Skocz do zawartości

[do 2000zł] Składany rower mtb / xc


r33r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam 170cm wzrostu i 65kg wagi.

zamierzam złożyć sobie rower do XC. punkt pierwszy rama ;) Rower nie będzie katowany (skoki) ale podczas szybkich zjazdów na trasie nie będzie oszczędzany. Wybrałem te ramy dlatego że mój budżet na rower to max 2000zł więc rama nie powinna przekroczyć 500zł.

pozdrawiam.

ps każdą odpowiedź możliwie nagrodzę ;)

http://www.forumrowe...kross-level-a7/

 

Podążając za radą Grand231 postanowiłem wybrać Accenta El Nino. Oto moje typy:

  • Rozmiar ramy 17"
  • Rama Accent El Nino [300zł]
  • Widelec Proszę o propozycje
  • Kierownica Proszę o propozycje (31,8)
  • Mostek Proszę o propozycje (31,8)
  • Sztyca Accent SP 408 350 mm [30zł]
  • Siodło Author A-Gang [24zł]
  • Pedały Dartmoor Stream [65zł]
  • Manetki Sram X-5 [~100zł]
  • Przerzutka przednia Sram X-7 [>100zł]
  • Przerzutka tylna Sram X-7 [>150zł]
  • Hamulce Avid SD5 [100zł]
  • Dźwignie hamulca Avid FR-5 [45zł]
  • Kaseta/wolnobieg Sram PG-950 (11-32 czy 11-34?) [84zł]
  • Łańcuch Sram PC-951 X2 [104zł]
  • Korba + Suport http://allegro.pl/tr...2239894337.html [130zł]
  • Obręcze Mavic XM317 X2 [200zł]
  • Piasty Proszę o propozycje
  • Szprychy Proszę o propozycje
  • Opony IRC Trailbear 2.25 X2 [100zł]
  • Dętki SCHWALBE AV 13 X2 [36zł]
  • Zacisk sztycy Accent X-Country [12zł]
  • Stery zintegrowane
  • Gripy Author GripLock 2 [8zł]

I to by było chyba wszystko, liczę na waszę komentarze ;)

ps konsekwentnie nagradzam za każdą odpowiedź ;)

 

oczywiście biorę po uwagę to, że mogę nie zmieścić się w budżecie, w takiej sytuacji zamiast avidów sd5 będą sd3 z jakimiś pierwszymi lepszymi klamkami, najtańsze dętki i przednia przerzutka x-5 zamiast x-7. zdecydowałem że mavic to mavic i byłaby to naprawdę ostateczność jeżeli kosztem dodatkowego kilograma musiałbym zadowolić się Author Reverse 40zł/sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tanio przednią przerzutkę to się odezwij mam x7 ściągnięta ze swojego roweru. Kierownica pod 31.8 i mostek chyba też. Zliczyłbyś w sumie ile tego jest bo ciężko budżet na widelec przeznaczyć ale za pewne najlepsze i tak będzie coś w stylu Epicona albo Sid jeśli mowa o używkach. Mostek + kiera na allegro krążył nowy zestaw truvativa.

 

 

Chyba ze druga opcja kupić XCR czy coś podobnego w granicy 200 zł aby kupić dobre rzeczy jak np. Mostek czy kiera aby potem nie oddawać tego i nie trać z czasem przy wymianie na lżejsze. Bo potem takie akcje są bardzo stratne dla Ciebie. A amortyzator nawet jak teraz kupisz to z czasem i tak zmienisz na coś lepszego.

 

Piasty Joytech może Deore a jak nie wolisz może jakieś kolorki aby ożywić rower może jakieś czerwone Dartmoora aby potem do biało czerwonej Reby pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tanio przednią przerzutkę to się odezwij mam x7 ściągnięta ze swojego roweru. Kierownica pod 31.8 i mostek chyba też. Zliczyłbyś w sumie ile tego jest bo ciężko budżet na widelec przeznaczyć ale za pewne najlepsze i tak będzie coś w stylu Epicona albo Sid jeśli mowa o używkach. Mostek + kiera na allegro krążył nowy zestaw truvativa.

