Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla 'gravel'.
-
Cześć, Po wyjeździe na wakacje i zrobieniu trasy na Formentor zajawiłem się rowerami i w końcu planuję kupić coś swojego. Jazda głównie po szosie, ale chcę mieć możliwość wjechania na delikatny szuter w razie potrzeby. Trasy, które mnie czekają, to raczej 3x50km/tydz. + co jakiś czas pewnie jakaś dłuższa typu 100km+. Budżet założyłem do 5500 pln i raczej nie chciałbym tego przekroczyć. Zastanawiam się też czy potrzebny mi jest aż tak drogi gravel na start, stąd przedział zaczyna się od 3k. Może nie warto przepłacać? Rowery, które zwróciły moją uwagę: - Kross Esker 5.0 https://pgbikes.pl/rowery-gravelowe/2747-9705-rower-gravel-kross-esker-50-grx-1x12-gen2-2025.html#/515-atrybuty_kolory-szary_grafitowy_polysk/983-rozmiary_ram-m_19_28_173_179_cm_wzrostu_ - Kross Esker 6.0 https://pgbikes.pl/rowery-gravelowe/2752-9817-rower-gravel-kross-esker-60-grx-2x12-gen2-2025.html#/983-rozmiary_ram-m_19_28_173_179_cm_wzrostu_/988-atrybuty_kolory-brazowy_zielony_mat - Canyon Allroad (ku temu póki co skłaniam się najbardziej, natomiast muszę pokombinować jak rozprawić się z VAT, jeżeli wysyłka jest z Niemiec) https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-szosowe/endurance-bikes/endurace/allroad/endurace-allroad/4164.html - Romet Aspre 3.0 https://www.decathlon.pl/p/rower-gravel-rower-romet-aspre-3-0/_/R-p-X9042504?mc=9042504&wgu=293400_1676810_17815293577778_9147ced675&wgexpiry=1813065357&tag3=293400_1676810_17815293577778_9147ced675&cname=1676810&utm_source=convertiser&utm_medium=affiliate&utm_campaign=pl_t-perf_f-cv_o-roas_xx-8545&utm_term=_yy-CNVSR_8545-8670-1676810&utm_content=_zz--affiliate-networks-cvrpid%3D8545-cvrsid%3D1676810&cvrid=CVR.8545.1676810.8670.affiliate-networks..86406f53219bac5920c3685bc5078d20 - Storm Focus 4.0 (o tym niestety jest mało opinii, więc może tutaj ktoś się wypowie) https://wygodnerowery.com/rowery/gravel-storm-focus-4-0-shimano-grx/ Z góry dzięki za porady! :)
-
Hej, Mam opcję kupienia za naprawdę symboliczną kwotę Specialized Crossroads Elite z 2011 roku. Raz - mam 186 cm i ważę 100kg, więc rower XL z 28 calami zawsze jest dla mnie atrakcyjny. Ale dwa - trochę nie mam na niego zastosowania. Przeszło mi przez myśl aby wsadzić do niego baranek, węższe siodełko, sztywny widelec i zrobić z niego gravelo-road bike. Taki projekt dla zabicia czasu. Nie będzie to najbardziej optymalna konstrukcja ale oczami wyobraźni myślę że może być fajnie... Ale pytanie do Was - rama ma dość funky kształt na takie operacje. NIe wiem czy to się uda. Jak sądzicie?
