Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, ja za to całkiem ciekawie widzę tego Cuba. Za amorek, za hamulce, za Eagla. Jedynie piasty mnie by zastanowiły do poszperania na ich temat. Waga o tyle dyskusyjna że moze to komponenty tyle w sobie mają aluminium nie cieniowanego lub opony. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No, akurat amor Judy Silver to kowadło ( 2,4 kg ), mimo że golenie mają 30 mm i dlatego głos na Sup'a.
Trzeba jednak pamiętać, że Sup ma nieco bardziej agresywną geometrię.
Cube jest dość rekreacyjny - jak na Race w nazwie...
PS
Denerwuje mnie kiedy na grafice jest wymiar oznaczony literą, a w danych już wymiaru nie podają - w tym przypadku chodzi o bazę kół Sup'a.
Czy te piasty w Cube to nie jest Novatec ?

Edytowane przez KrissDeValnor
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Sprawa roweru zostaje odłożona. Cube jest ciężki i ma faktycznie nędzny amor. SUP jest ok, ale napęd mi nie odpowiada. Kaseta 11-40 to za mało dla mnie.Teraz mam 11-42. Zmiana kasety wiązała by się ze zmianą przerzutki na SGS, czyli dodatkowy koszt. No i heble ma do kitu.

Poczekam na Superiora 939 model 2019. Będzie miał napęd 1x12 Sram, taki jak w Cube.

Jest jeszcze taka opcja:

https://allegro.pl/rower-cube-reaction-sl-19-wyprzedaz-20-i7479112135.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Za 6 k to już można mieć niczego sobie karbon : https://allegro.pl/rower-haibike-greed-hardnine-4-0-karbon-xt-reba-i7393471140.html

Nie wiem o co chodzi z dostępnością, czyżby wszystkie się sprzedały, albo to rowery wirtualne : https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-500-29-id_8405438.html  ?
Z minusów jak dla mnie, to kolor i asymetryczny tylny trójkąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Nie wiem o co chodzi z dostępnością, czyżby wszystkie się sprzedały, albo to rowery wirtualne : https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-500-29-id_8405438.html  ?
Z minusów jak dla mnie, to kolor i asymetryczny tylny trójkąt.

Gryfne koło! :)

Do kupienia w Łodzi albo Rzeszowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post tutaj, zastanawiam się nad kupnem roweru MTB tak do max 6tyś zł, biorę pod uwagę używane i nowe. 

Co sądzicie o tym rowerku , Warto brać za taką cenę  jak 5990 zł za używkę ???????

Cannondale Lefty F29 Si CARBON 3

Dane techniczne:

Rama: karbonowa, rozmiar L(19", 48 cm), koła 29"

Amortyzator: Cannondale Lefty PBR 90

Przerzutka tylna: Sram X9

Przerzutka przednia: Sram X7

Korba: Sram

Manetki: Sram X7 2/10 (20 przełożeń)

Klamki: Magura MT2

Hamulce: Magura MT2 (hydrauliczne + tarcze)

Piasty: Lefty, Sram X9

Obręcze: Stan's RAPID ZTR

Opony: SCHWALBE

Mostek: Cannondale OPI

Kierownica: Cannondale C2

Sztyca: regulowana KIND SHOCK !!

Siodełko: Prologo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kusząca, raidon w tej cenie i hamulce to tylko wg mnie chwila zastanowienie. Raidon tej serii ma bodajże stalowe golenie górne z rura sterową. 500 zł więcej i można poszukać RS Gold i z hamulcami deore. Ale jak nie można to celowac w to na co stać :) potem ewentualnie modyfikować. Na plus 5lat gwarancji i połowa rabatowania na uszkodzenia mechaniczne na przyszłość na ramie.

 

Co do cannondale to do 5500 można pewnie powalczyć. Ale i tak sporo jak za używany że spora konkurencją na portalach. Najważniejsze to obejrzenie i sprawdzenie. Na papierze dużo rzeczy fajnie wygląda :)

Ogłoszeń odnośnie canona jest trochę. Ceny też zróżnicowanie (https://m.olx.pl/oferta/cannondale-f29-karbon-lefty-sram-okazja-CID767-IDwM8Pn.html) tu koła inne i brak sztycy regulowanej akurat. 

 

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Płacisz głównie za karbon i w miarę przyzwoite koła, a reszta jest przeciętna, chociaż podobno nowe Deore działa bez zarzutu, ale wiadomo, że "magię" dla większości robi XT ;)
Geometria jak na dzisiejszą "modę" jest dość agresywna, więc przy dynamicznej jeździe w bardziej technicznym terenie, będzie wymagał dość pewnej ręki.
Bez konkretnego rabatu lub częściowego upgrade'u bym nie brał.