 

 

Chyba ze druga opcja kupić XCR czy coś podobnego w granicy 200 zł aby kupić dobre rzeczy jak np. Mostek czy kiera aby potem nie oddawać tego i nie trać z czasem przy wymianie na lżejsze. Bo potem takie akcje są bardzo stratne dla Ciebie. A amortyzator nawet jak teraz kupisz to z czasem i tak zmienisz na coś lepszego.

 

Piasty Joytech może Deore a jak nie wolisz może jakieś kolorki aby ożywić rower może jakieś czerwone Dartmoora aby potem do biało czerwonej Reby pasowały.

 

wychodzi wszystko w przedziale 1200-1600.

dzięki za odpowiedź zaraz piszę pw na temat x-7.

odnośnie piast to co sądzicie o Author ACO-H99-F?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2k można na ramie Accent El Nino złożyć rower z grupą alivio i amortyzatorem Raidon i mam zamiar taki składać u jednego gościa w Gdańsku w następnym tygodniu. Wycenił go na 1830 zł ze złożeniem także moim zdaniem warto:D

Gdzie dokładnie? :)

 

 

Jeśli chodzi o korbę, to dołożyłbym do Deore M590, bo zdecydowanie warto. Sztywna i wytrzymała.

Szprychy DT Championy - tanie i dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i siodło mega niewygodne :)

szczerze mowiac spodziewam sie tego ze sprzęt z tych wyprzedaży pomimo swojej niskiej ceny bedzie mial jakies wady. Mam nadzieje ze sie przyzwyczaje ;)

za 2k można na ramie Accent El Nino złożyć rower z grupą alivio i amortyzatorem Raidon i mam zamiar taki składać u jednego gościa w Gdańsku w następnym tygodniu. Wycenił go na 1830 zł ze złożeniem także moim zdaniem warto:D

Jakbys mogl to napisz dokladniej co bedzie w tym rowerze. Wysyłają na drugi koniec Polski?

 

Gdzie dokładnie? :)

 

 

Jeśli chodzi o korbę, to dołożyłbym do Deore M590, bo zdecydowanie warto. Sztywna i wytrzymała.

Szprychy DT Championy - tanie i dobre.

Odnosnie korby to jest to bardzo dobra propozycja z tego co udalo mi sie doczytac tylko ta cena - 270zl hmm czy warto kupic lepsza korbe i miec 1.5kg cięższy rower? Bo musiałbym kupic cięższy amortyzator i obręcze aby sie zmieścić w cenie.

Dzieki za propozycje szprych, jezeli nikt nie ma nic przeciwko to wlasnie je kupie ;)

Limit wynagrodzenia na dzis wyczerpany ale zapewniam was ze nagrodze każdego gdy tylko bede mogl dalej punktować.

ps licze na dalsze propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mały warsztat tam trzeba iść pogadać:D ale opinie mają na miejscu u nas bardzo pozytywne.

Jestem ze śląska wiec raczej odpada :)

Ale ta korba podrożała. Jak kiedyś taką kupowałem to zapłaciłem nieco ponad 200zł, a później sprzedałem za 150zł prawie nową.

Czyli zostaje truvativ czy macie moze jeszcze jakies propozycje?

Z widłów to moze Raidon/Epicon?

Lub sztywny Mosso carbon?

Raczej sztywny odpada. A odnosnie tych pozostałych to nie wiem czy w którymś z modeli jest mozliwosc w ogole zamontowania v-brake'ow? Ten bylby w porzadku?

http://allegro.pl/amortyzator-suntour-raidon-wawa-i2251486426.html pytam ze względu na licytację.