-
Cześć, szukam nowego roweru gravelowego i potrzebuje waszej Opini/Rady. O mnie i jeździe: - wzrost 183 cm - jeżdżę głównie po Kaszubach i na Mazowszu: głównie szuter i leśne drogi (Kaszuby = dużo kamieni), trochę asfaltu, czasem Gassy i mityczna GK - dystanse od 80-200 km i więcej, czasem z płetwą na 2-3 dni. - chcę na tym rowerze zrobić spokojnie następne 15kkm. Budżet: do ~15 000 zł, mogę dołożyć, jeśli coś jest tego warte, ale musi się to mocno bronić. Priorytety: - przede wszystkim wygoda na dłuższych trasach - elektroniczny napęd priorytetem, ale mechanik też będzie ok :-) - ważna dobra serwisowalność (standardowe rozwiązania, bez egzotyki) - zależy mi na schowanych przewodach (czysty kokpit) i estetyce Co sprawdziłem do tej pory: - Specialized Diverge (Future Shock kusi pod dłonie, ale ma zewnętrzne linki - odpada estetycznie i coś czuję, że z serwisem słabo) - Trek Checkpoint - nie umiem rozgryźć tego roweru, z jednej strony fajny ale z drugiej niczym się nie wyróżnia podczas jazdy próbnej - Canyon Grizl (nie podchodzi mi wizualnie) - RAYMON Soreno Ultimate 700 - ale to imo bardziej podchodzi pod wyścigi - Unibike Craton - jak do tej pory najbardziej mi przypadł do gustu, ale dziwna rozmiarówka - przy 56 mogłem się spokojnie położyć do przodu Pytania/Prośby do Was: 1. Co polecacie i dlaczego? 2. Jak wygląda sprawa serwisowania i gwarancji? 3. Czy czekać na nowości z Eurobike? Z góry dzięki za pomoc!
-
Trochę zagłębiłem się w ten temat i uznałem, że do budżetu dorzucę jeszcze 1k. W tym momencie debatuję pomiędzy: Cube Nuroad EX - https://allegro.pl/produkt/rower-gravel-cube-nuroad-ex-rama-m-kolo-28-fioletowy-f406e800-6d3e-4313-ae3e-8bdfdcbf1232?offerId=18560873275 Bergamont Grandurance 8 (mierzyłem go stacjonarnie i pasuje, ale martwię się o ewentualną odsprzedaż za kilka lat jeżeli chciałbym wymienić oraz mało znaną markę - mało opinii) - https://www.wysepka.pl/rowery-gravel/16048-36038-rower-gravelowy-bergamont-grandurance-8.html#product-section-specification Orbea Terra h40 (wiem, że najsłabszy osprzęt, ale zdecydowanie najbardziej mi się podoba. Wiem, że na lepszym osprzęcie jest h30, ale niestety już ponad budżet w aktualnych cenach. Zastanawiam się czy rzeczywiście odczuję taką różnice jakości grx 400/600 a 600/800 jak w powyższych https://bikeon.pl/rower-gravel-orbea-terra-h40-blue-copper-2025.html) Wpadł mi też mocno w oko Bianchi Nirone 7 na GRX 600/800, ale 7200 pln, to już zdecydowanie za dużo, nie chce dokładać w nieskończoność. Reasumując stoję przed mocnym dylematem pomiędzy tymi modelami. Gdyby terra h40 była na tym samym osprzęcie co Cube, to już by był w koszyku 😜 P.S. Canyon niestety jednak nie wchodzi w grę, ponieważ muszę dostać polską FV
-
To może wspomniany wyżej Kross Alta (taka dość estetyczna szosa typu road+). Z graveli masz jeszcze: https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-gravel-xp-grx-2x12-2026/ Z popularnych opcji jest jeszcze giant revolt 1. Dość popularny sprzęt w świecie graveli choć to taki bardziej turystyczny gravel, mi ten rower akurat nie leży. Ten Formentor robiłeś na szosie, czy gravelu? Tak rzucę jedna myślą tylko- nie jako prawdę objawioną, ale jako coś do przemyślenia. Skoro główne trasy to asfalt, a chcesz zjechać sobie na delikatny szuterek to może jakaś szosa typu endurance/road+ z możliwością wsadzenia szerszych opon 35-38c. Coś w stylu Giant Contend AR (sam używam jako lekkiego gravela), van rysel edr (nie pamiętam który to dokładnie model, może ktoś podpowie), kross alta, coś ze stajni cube. Jest tego trochę.
