Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A co myślicie o ... Cube Ltd Pro 29er? Oczami wyobraźni widzę jak Nabial zaciska pięści, ale ja mam dość długie nogi i krótki tułów (90cm nóg przy 184cm wzrostu). To chyba wina garba którego dostałem przez choróbsko Scheuermanna. Ręce akurat mam proporcjonalne do nóg, więc dość długie, ale wcale nie planuje się na tym ścigać. Pozycja rekreacyjna jest mile widziana z powodu bólu pleców przy jeździe z plecami równolegle do podłoża x) Jestem gotów wydać około 4000zł (z rabatem 10% w SkiTeam), więc w grę wchodzi jeszcze LTD LS 29er, ale tutaj jest chyba za mało różnic, żeby dopłacać 700zł. Zresztą wolę Rebe od Foxa. Bez powodu. Nawet nie miałem roweru z amortyzatorem nigdy :P

 

Czyli w moim przypadku warto się pakować w ten rower? W jakim rozmiarze? (chyba 21", dziś siedziałem na Nature pro 54cm - 21,25" i był "ok"/"trochę mały"). A jak nie, to jakieś alternatywy w tej cenie i z opcją rat 10x0%? x)

 

Problem z tym rowerkiem jest taki, że jeszcze ze 2 tygodnie poczekam na dostawę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ... Cube Ltd Pro 29er? Oczami wyobraźni widzę jak Nabial zaciska pięści, ale ja mam dość długie nogi i krótki tułów (90cm nóg przy 184cm wzrostu). To chyba wina garba którego dostałem przez choróbsko Scheuermanna. Ręce akurat mam proporcjonalne do nóg, więc dość długie, ale wcale nie planuje się na tym ścigać. Pozycja rekreacyjna jest mile widziana z powodu bólu pleców przy jeździe z plecami równolegle do podłoża x)

 

Patrząc na powyższy opis, jako użytkownik ww. roweru (na ramie 19) cali jestem gotów zaryzykować stwierdzenie, że "będzie pan zadowolony" ;]

 

Czyli w moim przypadku warto się pakować w ten rower? W jakim rozmiarze? (chyba 21", dziś siedziałem na Nature pro 54cm - 21,25" i był "ok"/"trochę mały"). A jak nie, to jakieś alternatywy w tej cenie i z opcją rat 10x0%? x)

 

Jesli chodzi o rozmiar, to moze pomoże Ci moj post w tym temacie:

http://www.forumrowerowe.org/topic/101402-zakupcube-ltd-pro-29-model-2012/page__view__findpost__p__1035617

 

Problem z tym rowerkiem jest taki, że jeszcze ze 2 tygodnie poczekam na dostawę..

 

Ja dzwonilem przed świętami do poznanskiego ST i trochę zaskoczylo mnie to, ze nie wiadomo bylo generalnie kiedy i jakie beda mieli - na stanie nie bylo nawet zadnego innego 29er'a. Ostatecznie kupilem w Rove.pl

 

Pozdrawiam, b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waise, piesci mi sie zaciskaja, jak ktos szuka sportu i upiera sie na cuba...jesli ktos swiadomie cos wybiera/ma takie a nie inne cechy osobnicze, to przeciez rower, jak kazdy inny...tylko troche bardziej specyficzny :) skup sie tylko nad iloscia miejsca nad jajkami, zeby nie bylo sytuacji, ze na podjezdzie awaryjnie zlazisz z roweru i uderzasz klejnotami w rure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać iż Cube w tym sezonie z jego polityką cenową i wyposażaniem naprawdę będzie hitem w tym sezonie. Dla mniej ambitnych sportowo osób na pewno będzie fajnym rowerkem, bardziej wymagającym bikerom jednak przez za krótką ramę nie będzie pasował. Pozostaje pytanie co komuś bardziej odpowiada i na czym lepiej się czuje. Najlepiej przymierzyć się do kilku rowerów, ewentaulnie objechać i wtedy można świadomie podjąć decyzję.

Osobiście uważam, że ważniejszą rzeczą niż osprzęt jest jednak rama - gdyż od niej zależy nasza pozycja na rowerze i styl w jakim jeździmi.

