krossa ponad 200zł.

A drugiej okazji kupna fusiona na tarczówkach za 1500zł mieć nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nastąpił nagły zwrot akcji i jutro jadę zamówić krossa level a2 2012 17,5" na V-brake za 1530 zl :)

Katalogowa cena 1700zł, także trochę mi się udało stargować :)

Jak już będę go miał u siebie to napiszę jak się sprawuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...