-
Witam, obecnie śmigam sobie crossowym Lazaro Quantum v4, jednak ostatnio wpadł pomysł zmiany roweru. Jeżdżę głównie po asfalcie, ale czasami wjadę też na trasy szutrowe, dlatego właśnie chciałbym pierwszego gravela. Początkowy budżet założyłem w okolicach 4000 zł, jednak po namysłach stwierdziłem, że jestem w stanie jeszcze trochę dołożyć, jeśli będzie trzeba i skończyło się na maksymalnie 5500 zł. Rowery, które przeglądałem to: - bliżej dolnej półki cenowej - Romet Aspre 3.0, Romet Boreas 2 GRX, Fuji Jari 1.3, Storm Focus 4.0/5.0(tutaj jednak ciężko o jakieś opinie w internecie) - bliżej górnej półki cenowej - Kross Esker 6.0 GRX, Sansa Romagna GRX, Fuji Jari 1.1. Prosiłbym o doradztwo w sprawie przedstawionych modeli lub jakieś całkowicie inne propozycje. Wymagań za bardzo chyba nie mam, jedynie mile widziany napęd 2x. Wzrost 180cm, przekrok 85cm. Z góry dziękuję za pomoc.
-
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
keltu odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Nieco ponad budżet bo 3499 zł. ale masz GRX'a + hydraulikę więc zdecydowanie warto dopłacić: https://www.greenbike.pl/rower-gravel-goetze-onyx-pro-shimano-grx-2x10-w-100-gotowy-do-jazdy-gratis-p-10250.html https://szybkierowery.pl/produkt/sprint-whisper-elite-gravel-shimano-grx-1x11-nowy-black/ Budżetowo: https://www.bikeatelier.pl/gravel/3958-rower-mbike-grv-100.html 1000 taniej jak Felt i masz Sorę zamiast Clarisa, z tym że alu widelec. -
Dużo jednak będę jeździł po mieście i z tego co słyszałem gravel będzie łatwiejszy i stabilniejszy. Czy to krawężniki czy dziury nie będę musiał się aż tak przejmować, na czym mi zależy. Testowałem KTM X-strada 10 pro, którego myślałem, ze już kupię, ale miał dużo agresywniejszą geometrię i bliżej położoną kierownicę, co od razu mi się nie spodobało. Nie będę ukrywał, że patrzę trochę też na aspekt wizualny, stąd padła decyzja, że raczej będę wybierał jeden z wymienionych wcześniej modeli. Poszedłbym pewnie w Orbeę, natomiast martwię się, że pójście w osprzęt grx 400, gdzię w innych jest 600/800 w tej samej cenie może być głupotą. Nie znam się, więc nie wiem jak duża jest różnica między nimi.
-
Witajcie, po dzisiejszej jeździe słyszę odgłos terkotania/ocierania z tyłu roweru. Problem występuje wyłącznie jak jadę na luzie i obraca się koło (na każdym biegu) lub jak zakręcę na stojaku samym kołem. Dołączam nagranie. Rower Gravel Felt Broam 60 Nowe nagranie 29.m4a
-
Cześć, Szukam roweru do około 2500 zł. Najchętniej gravela, ale jeśli w tym budżecie ciężko będzie znaleźć coś sensownego, to rozważę również MTB. Zależy mi jednak na możliwości zamontowania fotelika dziecięcego mocowanego do ramy pod siodełkiem (przynajmniej raz na jakiś czas). Wiem, że nie do każdego MTB da się taki fotelik założyć, ponieważ niektóre mają specyficznie wyprofilowaną ramę w okolicy rury podsiodłowej. Osobiście bardziej skłaniam się w stronę gravela, ponieważ miałem okazję przez krótki czas go używać i bardzo dobrze mi się na nim jeździło. Rower będzie używany głównie do rekreacyjnych przejażdżek, ścieżek rowerowych oraz lekkiego szutru. Czy możecie polecić konkretne modele (nowe), które warto rozważyć w budżecie do 2500 zł i które pozwolą na montaż takiego fotelika? Z góry dzięki za wszystkie sugestie!