Edytowane przez digitT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurcze przeczytałem w gazecie, że na wadze ramy Mbika wyszło aż 2340 g - przecież to jakiś total klocek za te cenę. To by też tłumaczyło aż 12 kg przy w miarę lekkich pozostałych częsciach.

Chyba wyszło to, na czym zaoszczędzili na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbike29er.jpg

 

Całego artykułu nie dam, by się nikt nie doczepił do praw, zachęcam do kupna bB, aktualny numer :D

http://bikeboard.pl/5-2012

 

Także rama mega cięzka, chyba najcięższa jaką widziałem w rowerach droższych niż 1500 zł, wagowo porównywalna z fullami.

 

ps. dlatego zachęcam do kupna mojego 29er na ramie Felta, waga około 11,5 kg, na XTR, nowy roczny amor i wiele zupełnie nowych części.

Edytowane przez evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydzwonili z tą wagą ! (szczególnie, że to chyba ma być rower XC/Marat.)

 

 

Witam jestem juz na ostatniej drodze w wyborze roweru ostatecznie chce wybrac pomiedzy tymi 3 modelami prosze o pomoc ktory najelpszy gory dziekuje....

 

 

 

1.MERIDA BIG NINE TFS 300-D 29" 3349 PLN

 

 

Specyfikacja techniczna:

 

RAMA Big Nine EG TFS-D aluminiowa

Rozmiar 15"-17"-19"-21"

Kolor Slik Black [Team green]

Widelec SR SUNTOUR 29 XCM-HLO 100mm.

Hamulec P/T Tektro Draco 180/ 160 hydrauliczne

Korby Shimano M430 octalink 44-32-22 CG

Manetka P/T Shimano Alivio Rapidfire 3x9

Przerzutka Przód/Tył Shimano M390-9/ Deore XT-10

Kaseta Shimano CS-HG20-9rz. zakres:11-34

Kierownica MERIDA pro OS 660 Flat

Mostek MERIDA pro OS -6

Piasta P/T Disc-F Alloy/ Shimano M475 disc

Pedały XC Alloy

Obręcze Big Nine pro D

Siodło MERIDA Sport

Sztyca MERIDA comp SB12 27.2

Opona P/T Maxxis CrossMark 29er 2.1 wire

Ilość biegów 27

 

 

2.Merida Big Nine TFS 500-D 3899 PLN

 

Rama: Big Nine EG TFS-D

Kolory: Black [Red/White]

Rozmiar ramy: 15"-17"-19"-21"

Widelec: SR 29-XCR-RL 100

Przerzutki przód: Shimano Deore-10/ XT-10

Przerzutki tył: Shimano Deore-10/ XT-10

Hamulec przód: Shimano M446 180

Hamulec tył: Shimano M446 180

Manetki: Shimano Deore rapidfire

Korby: Shimano M522-10 42-32-24

Kaseta: Shimano CS-HG62-10 11-36

Piasty: Shimano M435 cen

Opony: Maxxis Ardent 29er 2.25 wire

Obręcze: Big Nine pro D

Kierownica: MERIDA pro OS 660 Flat

Siodełko: MERIDA Sport

Pedały: XC Alloy

Inne cechy: Mostek: MERIDA pro OS -6, Sztyca: MERIDA comp SB12 27.2, Przełożenia: 30s

 

 

 

3. Kross level B6 3499.00zł

 

Rama: Aluminium Super Lite

Kolory: Czarno-grafitowy mat

Rozmiar ramy: S 16", M 18", L 20"

Widelec: Rock Shox XC 28 Mg TK (skok 100mm, Poploc)

Biegi: 30

Przerzutki przód: Shimano Deore M591

Przerzutki tył: Shimano SLX M663

Hamulec przód: Shimano Disc M446 (hydrauliczny, tarcza 160mm)

Hamulec tył: Shimano Disc M446 (hydrauliczny, tarcza 160mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Powiem, że jeśli codzi o mbike renegade to jezdziłem troszke na nim i jakoś specjalnie ciężki to on nie jest, sporo jeszcze można by ześć z wagi wymieniąjąc mostek siodełko sztycę itd itd... myślę że odchudzon ważyłby około 10kg ;)

 

no cóż, rama od renegade waży okoły 2,5kg (w MR albo Bb ważyli), więc musiałbyś się baaaaardzo postarać żeby zejść do "około 10kg", już bardziej realne będzie 10,5-11kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...