Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ktore - a to nie jest podłączenie do powietrza do tej innej komory?

 

Informacyjnie napisze, ze amorek odbija perfekcyjnie - nie bylbym w stanie go utrzymac chocby przez sekunde.

Edytowane przez 3City
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, masz pojęcie gdzie jest tłumik, a gdzie komora powietrzna, bo chyba nie bardzo? ;)

Tłumik jest w prawej goleni, komora w lewej, żadnych cudów tam nie ma.

 

amorek odbija perfekcyjnie - nie bylbym w stanie go utrzymac chocby przez sekunde.

Zbyt szybkie odbicie jest właśnie skutkiem małej ilości oleju w tłumiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu, a pytanie po trochu związane z tym wątkiem. Może ktoś orientuje się co może być przyczyną "nieodbijania" blokady skoku? Tzn. po włączeniu tej blokady i naciśnięciu przycisku zwalniającego, blokada nie powraca do pozycji wyjściowej (bez blokady). Stało się to po glebie, amor dobił do końca skoku, ale blokada nie była załączona (a wątpię żebym przelatując przez kierownicę ją uruchomił i samoczynnie wyłączył). Żeby wróciła na swoją pozycję trzeba ją "ręcznie odepchnąć". Sama blokada jak i widelec wydają się działać poprawnie. Widelec to RS Reba RL z 2012 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rebie bardzo często spada sprężyna odpowiedzialna za powrót blokady do pozycji wyjściowej. Trzeba wyjąć tłmik i założyć. Końcówka jest zablokowana takim metalowym kołeczkiem i tam lubi spaść.

Dość prosta robota dla kogoś kto rozbierał i serwisował amortyztor.

Edytowane przez Roonin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co to było, ale najpierw zacząłem od sprawdzenia naciągu linki - okazało się, że jest okej, a w tym samym momencie zauważyłem, że pokrętło "compression" odskakuje samoczynnie. Stąd wniosek, że to coś w manetce, więc rozebrałem ją złożyłem ją od nowa (2 śrubki :E) i naprawiło się. Reszta wydaje się być okej, więc nie zagłębiam się na razie w serwisowanie widelca, bo to planowałem wykonać po 750~km, a na razie jest tylko 130. Nie wydaje mi się, by występowały jakiekolwiek różnice w pracy. 

 

W tym tygodniu powinna dojść pompka to sprawdzę ciśnienie i tyle.

 

P.S.

Wygląda na to, że przy "glebie" naciągnął się pancerzyk bo objawy były identyczne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku problemem bylo zle zalozenie mechanizmu zamykajacego - problem rozwiazany.

 

 

Jeszcze jedno pytanie - czy to mozliwe, ze u mnie (2012 Reba RL 100mm) nie ma regulacji flood gate?

Serwisanci nie byli w stanie tego znalezc - ja mam wersje zamkniecia oznaczona na rysunku "9,13".

http://cdn.sram.com/cdn/farfuture/QXO-7yvHRMSbuNn0y3Al5HftmjvfJAVC1JPJoI9ra5M/mtime:1372788171/sites/default/files/techdocs/2012_rockshox_spc_rev_c.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam pytanie jakie cisnienie w komory? pod 90 kg jazda typowo w miejskiej dzungli amor sid team 2010 pod v-ki

 Z ciśnieniem jest tak że każdy dobiera je do swoich preferencji, masz też podane wartości na widelcu które to zaleca producent. Jednak widelce mają to do siebie że możesz sobie ustawić jak ci się żywnie podoba.

Kiedyś posiadając Rebe miałem ją tak ustawioną że wręcz liście wybierała i to był widelec najlepszy jaki posiadałem, serwis bezproblemowy, uszczelki były mi znane, wymiana bezproblemowa.

Od chyba 3 lat posiadam Sida 2010WC i z początku chciałem go sobie ustawić podobnie do Reby, jednak to nie była już ta kultura pracy(waga 69-72kg reba sid 65+50-)

Od tamtej pory sobie odpuściłem i dmucham w SIDA 100+ 85-, jest ustawiony pod ściganie, a przy tym to co trzeba wybiera, charakterystyka przez te 3 lata i pewnie z około 20 serwisów mu się zmieniła i troszkę się zbliżył do REBY, 2007 rocznik był super, ciekaw jetem jak wypadają nowsze.

W moim SIDzie w każdym razie nie mogę dobrać odpowiednich uszczelek i nawet nie wiem które to tak mi kaszanią jego pracę, po około tygodniu po serwisie, schodzi mi z +i- komory powietrze i jeżeli nie doleje do + komory oleju, czego producent nie zaleca to w 30 minut po nadmuchaniu mam pusto.

Wczoraj znów robiłem serwis, jednak oring 10x3 zmieniłem na 10x3.5 mam nadzieję że to tutaj był pies pogrzebany i do dodatniej komory nie będę już musiał oleju dolewać co 2 miesiące, tylko wystarczy Judy.

Oczywiście oryginalne uszczelki też kupiłem , ale problem występował dalej, szkoda że brakowało kilku mimo że powinny być wszystkie, oraz nie było podanych wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak to jest w końcu z ustawianiem Sag'u? 

W wątku czytałem, że pompujemy obie komory (najpierw oczywiście pozytywna), i dopiero ustawiamy sag, spuszczając ew ciśnienie.

 

a tutaj: http://banachbrothers.pl/index.php/2-pulpit/171-ustawienie-amortyzatora wyraźnie Panowie piszą, że pompujemy tylko komorę pozytywną, ustawiamy Sag i na koniec pompujemy dolną komorę.

 

Mój widelec to właśnie SID WC, może przy nim tak ma to wyglądać?

 

I jeszcze, czy negatywną komorę pompujecie ustawiając rower do góry kołami? Tak mi doradził sprzedający, że pompując gdy rower stoi to z dolnej komory może polecieć olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dual Air to Dual Air, nie ma znaczenia czy SID czy Reba, SAG ustawia się tak samo. Całego wątku nie czytałem, ale jakoś nie spotkałem się z opinią żeby pompować obie komory. Praktycznie w każdej instrukcji, poradniku jest napisane, żeby pompować pozytywną dla ustawienia SAG'u, a potem negatywną i nie widzę powodów żeby robić inaczej. 

 

Co do oleju przy pompowaniu: coś tam wyleci, ale to kilka kropel oleju. Jak nie pompujesz 10 razy dziennie to nic się nie stanie, ale odwrócenie roweru na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dual Air to Dual Air, nie ma znaczenia czy SID czy Reba, SAG ustawia się tak samo. Całego wątku nie czytałem, ale jakoś nie spotkałem się z opinią żeby pompować obie komory. Praktycznie w każdej instrukcji, poradniku jest napisane, żeby pompować pozytywną dla ustawienia SAG'u, a potem negatywną i nie widzę powodów żeby robić inaczej. 

 

Nie wiem o jakich instrukcjach piszesz - Rock Shox Dual Air Tuning Guide 2001-2012 jasno pisze zeby napompowac obydwie a pozniej ustawiac SAG. Czy ma to jakies znaczenie - podejrzewam ze niespecjalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...