-
[Statystki] Dystans 2026
chester_jds odpowiedział Zigfir → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Zigfir - 14 097 km (mtb, szosa + trenażer) [6955 km outdoor] D1ckSteele 5370km (szosa, gravel, trenażer) provayder - 5367km (MTB, szosa, rolka 529km) chester_jds - 4597 km (grv, mtb) smw44199- 3894km (cross outdoor) ernorator - 3740 km (szosa, gravel, trenażer) szamysz83 - 3628 km (MTB, trochę chomik) dfq - 2863 km [outdoor] Jacekddd - 2767km (velomobil - rower poziomy) bashey_pl - 2250km (GRV, Cross, trenażer) [1450km dwór] michalr75 - 1840 km (MTB) Sansei6 - 1444 km (MTB) Revolta - 1221 km (mtb) JWO - 1070 km (MTB) schwinn0 - 446 km (trenażer) -
Hej. Szukam roweru do 3000 zł. Jeździłem dotychczas głównie po szosie, ale zdarzyło się także odwiedzić leśne ścieżki. Zaznaczam, że jestem raczej amatorem, nie znam się na rowerach. Poczytałem trochę w internecie i gravel wydaje się dobrym wyborem. Sporo osób polecało Felt Broam 60 w kategorii do 3000zł. Co sądzicie, czy to dobry rower, a może macie jakieś inne pozycje? Oczywiście rozumiem, że w tym przedziale cenowym nie zdziałamy cudów. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i za pomoc, pozdrawiam!
-
Cześć, Zebrałem się na napisanie posta po przeczytaniu sporej części tego forum. Zdecydowałem się na pierwszy rower. Na początku myślałem o gravelu ale ostatecznie zdecydowałem się na fitnessa, Chciałbym zamknąć się w 2500. Będę jeździł 90% po asfalcie, 10% jakiś szuter. Raczej prędkości średnie ok 25km/h- tyle wyciągam na ramce mojej żony 😂(proszę się nie śmiać) Taki rowerek wpadł w oko, mam jednak dwie wątpliwość 1. Czy rozmiar nie będzie za duży - mój wzrost to 170, przekrój 77,5 2. Czy napęd 1x9 będzie wystarczający - czy nie braknie mi lekkich przełożeń pod górę i na płaskim asfalcie. https://m.olx.pl/d/oferta/rower-gravel-marin-dsx-rozmiar-m-CID767-ID1aTAnt.html?search_reason=search|organic Z góry dziękuję za pomoc !
-
Cześć, Zaczynam drugi sezon na rowerze Indiana Gravel M22 28". Mam świadomość, że jest to rower budżetowy i służy mi głównie do amatorskiej, rekreacyjnej jazdy. Najczęściej robię trasy 20–30 km, sporadycznie zdarzy się coś dłuższego. Ogólnie z roweru jestem zadowolony, natomiast najbardziej przeszkadzają mi manetki umieszczone na górnej, płaskiej części baranka. Podczas jazdy są dla mnie mało wygodne i często trzeba odrywać rękę od chwytu, żeby zmienić bieg. Rower jest wyposażony w napęd Shimano Tourney 3x7 i stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych osób: Czy da się wymienić same manetki na klamkomanetki (STI), pozostawiając obecny napęd Shimano Tourney 3x7? Jeśli tak, to jakie modele klamkomanetek warto rozważyć w rozsądnym budżecie? Czy taka modyfikacja ma sens ekonomiczny, czy lepiej od razu myśleć o wymianie całego napędu? Jeśli wymiana napędu byłaby lepszym rozwiązaniem, to jaki napęd polecilibyście do tego roweru i rekreacyjnego zastosowania? Na co powinienem zwrócić uwagę pod kątem kompatybilności (koło, kaseta/wolnobieg, przerzutki itp.)? Nie zależy mi na wyścigach ani bardzo sportowej jeździe. Chciałbym przede wszystkim poprawić komfort użytkowania i ergonomię zmiany biegów bez pakowania dużych pieniędzy w budżetowy rower. Z góry dziękuję za wszystkie porady i sugestie. Pozdrawiam
-
Cześć, na gravelu jeżdżę już kilka lat, na chwile obecną najdłuższe dystanse koło 100-130 km ale planuje sprawdzić się w imprezach gravelowych 200+km Od początku mojej przygody śmigam na fabrycznych kołach (aktualnie mam canyon grizl 2024 na kołach DT Swiss Gravel LN). Wszyscy mówią, że koła to najlepszy upgrade i tym samym chce spróbować i zobaczyć dlaczego wszyscy piszą o wielkich różnicach . Nie mniej budżetu nie mam wygórowanego, koło 2500zł. Pytanie czy zakładając taki budżet jakikolwiek upgrade ma sens, czy odczuje różnice jeżeli uważacie, że tak to polecicie jakieś kółka? Jeżdżę pół na pół asfalt i szutry / leśne ścieżki. Jestem wysoki 200cm więc tym samym ważę koło 90 kg.
