Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór stalowemu Gronu, kupiłem pod wpływem zauroczenia takiego bryta Ribble CGR na reynoldsie 725 w rozmiarze M... jednak jakbym nie przymierzał i oka nie cieszył, za duży. Widzę, że temat nie umiera - rower zacny, podeślę.

 

 

IMG_20240312_102214.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się jeszcze nie wycofuj. Zmień  mostek ma 4 cm,  przywitaj wiosnę, zrób 500 kilometrów.  Jeśli będzie źle to wystarczy kierownicę na rizera zmienić  byle nie 780 mm  tylko gdzieś 620 a będzie zadowolenie wielkie !!!! Bo warto!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko wiem i bardzo lubię sobie rozkminić, pozmieniać to i owo i wmówić (szkoda że kiedy go napotkałem nie byłem taki mądry 🤐 ), to jest M na 175cm +, a przy moich 174 to po prostu jest mało proporcjonalny rower, przez co też mniej żywotny niż wymyślił to projektant. Jasne, jest to bardziej krążownik, ale kto jeździł na za dużej ramie,  wie o czym mowa. Długość tejże to jedno, ale jeszcze wysokość standover (na zdjęciu zdaje się sztyca nie jest w pozycji pode mnie). Po Canyonie Grailu w S który i tak był długi, tutaj niestety pewnych praw nie oszukam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak trochę nie ... S są nerwowe bo często gonią do rozstawu osi żeby butem nie dygać w oponę a XL ostrzą widelcem pod ramę...   M może być pod Tobą trochę   koniem ospałym , rozumiem ,  ale  bez baranka możesz nagle zyskać techniczny flow i zakres bezpiecznej jazdy w najtrudniejszym terenie wzrośnie ...  w starych geometriach  pulsowałem od 54 do  63 cm  i   oswajałem każdy rozmiar. Podgięta fajna kierownica górska wygląda brzydko, ale czasem jedzie się super, jeśli masz  zapasy części  na taki test - polecam :)  Fajna rama po prostu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rama za wysoka to klops z zeszłotygodniowego mielonego.  Rozmiarówka rubla jest rozjechana, pamiętam, że często był dylemat pomiędzy eSką a eMką jak przyszło do mierzenia pacjentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2024 o 21:40, Qbotcenko napisał:

 

A ja dalej szukam fajnego gravela/framesetu, a tu bida 🤕

Czasem dobrze jest się wybrać na złomowiska, bo można tam znaleźć ramy za śmieszne pieniądze. które spokojnie można adoptować :)

Poniżej rower do typowego tyrania ( treningi/starty) więc może nie wygląda , ale spełnia swoją rolę. Baza,- Eska Sport z 1959 r. ( Na takim sprzęcie zaczynałem karierę na początku lat 90-tych. Jest to szosa, ale bez problemu przyjmuje laczek 38 tył, 42 przód). Waga całości  11 kg.

eska sport.jpg

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze będę walczył, przynajmniej dopóki się nikt nim wyraźnie nie zainteresuje, ale wiadomo że ten typ roweru raczej czeka na kogoś świadomego swoich potrzeb i mającego chęci obcować ze stalovym. Chociaż zawsze są dylematy czy ciorać jakby jutra miało nie być, czy oszczędzać i pogonić świeży rower żeby dopasować sobie coś innego. 

Kiedyś dorwałem ramkę 52 wysoką, ale też długą okolice nawet 56cm /główka 10cm/ typowe geo szosowe z początku lat 90 rama lutowana, uzbroiłem to dość współcześnie z widelcem looka ahead 1 cal i jeździło to jak po dywanie. Opona max 25mm ale odczucia naprawdę wyjątkowe, w wolnej chwili podrzucę zdjęcie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

13 godzin temu, skrzypek99 napisał:

Kiedyś dorwałem ramkę 52 wysoką, ale też długą okolice nawet 56cm /główka 10cm/ typowe geo szosowe z początku lat 90

 

 

Wysoka, krótka tzw sztorcowana i geometria torowa. Nie skręca to kwadratowo, ale skuteczność jest świetna i taki Reynolds 534 dawał komfort, i był jednocześnie odpowiednio lekki i sztywny.

Gazelle champion mondial baar, czyli top tamtejszych czasów ( rok 1994). Niestety wiele szpeju nie dożyło i obecnie przytył do 8 kg :D , ale na pełnym diurejsie waga  była z pewnością poniżej ;)

 

P.S. Korba 52/42 przy tej geometrii i wadze, wcale nie jest za twarda :D ;)

 

gazelle.jpg

Edytowane przez kaido2
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 23:55, itr napisał:

Coś tam się jeszcze nie wycofuj. Zmień  mostek ma 4 cm,  przywitaj wiosnę, zrób 500 kilometrów.  Jeśli będzie źle to wystarczy kierownicę na rizera zmienić  byle nie 780 mm  tylko gdzieś 620 a będzie zadowolenie wielkie !!!! Bo warto!!!

Kolega Skrzypek99 wspomniał o zbyt wysokim przekroku, co akurat może być trudne do "naprawy". Gdyby nie to, pewnie dałoby się uratować tego pięknego Ribble'a. Z ramą "M" Breezer Radar, która wydawała się za duża, postąpiłem wg przepisu Itra. Po zamianie mostka na krótszy i kierownicy na taką ze słusznym gięciem do siebie rower stał się jak szyty na miarę. 

20240314_163527.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, przekrok jest taki aby aby. Stoję nad nim ale przyzwyczajony do trochę bardziej szosowych klimatów jest poczucie kobyły. Nie "odbaranie" bo po różnych przelotach, jednak baran to jest to czego potrzebuje, czy lekki teren rekreacja, czy bardziej sportowo. Z mostkiem byłbym ostrożny, ale sztycy z zerowym offsetem(27,2) pewnie poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam typa co 2-3 lata jeździł na za dużym rowełku z mostkiem 120mm , nie wiedział jeszcze że 'można sobie dowolnie zmieniać i nikt tego nie sprawdza' ;)

Zamiast skrócić mostek użył sztycy Amoeba z obrotowym jażmem , tak że można było jej używać 'tyłem na przód'.

Ale nie to jest najpiękniejsze w tej historii - rama była tak wysoka, że postój wymagał oparcia uda drugiej nogi o górurkę...😆

IMAG0747_res.jpg

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2024 o 11:39, RafalxM napisał:

Znam typa co 2-3 lata jeździł na za dużym rowełku z mostkiem 120mm , nie wiedział jeszcze że 'można sobie dowolnie zmieniać i nikt tego nie sprawdza' ;)

Zamiast skrócić mostek użył sztycy Amoeba z obrotowym jażmem , tak że można było jej używać 'tyłem na przód'.

Ale nie to jest najpiękniejsze w tej historii - rama była tak wysoka, że postój wymagał oparcia uda drugiej nogi o górurkę...😆

 

Rafku, Ty chyba sobie jajka na miękko robisz albo prequel prima-aprilisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2024 o 14:08, 3143k4r2 napisał:

Na OLX sa 2 fajne kony w fajnych cenach. 1 Explosif 19" 2 Nówka Unit różowy chyba M  - warto rozważyć

Ten Explosif był pod koniec 2022 na sprzedaż wystawiony za 2100, sprzedawca w rozmowie już schodził do 1800, ale zanim się zdecydowałem już go sprzedał - widać do "inwestora", który nawet nim nie pojeździł, ale sprzedać też mu coś nie idzie bo za te 3000 już rok temu w maju był wystawiony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...