Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Lordzie, rapidy 35c? :)

W rzeczy samej, Szanowny Prezesie!

 

Seria Momentum została zaprojektowana dla tri-atletów i Drunk Cyclist'ów. ;)

Swoją drogą podobny patent widziałem w jakichś czoperach - Schwinn lub Felt???

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
to z hipsterem przemierzającym miejską dżunglę, można uznać projekt za spójny.

...raczej plażą (w końcu to fat) w Ustce lub Międzyzdrojach :)

 

Z FB cytując jeden genialny komentarz: Może chodzi o to, że każdy fat-kolarz ma dwa bidony - jeden pelny jak mu sie chce pic i jeden pusty jak mu sie nie chce  :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety aż taka przyjemność mnie nie spotkała. Koval garażował u mnie Ragleya i tym pojechał w Bukowe.

Odczucia były wynikiem nagłej przesiadki z gojiry z oponami rzędu 42c i kierownicą 44cm na bestię z FlowEaxami i wspomnianym wiosłem. 

Coś (bo przecież w Sarnie też jest wiosło i NoNIc z przodu) co wydawało mi się naturalne - z odmiennej perspektywy (czyli monstera) nagle zaczyna doskwierać. Zatem rodzi się ciężki pytanie: czy aby na pewno to jest takie fajne i mi potrzebne? Gorzej! Skoro ciąży 2,35 NoNic jak odebrałbym 27,5+?

 

Ale może być i tak: przyjedzie jesień, błoto po kolana, dwie gleby na zakręcie z pocałunkiem z jakimś bukiem i szybko mi przejdzie wzdychanie do cienkich opon i baranka ;)

 

 

Zahaczyłem o to, bo miałem podobną zgryzotę. Wczesną wiosną roiłem o 27,5+ do Stantona, ale wystarczyło, żeby nastała susza i mi przeszło.

Twardo nabite RoRo 2.2 na gorszących 17,5 mm obręczy w takich okolicznościach przekonują bardziej. Aż nie wierzę, że odważyłem się napisać coś takiego w tym miejscu. 

 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Trochę torebkowej szwędaczki po Pojezierzu Pomorskim.

Z obserwacji i uwag ogólnych:

- Pacman spisuje się dobrze, jednak po dociążeniu go dodatkową parą butów (w porównaniu do poprzedniej wyprawy), niestety ocierał na większych wybojach. Może to kwestia trochę innego montażu, może kwestia przykrótkich rzepów, zarówno tego za sterówkę, jak i tych na kierownicę (mam obiecaną u Prezesa poprawkę ;) ), a być może po prostu dołożenia dodatkowych taśm stabilizujących dla cięższych ładunków.

- prototyp Leniwca nr 2 - to jest chyba najfajniejsza, najbardziej poręczna i mająca największy potencjał torba, jednak w tym przypadku nie ma co komentować, bo ten prototyp okazał się być gorszy od poprzedniego, który dzięki uprzejmości Prezesa dostałem do testów.  :whistling: Po prostu czekam z utęsknieniem na wersję finalną.

- poza tym, deszczowa pogoda i praktycznie cały czas silny wiatr na nos. Jeśli przypadkiem czyta kolega z Brodnicy (napotkany w okolicach Czarnego, jadący od strony Bornego Sulinowa) to pozdrówki i jeszcze raz wielki szacunek za determinację. :)

2utlx5s.jpg
rtpz5s.jpg35l9n4h.jpg
vpupfk.jpg
2w6c6dh.jpg
35jjewm.jpg
28bwg7s.jpg
10egcaf.jpg
25jcizl.jpg
53a2ad.jpg
zsv2fc.jpg
svrozc.jpg
28kkdx3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Adamos - jak masz za duży średnicowo pakunek i wisi 2-3cm nad oponą (a tak wygląda na foto) to czy to będzie packman czy zwykłe taśmy, czy dam więcej rzepa czy zielone nici - zawsze jest szansa na ocieranie. To jest tkanina i to zawsze minimalnie pracuje. Zalecam klapki dać na tył ;)
A tak po za tym - fajne zdjęcia!