-
Prosze bardzo https://allegro.pl/oferta/rower-gravel-fuji-jari-1-3-rama-54-cm-kolo-28-shimano-grx-18655059408 https://allegro.pl/oferta/rower-gravel-storm-focus-4-0-disc-28-54cm-shimano-grx-2x10-hydraulika-18541422300 https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-corratec-allroad-a2-pd53597/?v_Id=293583&utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gad_campaignid=20018174782&gclid=CjwKCAjwl97RBhBWEiwAa9rbXdr4nMjtnEfCiTk3ek5FoR6pmhAe6Hqd-pGB8GI13oaoPoOCn7qv7xoC8wwQAvD_BwE Choć bardziej chodziło mi o opinię użytkowników jak to naprawdę jest z tym zintegrowany prowadzeniem linek w mostku pod względem użytkowania i konserwacji.
-
Skoro dla Rondo Ruut AL2 był dedykowany wątek to pomyślałem, że taki sam założę o nowym nabytku. 1) Stan fabryczny Pełna specyfikacja na stronie producenta https://www.scott-sports.com/pl/pl/product/scott-addict-gravel-20-bike?article=4253658348010 Celowo linkuję do producenta a nie polskiego przedstawiciela bo tam jest dokładniejsza specyfikacja. 2) Sklep Zakup w Krakowie w https://windsport.pl/ I tutaj kilka słów się należy. konkretna i merytoryczna obsługa, ogrom czasu poświęconego na rozwiązanie wątpliwości, dobór rozmiaru, odpowiedzi na różne mniej lub bardziej głupie pytania, profesjonalne zdjęcie miary z jeźdźca i przeniesienia na rower. Cała operacja zakończyła się sukcesem i rower po pierwszych jazdach jest niesamowicie wygodny. Wydaje się, że kolejne zmiany na ten moment nie są wymagane, ale to wyjdzie po najechaniu większych dystansów i dłuższych jazdach niż 2h, czyli wiosna. 3) Rozczarowania, zaskoczenia, obawy To oczywiście pierwsze wrażenia. Jednak wydaje mi się, że to dość istotne i pewnie może się komuś przydać. Zaskoczenia bogactwo dodatków do tego roweru - np. dokupiłem folię pod ten konkretny model. Całkiem ok na początek, można zabezpieczyć kluczowe elementy. Pod ostry bikepacking pewnie szedłbym w coś większego, ale pod codzienne kręcenie wystarczy, kolor na żywo - moja wersja na ekranie komputera nie robi wrażenia, na żywo w sklepie też nie czułem się przekonany. Jednak za dnia na zewnątrz jest obłędnie. Jak nie chciałem ciemnego roweru i nie chciałem matu to tutaj jestem pod wrażeniem, jakość wykonania i spasowanie całości. Zdecydowanie widać to za co się płaci. siodło - jest świetne. Testy w dżinsach. Poza tym 3h jazdy w spodenkach zimowych z cieńszą wkładką i jest tak, że nie planuję na ten moment wracać do sprawdzonego Selle Italia NOVUS Boost EVO Gravel elektronika 1x13. Pamięć mięśniowa wyrobiona na mechanicznym Shimano daje znać o sobie. Potrzebuję kilku godzin by się przestawić na automatyzm podczas operowania zmianą przełożeń. Poza tym zaskoczyło mnie to, że Garmin nie rejestruje przełożeń i czasu na nich. Niby pokazuje na ekranie, ale nie leci do Connecta. Rozczarowania na ten