Dzieki za zainteresowanie tematem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac spodziewam sie tego ze sprzęt z tych wyprzedaży pomimo swojej niskiej ceny bedzie mial jakies wady. Mam nadzieje ze sie przyzwyczaje ;)

 

 

 

To już poszukaj jakiego Selle czy coś z używanych bo to siodło ogólnie ma nazwę Freeride i nawet w takiej dyscyplinie daje po tyłku poza tym jest mega długie i wąskie i wygląda śmiesznie przy dużej ramie XC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast epicona moze wato by bylo dolozyc do reby za 550 zł mozna wyrwac na allegro 2007/2008 rocznik,

 

PS. za 2k mozna kupić/ poskładac konkretny rower, tylko uzywany, moim zdaniem nie warto bawić się w jakies alivio, czy deore / ja za 1600 wyrwałem rower giant xtc na osprzecie xt/xtr, juicy7, crossride, slr carbionio, kiera carbon http://www.forumrowerowe.org/uploads/garage_images/image_url-128724-1333172884.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozmiar ramy 17"
  • Rama Accent El Nino + Sztyca Accent SP 408 350 mm [330zł] Używane
  • Widelec Epicon używany 400zł / Raidon Air ~400zł nowy
  • Kierownica Accent Flatbar [19zł] Używana
  • Mostek Accent lub Ritchey używany
  • Siodło Author A-Gang [24zł] Nowe
  • Pedały Dartmoor Stream [65zł] Nowa
  • Manetki Sram X-5 [~100zł] Używane
  • Przerzutka przednia Sram X-7 [~60zł] Używana
  • Przerzutka tylna Sram X-7 [166zł] Nowa
  • Hamulce Avid SD5 [107zł] Nowe
  • Dźwignie hamulca Tektro MT 3.0 [19zł] Nowe
  • Kaseta/wolnobieg Sram PG-950 11-32 [80zł] Nowe
  • Łańcuch Sram PC-951 X2 [100zł] Nowe
  • Korba + Suport Truvativ FiveD + Truvativ Power Spline 44/32/22 [130zł] Nowe
  • Koła: [533zł] Nowe
  • Obręcze Mavic XM317 X2
  • Piasty Novatec NT-751SB + 802SB
  • Szprychy Dt Swiss Champion
  • Opony IRC Trailbear 2.25 X2
  • Dętki SCHWALBE AV 14 X2
  • Stery zintegrowane
  • Gripy Author GripLock 2 [8zł] Nowe

SUMA: 1741zł + mostek + Epicon/Raidon = ~2200zł

 

Może jeszcze uda mi się urwać trochę przy negocjacjach a sklepach jak zamówie za jakąś tam kwotę tak aby pominąć koszty przesyłki. I szczerze wierze w to że uda mi się upolować epicona, tak żeby nie kupować nowego raidona.

Macie może jakieś inne propozycje? wierzę również w to że ktoś jeszcze będzie miał ochotę zaangażować się w temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten mbike kosztował 2200-2300 to nie zastanawiałbym sie dluzej niz 5min ale potrzebuje roweru przede wszystkim na ten sezon i czekac do sierpnia moge najwyżej na epicona jezeli w przeciągu 3tyg nie uda mi sie go złapać i kupie raidona. Ważyć nie ważyłem ale obiecuje ze jak juz wszystko dojdzie to podam realne wagi. Jak dotąd kupilem juz opony, ramę, sztyce, kierownicę, manetki, korbe i suport.

Nareszcie jakis ruch ;) juz myslalem ze jestem niewłaściwą osoba w zlym miejscu i czasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, jaką wagę przewidujesz. Czy korzystałeś z gotowych stron z wagami albo coś w tym stylu? Ja tak ciągle o tej wadze...wiem uparlem się. Ostatnio mam jakąś manię apropo wagi. Nie Myślałeś o jakimś krosie a6? Ja będąc w podobnej sytuacji co ty, raczej będę kupował rower gotowy. Czemu? Sporo się naczytałem o opłacalności składania tańszych rowerów(do 3000zl). Generalnie ludzie mówią że się nie opłaca. Mówimy tu o częściach nowych rzecz jasna. Będę zdany na gotowca, mniej frajdy ze składania ale coż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...