Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie udało Ci się go kupić? 

 

Bralem od tego sprzedawcy: http://allegro.pl/cml2-rock-n-roll-super-coat-grease-i5789872762.html

 

Widze, że teraz nie ma, ale napisz do niego kiedy bedzie dostawa.

Jak kupowałem też musiałem poczekać kilka dni na nową dostawe i dodanie oferty na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przed chwilą po raz pierwszy zrobiłem serwis reby rl 2013 rok. Zastanawiam się, czy czegoś nie sknociłem, bo teraz podczas potrząsania amortyzatorem słychać olej (podobnie jakbym potrząsał butelką wody). Przez chwilę męczyłem się z włożeniem tłumika MC, ponieważ go nie odblokowałem (musiałem w tym celu drugą ręką trzymać nakrętkę w pozycji otwartej, bo automatycznie była w zamkniętej). Ostatecznie wszystko ładnie złożyłem, ale wciąż słychać odgłos potrząsanego oleju. To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To olej w tłumiku tak chlupocze (jest to wersja solo air, więc do sprężyny powietrznej się nie wlewa). Wcześniej go było nieco mniej niż producent zaleca dla wersji solo air (około 90ml), teraz wlałem 105 ml, tak jak jest w manualu.

Edytowane przez Avatarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jaka jest dla Ciebie rozsądna cena?

Proponuję zrobić samemu. Za pierwszym razem miałem obawy gdy robiłem, ale okazalo się to proste wystarczy robic jak w poradniku. Teraz to już pestka.

Edytowane przez Sonix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój amortyzatora to Rock Shox Reba RL 120mm 2013 r. Mam problem z przykręceniem śrub do zaworu sprężyny powietrznej (ten po lewej). Przy braku ciśnienia w amortyzatorze zawór sprężyny powietrznej jest prawie cały schowany (rozumiem, że to normalne?). W związku z tym, przy wsuniętych górnych lag w dolne mam problem, aby przykręcić obie części, gdyż zawór sprężyny powietrznej jest za daleko schowany, a ja nie mogę do niego przykręcić nakrętki. Próbowałem na siłę wciskać amortyzator do końca, ale samemu nie udało mi się go dosunąć, zawsze pozostawał 1-2 cm luzu od końca skoku (a do zaworu brakowało mi 0.5-1cm). Co w tym wypadku mogłem zrobić źle? Przy dopompowaniu powietrza zawór sprężyny powietrznej znów się wysuwa, ale kolejność powinna być odwrotna - pierwsze dokręcam śrubki, a potem dopiero pompuje amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oj wania wania ... co ty taki cyfrowy ? Albo 0 albo 1 ... napompuj tyle żeby sie trzpień wysunął, ale był na tyle miękki byś go lekko mógł wcisnąć ...

 

Wlewasz olej, następnie wsuwasz golenie niemal na 100%, i czymś w rodzaju klucza imbusowego, popychasz sprężynę by odpowietrzyć amortyzator ... proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale ja mam wersję solo air (a mówisz chyba o dual air). Teraz napompowałem amortyzator do 100 psi, aby trzpień sprężyny powietrznej wysunął się na odpowiednią odległość (tak, abym mógł już wkręcić nakrętkę do tego trzpienia). Ale jak zakręcam tym sposobem śrubę od strony sprężyny powietrznej, to przy 70 psi mam z 120 mm skoku tylko 100 mm skoku, a przy 150 psi mam aż 130 mm skoku. Pewnie coś nie tak robię przy przykręcaniu tych śrub do trzpieni.

Edytowane przez Avatarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moja metoda, tyczy sie właśnie głownie solo aira, bo w dualu wykręcasz wentylki i swobodnie przesuwasz trzpieniem sprężyny, jak tylko chcesz.

 

Jak możesz mieść 130 ? W nowym solo air, nie ma podkładek, długość skoku definiuje długość sprężyny ... coś mi tu nie gra. Albo masz fabrycznie 130 i tyle mieć powinna ( nie wiem czy reby w tych rocznikach w ogóle  tyle miały) albo coś źle namierzyłeś.

 

Nie muszę wspominać ze skok sie mierzy przy zakręconych śrubach od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, źle zmierzyłem skok i przy dużym ciśnieniu (+150 psi) w końcu dochodzi do 120mm. Przy mniejszym psi (90-100) skok dochodzi do około 115 mm.

150 psi ->

3bb3c6cdc58dd4a32a50d554ee11ed98.jpg

 

90 psi ->

 

2ad133ced0449038d2b3176b8adcf2c7.jpg

 

Rozwiązanie znalazłem w innym poście "napompuj widelec aż się cały "wyprostuje" następnie trzymając go w pozycji rozciągniętej spuść powietrze z komory głównej, następnie "porozciągaj" go kilka razy i napompuj do pożądanego ciśnienia" - spróbuję tę metodę, bez rozbierania amortyzatora. Chyba że są jeszcze inne sposoby?

Edytowane przez Avatarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to normalne, ze kilka mm ci zassa, im wiecej masz skoku, tym wiecej ci zassa. Ja mam 100mm i zasysa mi okolo 3mm, Ty masz 120 i zassa Ci 5mm. W RVL ale DA do prawidlowego SAGu i pracy zasysalo mi praktycznie 1cm, bo 9mm jak napisze to roznicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...