Skocz do zawartości

[napęd 1x10] Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components


rambolbambol

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym na początek wydać, jak najmniej. Z tego, co widzę Hell'o w kategorii prowadzi. Jako, że mam przerzutkę bez sprzęgła to wolę wydać więcej, ale na zębatkę najlepiej trzymającą.

Ja mam u siebie zębatkę hell'o i przerzutkę bez sprzęgła. Jak na razie nie mam ani razu nie spadł mi łańcuch. Nawet na mocnych wybojach. Łańcuch trzyma się bardzo pewnie na zębach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych (co nie znaczy gorszej jakośći :D) jest jeszcze Banless. Polska produkcja, dobra jakość i robią zębatki z nierdzewki co przekłada się na ich trwałość

http://banless.pl/

http://www.1enduro.pl/test-zebatki-banless-pierwsze-wrazenia/

Szkoda że te nierdzewki są nie do kupienia (bynajmniej na ich allegrowym koncie do którego odsyłają).

 

 

Panowie. A tak z innej beczki - kwestia kasety, mam HG50 10s - nie wiem jak ona jest łączona a ciężko mi to sprawdzić, czy trzeba wiercić? A może dałoby się wyrzucić ostatnią koronkę 11t zamiast 17t, ale czy ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11t zamiast 17t, ale czy ma to sens?

Nie ma najmniejszego. Dołożysz sobie gigantyczną ciężką koronkę 42 a potem prawie tyle samo zakresu co zyskasz to wykastrujesz od drugiej strony zabierając maleńką lekką 11. ( Przy małych koronkach 1 ząbek to procentowo jak 3-4 w dużych)

Edytowane przez dran2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. bynajmniej.Bynajmniej to nie przynajmniej! - bynajmniej. 2. Próbowałeś zapytać o dostępność? Może akurat się robią?

1. Wstyd mi.

2. Jestem jeszcze w fazie analizowania czy w ogóle warto. Mail poszedł, jak dostanę odpowiedź to dam znać w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia. Zębatka hello mtb (32t) + napęd 10s (łańcuch deore 54/ kaseta hg62 11-34t/przerzutka xt na długim wózku bez sprzęgła model shadow) Wszystko działa idealnie po przebiegu ~2500km. Szczerze polecam. U mnie zysk wagowych wyniósł nieco ponad 450g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1X.... to bardziej świadomy wybór i stan umysłu niż zysk wagowy. Prosto i przyjemnie nic nie zaciąga, pięknie wygląda i jeszcze lepiej pracuje;-) no i ten luz na kokpicie .... Nie jest to ideał i nie dla wszystkich. Nie ma nakazów i zakazów- masz co chcesz ;-) Dla mnie to rewolucja i rewelacja.... choć w 29 lekko nie jest.... ale da się ;-)

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz tutaj m.in o mnie to przeczytaj jeszcze raz mój komentarz. Napisałem swoje spostrzeżenia dotyczace przejścia na napęd 1xx, a nie TYLKO zysku wagowego. Ja pozatym widzę sens wymiany takiego napędu, jeżeli ktoś chce zbić z masy roweru a używa tylko środkowego blatu z 3, a reszta napędu(przednie blaty, przerzutka, manetki i kable) nieużywana tylko ciąży. A jeżeli mówisz o wypychaniu roweru, to nie znaczy że napęd 1xx można stosować tylko w rowerach enduro itp. Osobiście używam go w rowerze mtb głowie do jazdy po płaskich ścieżkach leśnych i pojazdach.

Jeżeli przesiadłeś się na napęd z jednym blatem z przodu to napisz co składa się na twój napęd jaką przerzutka itp i napisz dlaczego ci nie odpowiada [kropka]

Edytowane przez Damian98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiada mi. Po prostu napisałes tylko o zysku wagowym, nie pisałeś o przełożeniach, typie roweru wiec uznałem ze zrobiłeś to tylko po to. Zmiana o ktorej piszesz gdy ktoś używa tylko srodkowego blatu to zmiana z powodu funkcjonalności a nie tylko wagi. Redukcja przełożeń tylko dla zysku wagowego to uposledzenie roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko z innej beczki, tak mi przyszlo do glowy, byc moze juz bylo to wytlumaczone/ poruszane.

 Byly sobie korby 3 blatowe i kasety 9 potem 10 rzedzowe. Wszem i wobec pisano iz jazda na skrajnych przelozeniach jest degradacyjna dla napedu, np najmniejsza z przodu i 3 najmniejsze koronki kasety, badz sytuacja odwrotna. Teraz sa napedy 11 biegowe, dokladnie 1x11, o ile sie nie myle kaseta znow jest szersza, czyli na moja logike powinno to byc jeszcze bardziej degradacyjne. Nie wiem, bo nie sledze tematu, czy ta koronka z przodu ustawiona jest jak najmniejsza w starych korbach wzgledem suportu, czy jak srednia, niemniej zakladajac ze bylaby zalozona jak mala to 3 male koronki powinny byc haratane, jak srednia, to skrajne z gory i dolu, wg starych zalozen. Lancuch stal sie bardziej gietki, czy tylko ludzkie zalozenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...