moment brak rozczarowań poza klockami, które na mokro piszczą w sposób okropny. Ale to raczej kwestia SRAMA a nie Scotta Obawy zacisk sztycy podsiodłowej. Jest tak delikatny i cieniutki, że boję się iż pęknie. Do tego jest to kosmicznie nietypowe rozwiązanie. Wygląda tak https://r2-bike.com/SCOTT-Seatpost-Clamp-for-Addict-Solace i chyba jest z carbonu, moment dokręcenia 4 Nm. W sieci trafiłem na kilka wątków o problemach z pękaniem. Jest też zastępnik wykonany z alu. 4) Modyfikacje I to jest zabawne pierwszy raz mam wrażenia roweru kompletnego. Oczywiście wiem, że prędzej czy później to minie i będą modyfikacje ale na dzisiaj nie mam pomysłów poza oczywistymi rzeczami. Mleko w oponach - w sklepie pytano, czy chcę mleko ale odmówiłem. Nie znałem opon i uznałem, że jak pojeżdżę i będzie ok to wtedy sam zaleje. Przy okazji ciekawostka. Jednak przesiadka z mleka na dętkę to zły kierunek Owijka - jakościowo super, w dotyku miła ale cieniutka. Zapomniałem w sklepie poprosić o założenia padów i owijkę nawinięto. Tak, że to będzie 1 modyfikacja
-
Hejka! Przejrzałem i przeczytałem jakieś 20-30 wątków, recenzje na youtube, poradniki i nadal nie umiem się zdecydować... Patrząc po recencjach itp. najlepiej wychodziło jakieś IGsport 630s, ale aktualnie jego cena to 1300 zł? A chyba 2 lata temu to było ~700? Rozpatruję jakieś Modele Geoid cc700 pro, , IGSport Binavi Air, Magene c706 o ile wiadomo kiedy wyjdzie? Patrzyłem na Brytony, ale co wejdę na różne wątki na forum to pojawiają się inne opinie na temat każdej z tych nawigacji... Na jakiegoś wypasionego Garmina raczej się nie rzucam cenowo bo szkoda mi wydawać 2000 zł na licznik jak mam rower za 4000 zł, pewnie lepiej można te pieniądze przeznaczyć. Zależy mi na tym: - Fajny czytelny ekran - Możliwość wgrywania GPXów, sam sobie rysuję po velo plannerze, albo komoot i strava. Jeżdżę często ze znajomymi i wtedy fajnie sobie zgrać tego GPXa od kogoś ze stravy itp. - jakieś parowanie ze stravą czy licznikiem tętna (posiadam jakiś magene z ant+) - o ile się da to żeby przeliczał trasę po zjechaniu z kursu, czy tam pokazywał jak wrócić na trasę za kilkaset metrów, kilometr czy coś -Zapewne w tym budżecie nie ma opcji pracy offline, więc praca z połączonym telefonem jest ok, zawsze mam telefon ze sobą, wytrzymuje na baterii 2-3 dni więc raczej mi nie padnie w trakcie jazdy, więc te działanie offline nie jest dla mnie mega priorytetem. Znajoma mi pożyczyła garmin edge 520 plus czy coś takiego, aczkolwiek tam przeliczenia tej trasy po zjechaniu z kursu miałem wrażenie, że jest lekko upośledzone i trwało czasami kilka minut? Na ten moment nie jeżdżę z żadną nawigacją, więc pewnie cokolwiek gdzie można wgrać GPXa i nie trzeba się co 15 minut zatrzymywać i na google maps szukać trasy będzie spoko opcją i wielkim przeskokiem.