...to ja sobie pozwolę kilka słów o oponach którym atmosfera ziemska nie stwarza tyle oporów :)
Minął weekend i za mną dwa szybkie wypady na wspomnianych wcześniej vee rubberach 7:

DSCN2030.JPG

Oczywista za kilka miesięcy będzie można powiedzieć wiele więcej, ale na gorąco to co od razu jest zauważalne:

- w końcu mam opony na piach! A tego jest tu dużo, szczególnie jak jest sucho. Nareszcie rzeczy gdzie nano się kopało ten rower przejeżdża (piach wyczuwalnie hamuje rower), czasem przy dużej prędkości lekko tańcuje ale przejeżdża i co najważniejsze - tylna opona ładnie napędza - czyli w piach wjeżdżam i co ważne - z piachu wyjeżdżam. Pod tym względem duży plus względem nano. Przy okazji rzecz jaką ostatnio miałem z dekadę temu na conti twisterach - opony podrywają lekko piasek do góry.
- komfort - sprawa dyskusyjna, i to jeszcze się pewnie zmieni na innych obrączkach. Opony nabiłem na minimum zalecane - 30psi. Na asfalcie szybka, na twardym szybka - jest super. Z komfortem daleko do nano. Spuszczam powietrze do 20psi i opona zaczyna pływać. Zdecydowanie na tak wąskich rawkach i dętce 20psi nie przejdzie. 25psi - powiedzmy, że jest kompromis ale do nano 29*2,1 trochę jej brakuje. 
- korzenie, kamyki, bruk - 120TPI robi swoje - opona ładnie się ugina i dopasowuje do krawędzi przeszkody, "ale". Ten model jest z 2 mieszanek gumy - średniej i twardej. Twarda jest na środku i jest efekt piłeczki kauczukowej - czyli opona ugina się ale nie tłumi - sprężynuje. Trochę to jest wkurzające podczas jazdy pedałując rytmicznie na korzeniach - jak bym miał 2cm skoku ale damper to zwykła sprężyna. Potrafi wybić z rytmu. Tu Nano jest lepsze (ale też na niższym ciśnieniu). Jeszcze jedna rzecz - przy 25psi potrafię poczuć korzeń na rawce (ale to już p[rzy prędkości)
- błoto - tego nie było, wszystko wyschło ale.. zdarzyło mi się dwa razy przejeżdżać prze głęboką breję z tych klejących. I rower przejechał normalne. Mam podejrzenia, że będzie lepsza niż np pierwsza wersja rara

Opona ładnie się czyści, fajnie jedzie na twardym, dobrze rower pochyla dzięki półokrągłemu przekrojowi. Są miejsca gdzie znów jadę szybciej lub pewniej w dół. 
Z minusów najistotniejszych (jak dla mnie):
- waga - 560 i 600 gramów jak na taką kiszkę to ciut dużo. Gadanie, że pod gotowe pod bezdętkę i można zaoszczędzić jest słabe - można ale niewiele. Gdyby te opony ważyły po 450 gramów to byłą by rakieta (czasem czuć pod nogą ich potencjał),
- sprężynowanie,
- tylna pomimo wielu prób nie ułożyła się idealne na obręczy, nie pomogła woda z ludwikiem, wysokie ciśnienie, układanie palcami. Nie wyczuwam podczas jazdy ale tak być nie powinno.

Przyznam szczerze, że oto przypadkiem narodził się niezły konkurent dla nano.
W porównaniu z nano40c na pewno jest cięższa ale bardziej komfortowa (tu gdybam), w porównaniu z nano 29x2,1 lepsza w terenie, w podobnej wadze przy ciut mniejszym komforcie.
Testu ciąg dalszy, opony jak na razie zostają do jesieni w gojiry i zobaczymy gdzie jest ich granica tolerancji na mokre i błoto.


uffff..   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Adamos - jak masz za duży średnicowo pakunek i wisi 2cm nad oponą (a tak wygląda na foto) to czy to będzie packman czy zwykłe taśmy, czy dam więcej rzepa czy zielone nici - zawsze jest szansa na ocieranie.


Nie było wielkiej różnicy w średnicy, bo to ten sam worek. Być może trochę inne mocowanie było za to odpowiedzialne. Tak, czy inaczej, jak pojawią się te nowe dystanse, to pozwolisz, że wyślę Ci do poprawki.

 

120psi robi swoje


Hehe, popraw Prezesie, bo jeszcze ktoś kupi, tyle nabije i dopiero będzie checa. :D

Fajne te gumy! :thumbsup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...