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jeżdże na Unibike Flite z 2012 roku. Chciałbym przesiąść się na coś innego, nowszego, lepszego, na kołach 29.
Z osprzętem nie chciałbym zjeżdżać niżej niż teraz czyli Deore+. Chciałbym amor z prawdziwego zdarzenia, czyli powietrzny, fajnie jakby miał golenie inne niż srebrne (pewnie głupi wymóg, chodzi bardziej o kwestie wyglądowe niż wycieranie), czyli czarne/złote :D Fajnie jakby miał sztywne osie, bardziej ze względu na kwestie regulacji hamulca niż wpływu na jazdę.
 
Kellys gate 70, idealnie spełnia te wymagania, jest fajnie wyceniony, chociaż już coraz mniej dostępny. Tylko jedna kwestia na którą zwracają w internecie uwagę, czyli dziwny kąt podsiodłówki, wymuszający rzekomo małą kadencję.
Fajnie jakby nowy rower miał może ciut mniej pochyloną pozycję niż obecny, ale wiem że można trochę mostkiem, kierownicą podregulować (wymianą). Chociaz Kellysy chyba mają już dość krótki standardowy mostek.
 
Jak Pan to widzi, porównanie do aktualnego unibike? Linki do geo:
 
Jazda raczej po przygotowanych ścieżkach leśnych, asfaltach, ale od czasu do czasu jakieś większe wypady w teren. Wzrost 179cm. 
 
Zastanawiam się też nad Trekiem Procaliber 6 (drogawy już chyba na moje potrzeby), Rose Count Solo 2/3 (Reba kusi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.07.2018 o 08:15, Dezent napisał:

 

Kupiłem Superiora.

Oglądałem Cube na żywo i wyglądał bardzo biednie z tym amortyzatorkiem. Napęd też nie wzbudził mojego zaufania, wyglądał bardzo tandetnie.

Superior przy nim do zupełnie inna liga. Wystarczy spojrzeć na koła. Zmieniłem napęd  na 1x11 z kasetą 11-46. Założę hamulce SLX M7000 i będzie git :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy TREK X-CALIBER 9 2018 za 4,6k to dobra opcja? Jeszcze do niedawna miałam Cube LTD Pro z 2015, nie zamierzałam go wymieniać, ale ukradli...

Szukam nowego roweru (lub używki) do 5 tysięcy. Jeżdżę po trójmiejskim lesie, raz byłam w Dolomitach, następny wyjazd rowerowy to zapewne Garda. Parę razy startowałam w  zawodach, ale bez ciśnienia ;) Potrzebuję roweru typu mój Cube, który był naprawdę bezawaryjny :( Jeśli macie inne propozycje dajcie znać.

Co do Treka waham się między rozmiarami. Mam 172cm wzrostu, nogi dość długie, ale tułów i ręce jak to u kobiety, trochę krótsze niż u Panów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony dorzucę sprawdzoną geometrie, damską, bardzo wygodną na wszedolaza oraz wycinaka, plus osprzęt. 

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-damski-accent-peak-29-lady-slx-2018  (wersja ciemniejsza dla mniej rzucających się w oczy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lederfox34 napisał:

Z mojej strony dorzucę sprawdzoną geometrie, damską, bardzo wygodną na wszedolaza oraz wycinaka, plus osprzęt. 

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-damski-accent-peak-29-lady-slx-2018  (wersja ciemniejsza dla mniej rzucających się w oczy) 

Kolor nie mój, jak już to wersja męska. Sposób prowadzenia linek aż kłuje w oczy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2018 o 11:38, Squ napisał:

Cześć, czy TREK X-CALIBER 9 2018 za 4,6k to dobra opcja? Jeszcze do niedawna miałam Cube LTD Pro z 2015, nie zamierzałam go wymieniać, ale ukradli...

Zważywszy, że 5 sekund googlowania pokazało mi sklepy z taką ceną, to nie jest dobra opcja :) Gdyby Ci go chcieli sprzedać za 4200-4300 już lepiej. Oczywiście tradycyjny rozpiżdż grupowy - przerzutka przód - slx, tył - xl, hamulce acera. Znajdę Ci lepszy set za podobną cene, tyle, że nie koniecznie będzie miał "Trek" na ramie (za który to napis moim zdaniem płacisz 20-30% więcej niż powinieneś)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Charvel napisał:

Zważywszy, że 5 sekund googlowania pokazało mi sklepy z taką ceną, to nie jest dobra opcja :) Gdyby Ci go chcieli sprzedać za 4200-4300 już lepiej. Oczywiście tradycyjny rozpiżdż grupowy - przerzutka przód - slx, tył - xl, hamulce acera. Znajdę Ci lepszy set za podobną cene, tyle, że nie koniecznie będzie miał "Trek" na ramie (za który to napis moim zdaniem płacisz 20-30% więcej niż powinieneś)

Jadę dziś przymierzyć się do x-calibra ;) Jak będzie ok to pewnie wezmę.

Edytowane przez Squ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...