Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Zależy co rozumiesz przez proporcjonalnie. Podsiodłowa rośnie najmocniej, górna i główka o wiele mniej. Ten model ale z 2017: S podsiodłowa 385, górna 604, główka 165 XL odpowiednio: 540, 645, 225 Czyli przyrost o 15,5cm, 4,1cm, 6cm (imo ekstremalnie dużo). W innych tematach ktoś tłukł, że pod baranka rama musi być dłuższa Z jednej strony baranek dokłada, z drugiej odejmuje. W tego typu rowerach kierownice ile mają? Pewnie coś koło 650mm. Standardowe baranki kończą się na 460mm i są uważane za szerokie. Masz różnicę około 20cm, dłonie będą po 10cm bliżej mostka, co daje już trochę zapasu na wyciągniecie. Można dać krótszy mostek, który ma 95mm (opierając się na modelu 2017) i dać np. 75mm. Poszukać kierownicy z mniejszym zasięgiem.
  3. @zekker Co trzeba zrobic żeby zeszklić klocki w rowerze miejskim ?
  4. @zekker a jakie masz tarcze? W tanich tarczach jest to znany problem, bo klocek się ślizga zamiast ścierać. Przy tarczach Ultegra nie powinno być tego problemu.
  5. A gdzie się klika żeby takie coś zgłosić ? Przy tej transakcji nie widzę opcji pt "zgłoś problem". Jakaś to jest chińska lipa EDIT: To są jakieś jaja...klikam w centrum pomocy, zaznaczam zwrot pieniędzy, myślałem że na twarz wyskoczy jakiś formularz zwrotu, a oni w 5sec zwracają kasę. Ciekawi mnie o co tu chodzi Słabe jest to że dla każego przedmiotu trzeba to robić oddzielnie, ale zwrócili z automatu co do grosza 😆 Ciekawi mnie też czy to nie jakaś systemowa lipa dla pewnego okresu zamowień z ALI , bo widzę, że już wczesniej w tym roku brałem 2x packzomat inpost i dojechało...a teraz 2x ten sam numer....Paczka Inpost jedzie do Poczty Polskiej.... ja nic w ustawieniach mojego konta nie zmieniałem. No i z jakiegoś powodu zwracają kase dośc szybko na gębe, mimo że paczka figuruje jako dostarczona 😆 Może sie połapali.
  6. No to jak wybrałeś InPost to pisz reklamację na Ali, że nie tym przewoźnikiem wysłali co wybrałeś. Opisz, że paczka nie dotarła, pokaż tracking i niech kasę oddają.
  7. Ale opłaty mają wejść od 1lipca. Jesli do tego dnia paczka wjedize na teren polski, to nie ma potrzeby. Właśnie dziwne że od początku mam numer paczki odpowiedni dla poczty Polskiej a nie dla inpostu. Pierwszy raz widzę coś takiego.
  8. To chyba w związku z nowym prawem UE w związku z przesyłkami poniżej 150€, każda będzie tak oclona, nawet ta za przysłowiowy grosz… +3€ do każdej rzeczy w przesyłce
  9. Jak są zeszklone to koniecznie. Przy myciu nie popatrzyłeś jaki jest ich stan? Mam podobny efekt z tyłu w mieszczuchu. Przy końcu hamowania lub jak pomagam sobie hamulcem stawiając rower z pionu do poziomu, to wyją. Mogę je przecierać papierem, to jest spokój na góra tydzień. Mogę podgrzać, przetrzeć na zjeździe, to spokój do końca dnia. O dziwo na mokro działają lepiej. Niestety co by nie robić, to problem wraca i klocki są zeszklone (tarcza pewnie też). Pewnie można by jeszcze spróbować porządnie przetrzeć tarczę z obu stron ale jak pomyślę ile z tym roboty, to się odechciewa (niestety papier na gąbce nie mieści się od strony szprych, a te co mam na arkuszach nie dają rady).
  10. Mi ostatnio poczta wystawia zaproszenia po odbiór, na miejscu okazuje się, że muszę zapłacić 11,50 za odprawę celną. Nawet jesli przesyłka zawiera coś za 50zł.