-
Cześć, szukam porady jaki rower wybrać: gravel czy cross. Od zeszłego roku uzytkuje genesis cross, jednak pod koniec czerwca go zwracam. Budżet mam około 3000-400 zł. Rower ma mi służyć głównie do dojazdów do pracy po mieście. Mój obecny dojazd to około 10 km w jedną stronę, a obecnie jadę ten odcinek ze średnią prędkościa 18,3 Jeżdżę głównie po mieście, ale nie szukam roweru do spokojnej, rekreacyjnej jazdy. Lubię jeździć szybciej, dynamicznie i zależy mi bardziej na sprawnym, żywym rowerze niż na maksymalnie wyprostowanej i turystycznej pozycji. Od czasu do czasu robiłbym też dłuższe trasy, rzędu 50–70 km, a czasem może 100 km, ale nie byłoby ich bardzo dużo — powiedzmy około 5-10 takich wyjazdów w skali roku. Z jednej strony większość jazdy to miasto, z drugiej lubię szybszą jazdę i chciałbym, żeby rower dawał też frajdę na dłuższej trasie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie w tym budżecie? W moim przypadku — co byście wybrali: gravel czy cross, a może jeszcze cos innego ?
-
[Statystki] Dystans 2026
smw44199 odpowiedział Zigfir → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Zigfir - 14 097 km (mtb, szosa + trenażer) [6955 km outdoor] D1ckSteele 5370km (szosa, gravel, trenażer) provayder - 5367km (MTB, szosa, rolka 529km) chester_jds - 4061 km (grv, mtb) smw44199- 3894km (cross outdoor) ernorator - 3740 km (szosa, gravel, trenażer) szamysz83 - 3628 km (MTB, trochę chomik) dfq - 2863 km [outdoor] Jacekddd - 2767km (velomobil - rower poziomy) bashey_pl - 2250km (GRV, Cross, trenażer) [1450km dwór] michalr75 - 1840 km (MTB) Sansei6 - 1444 km (MTB) Revolta - 1221 km (mtb) JWO - 1070 km (MTB) schwinn0 - 446 km (trenażer) -
[Statystki] Dystans 2026
Zigfir odpowiedział Zigfir → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Zigfir - 14 097 km (mtb, szosa + trenażer) [6955 km outdoor] D1ckSteele 5370km (szosa, gravel, trenażer) provayder - 5367km (MTB, szosa, rolka 529km) chester_jds - 4061 km (grv, mtb) ernorator - 3740 km (szosa, gravel, trenażer) szamysz83 - 3628 km (MTB, trochę chomik) smw44199- 3578km (cross outdoor) dfq - 2863 km [outdoor] Jacekddd - 2767km (velomobil - rower poziomy) bashey_pl - 2250km (GRV, Cross, trenażer) [1450km dwór] michalr75 - 1840 km (MTB) Sansei6 - 1444 km (MTB) Revolta - 1221 km (mtb) JWO - 1070 km (MTB) schwinn0 - 446 km (trenażer) -
Storm tutaj jest trochę taniej, grafitowy i zielony za 3899. https://wygodnerowery.com/rowery/gravel-storm-focus-4-0-shimano-grx/ Za te 5k to ja bym już szukał czegoś na karbonie, np. https://pgbikes.pl/rowery-gravelowe/2752-rower-gravel-kross-esker-60-grx-2x12-gen2-2025.html masz nawet koła na obręczach DT Swiss.. ale już nie ma L'ki. Chociaż jeśli odpowiadała by ci agresywniejsze pozycja to i pewnie M'ka była by w porządku, pewnie z troszkę dłuższym mostkiem. Edit: ten Kross z kodem PGWIOSNA kosztuje 5095 zł.