  11. Część ciąłem ostrym nożykiem a część próbowałem tą żyłką ale w zależności od miejsca lepiej lub gorzej szło. Chyba zabezpieczę tylko newralgiczne elementy. Macie jakieś patenty na krawędzie by się tak brud nie zbierał?
  12. Dzisiaj
  13. @gnomon coś jest spartolone. Jaki miałeś numer trackingowy paczki w Aliexpress? W moim przypadku max po 1 dniu tracking paczki zmieniał się na numer InPostowy. Paczka w Polsce zawsze bezpośrednio trafiała do centrum/sortowni Inpostu. I max na drugi dzień była u w paczkomacie. No chyba, że weekend wypadał to w poniedziałek. Tu masz przykład jak to wygląda:
  14. Bo nie lubię poniedziałku
  15. Poczta Polska, o ile w ciągu ostatniego roku poprawiło się bardzo to startując z "zera" nadal są daleko za wszystkimi.
  16. @rybak16 w jaki sposób tniesz folię? Może tutaj leży problem?
  17. @gnomon nie wiem ile to trwa z paczkomatem, ale od dawna zamawiam z dostawą do punktu. U mnie kurier poczty to dramat i unikam jak ognia. W przypadku dostaw do Żabki nie ma żadnego poślizgu. Działa to bardzo sprawnie.
  18. IPA jest słabym odtłuszczaczem. Od początku tak było, czy dopiero po procesie docierania? Nie masz wrażenia że na tych ostatnich dwóch metrach widelec zaczyna "wibrować"? Ja mam u siebie te same tarcze, klocki Shimano i absolutnie zero problemów. Nigdy nie robiłem też docierania, a hamują bardzo dobrze.
  19. Z mojego doświadczenia wiem, że tarcze Ultegra niekoniecznie lubią się z innymi klockami niż te od Shimano. Załóż L05A i będzie OK. Docieranie klocków żywicznych uważam za permanentną demagogię.
  20. Klocki może dostały oleju.
  21. Może wiecie, nie zamawiam często, raz na pół roku coś tam sie trafi i teraz trafiły sie dwa zamówienia tydzień po tygodniu . Zauważyłem przy ostatnich zamówieniach opcje dostawy do paczkomatu Inpost - wybrałem - no i wychodzi mi na to że paczka jedzie do Polando - trafia w ręce Poczty Polskiej - trafia na WER w Komornikach - i tu dzieje się - Aliexpres pokazuje status "Dostarczono" - a poczta zdaje się ma to kiedyś nadać Inpostem do mnie. Pytanie ile to może trwać, bo leży to już na tym WER tydzień. Macie jakieś doświadczenia ?
  22. Czemu ma być sporo wyżej, skoro geometria ramy rośnie na ogół proporcjonalnie? Tak czy inaczej, gdyby autor napisał że ma wszystkie części, to czemu nie? W najgorszym przypadku go rozłoży i straci tyle co dał za rower. No ale jak musi wszystko kupować, a same klamkomanetki nie są tanie, to mija się to według mnie totalnie z celem. Przypominam tylko, że rama to baranka musi być odpowiednio krótsza. Jeżeli autorowi pasuje aktualny rozmiar ramy, to przecież baranek i klamkomanetki dokładają całkiem sporo centymetrów do długości roweru. Autor tematu chyba się zraził niezbyt pozytywnymi komentarzami.
  23. Wczoraj
  24. Linka do przerzutek Positron ma postać sztywnego drutu w pancerzu i działa dwukierunkowo - ciągnie i pcha. Indeksacja jest w przerzutce, a nie w manetce, a przerzutka nie ma sprężyny powrotnej (dlatego cięgno musi też pchać). Z tą linką będzie problem, bo nie ma jej już nawet w sklepie, w którym prawie wszystko jest: SHIMANO POSITRON DRUT 1870 mm
  25. Wszystko w temacie, czemu (nie) trzeba się bać a propos sztycy:
  26. Panowie szukam karbonowej sztycy 27.2 długości 400. Teraz jeżdżę na 350 aluminiowej i brakuje mi 1cm wysunięcia do zadowolenia. Boje się brać w ciemno bo na myśl o złamaniu w trakcie jazdy to aż mnie paraliżuje. Macie coś sprawdzonego dla zawodnika 100kg? Idealnie gdyby pochylenie siodełka było bezstopniowe ale priorytetem jest solidność
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...