-
Witam, Tym razem szukam roweru dla mnie i dla partnerki. Jak w tytule, rower rekreacyjny do zwiedzania i na wspólne wypady do lasu, po drogach polnych i teren mieszany (wycieczkowy - pewnie część z płyt betonowych, część droga utwardzona), powiedzmy rower “do wszystkiego”. Nie jestem w stanie określić ilości km w ciągu tygodnia na ten moment, ale oboje jesteśmy nastawieni, ze chwilę się rozjeżdżamy i będziemy pokonywać coraz większe trasy. Dość ważnym aspektem jest fakt, że narzeczona nie bierze pod uwagę rowerów typu damka, tylko chciałaby “normalną ramę”, w budżecie do 2500 zł maksymalnie, nie dała się namówić na więcej. (Im mniej tym lepiej) Dla mnie natomiast budżet do 3500-4000 max, chyba że nie potrzeba tyle dawać do naszych zastosowań. Stawiam na jedno przełożenie na przód, głównie dla wygody. W oko mi wpadł: https://www.rowerzysta.pl/rower-gravel-kellys-soot-20-szaro-czarny/kolor-szaro--czarny_rozmiar--ramy-s https://sportano.pl/p/900716/rower-crossowy-damski-attabo-torre-5-0-28-bialy?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=22325239320&utm_content=&utm_term=&gad_source=1&gad_campaignid=22335419971&gbraid=0AAAAABJRqqWi5vCEbG-zObtnTxs04AWCC&gclid=Cj0KCQjwqPLOBhCiARIsAKRMPZrxPPfAAF2dBnAocwGJ1UCppESHfuaFUAsAcpDryFV5ah2uq8u8qdgaAp3aEALw_wcB Do tego Marin DSX, ale dosyć mało jest tego modelu na tych znanych stronach. Planowaliśmy pójść i kupić coś na miejscu np w Decathlonie, ale przemyślałem i wolę popytać, poczytać i zamówić, zapewne i w niższej cenie.
-
[Statystki] Dystans 2026
ernorator odpowiedział Zigfir → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Zigfir - 12 994 km (mtb, szosa + trenażer) [6095 km outdoor] D1ckSteele 5370km (szosa, gravel, trenażer) provayder - 5367km (MTB, szosa, rolka 529km) chester_jds - 4061 km (grv, mtb) ernorator - 3740 km (szosa, gravel, trenażer) szamysz83 - 3628 km (MTB, trochę chomik) smw44199- 3578km (cross outdoor) dfq - 2863 km [outdoor] Jacekddd - 2767km (velomobil - rower poziomy) bashey_pl - 2250km (GRV, Cross, trenażer) [1450km dwór] michalr75 - 1840 km (MTB) Sansei6 - 1444 km (MTB) Revolta - 1221 km (mtb) JWO - 1070 km (MTB) schwinn0 - 446 km (trenażer) -
Dobry! Po 2,5 roku na moim X-Calibrze 8 definitywnie dotarłem do wniosku, że to nie był sprzęt dla mnie. Spodziewając się wyjazdów w teren i skakania, finalnie w 99% robię ścieżki, asfalt i szuter, a brakuje mi prędkości, wąskiego chwytu (kiedy mogę to używam wewnętrznych rogów, choć nie ma wtedy dostępu do hamulców). Przychodzi czas na przesiadkę i kolega ChatGPT zasugerował mi m.in. Orbea Terra M30 Team 2026. Już piszę, dlaczego mnie zainteresował: - sama idea gravela i bikepackingu to to, w co chcę iść, a do tego - carbon, ponoć mniej to to męczy przy dłuższych trasach niż alu, jeśli chodzi o małe i mikrodrgania? - dwa blaty z przodu i sporo z tyłu, duża elastyczność - nie chcę już wracać do tanich podzespołów typu mechaniczne tarcze, czy rower z 1/3 sprzętu do zmiany pierwszego dnia - Orbea ma renomę, co lubię nawet jeśli dopłacam kilka procent za logo - powyższe powoduje też poczucie bezpieczeństwa w przypadku ewentualnej odsprzedaży - wygląd - w malowaniu cappucino jest dla mnie po prostu idealny, jak wymarzony, a najlepszy rower to ten, na który chętnie wsiadasz Co sądzicie o tym rowerze? W jednym z warszawskich sklepów, gdzie zamierzam go mierzyć, dosiadać i finalnie kupić, jest za ok 13 klocków. Ma to sens? A może coś innego?
