Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

witam sluchajcie na dniach zabieram sie za pierwszy serwis reby team. Kupilem:

-zestaw seghera

-uszczelki http://allegro.pl/ro...2286827401.html

-oringi

 

pozostaje mi kupno olejów i tutaj problem - wie ktoś gdzie moge dostac jakies mniejsze ilosci tych olejow 15 i 5W ?Bo chyba nie zbyt oplaca sie kupowac po np 2L.

 

I jeszcze kilka kontrolnych pytań:

Zaczynam od zdjecia lag zalaniem olejem lagi lewej( bez dampera) >> i potem dopiero laga z damperem?

Edytowane przez supergdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

użytkuję Rebę Race + poplock od 2007 roku i już od dłuższego czasu mamy wypracowane idealne ustawienie. Kupiłem nowy rower z amortyzatorem Reba RLT (bez manetki). Chodzi mi teraz o idealne ustawienie motion control + floodgate dla jazdy XC. Wcześnie wyglądało to tak, że amor jeździł w pozycjach full lock + full unlock z floodgatem 2 obroty od max blokady (jakby niespodziewana przeszkoda nastąpiła). W przypadku manetki było to bardzo szybkie, wygodne i efektywne na podjazdach. W przypadku pokrętła na goleni już nie do końca da się skutecznie sięgać i blokować w zróżnicowanym terenie.

 

Czy da się ustawić amor w taki sposób, żeby korzystać w pełni ze skoku na zjazdach i był praktycznie zablokowany na podjazdach i żeby działało to automatycznie - taki terralogic z Foxa?

 

Liczę na ciekawą dyskusję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Być może ktoś miał już ten problem ale trudno przeczesać ponad 50 stron. Moja reba (900 km przebiegu) nie odbija do końca, to znaczy zapada się o jakieś 3 mm, niezależnie jak napompuję pozytywną komorę (przy negatywnej pustej) amortyzator po ugięciu nie odbija do końca, jeśli chwycę za kierownicę i trzymając amortyzator pociągnę do góry to golenie wysuwają się w pełni, jednak po ugięciu sytuacja się powtarza. Taki stan pogłębia się po napompowaniu komory negatywnej, nawet przy niewielkim w niej ciśnieniu z 3 mm robi się 5 z tym że wtedy praktycznie siłą nie mogę już goleni wyciągnąć. Dlatego zastanawiam się czy coś z tym trzeba robić, czy zostawić jak jest bo amortyzator tak ma.

Inna kwestia to problem z pompką (specialized), podczas pompowania ciśnieniomierz normalnie dobija do ok 80 psi, dalej muszę bardzo szybko i dużo pompować żeby wskazówka "podskoczyła" np do 110, czasem jest tak że mimo intensywnego pompowania wskazówka nie idzie do góry ale amortyzator jest twardy (wnioskuję że powietrze przyjął tylko ciśnieniomierz tego nie pokazał), po wkręcenie wężyka przy napompowanym i twardym amortyzatorze wskazówka pozostaje na zerze i żeby dopompować muszę pompować od zera. Domyślam się że pompka do wyrzucenia ale wolę się upewnić. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie modele Reby mają możliwość "zmiany" skoku 80-100-115 mm, czy to tylko te wybrane? Dokładniej interesuje mnie czy ta możliwość istnieje w Rebie RL z 2012. W opisie jest tylko napisane ze można zmniejszyć z 100mm na 80mm. Dzięki z góry za odpowiedź.

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

użytkuję Rebę Race + poplock od 2007 roku i już od dłuższego czasu mamy wypracowane idealne ustawienie. Kupiłem nowy rower z amortyzatorem Reba RLT (bez manetki). Chodzi mi teraz o idealne ustawienie motion control + floodgate dla jazdy XC. Wcześnie wyglądało to tak, że amor jeździł w pozycjach full lock + full unlock z floodgatem 2 obroty od max blokady (jakby niespodziewana przeszkoda nastąpiła). W przypadku manetki było to bardzo szybkie, wygodne i efektywne na podjazdach. W przypadku pokrętła na goleni już nie do końca da się skutecznie sięgać i blokować w zróżnicowanym terenie.

 

Czy da się ustawić amor w taki sposób, żeby korzystać w pełni ze skoku na zjazdach i był praktycznie zablokowany na podjazdach i żeby działało to automatycznie - taki terralogic z Foxa?

 

Liczę na ciekawą dyskusję :-)

 

Kurcze, pierwszy ciekawy post od dłuższego czasu w temacie dostrojenia, a nie o wymianie oleju czy skoku amora i nikt nie ma nic do powiedzenia. Na szczęście jest mtbr... Amor ustawiony i działa super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart80 rozbierz komorę powietrzną, wyczyść, złóż ją ponownie. Nasmaruj i nalej troszkę oleju do pozytywnej)2-4ml.

Sam nie wiem o co dokładnie chodzi, ale kiedyś miałem w Rebie taki problem więc chciałem sprawdzić co to-w środku nie było nic niepokojącego, ale po złożeniu tego już było w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorwałem wreszcie instrukcje w do rebuy i na pierwszysm miejscu jest tutaj aby sprawdzic ugiecie wstepne, czy to mam sens czy nie powinienem najpierw napompowac pod swoją wage???

sprawa nr 2 to czy w wersji 2012 jest mozliwosc ustawienia floodgeta pod siebie? bo nie widze wystajacej srubki ktora byla w poprzednich modelach

 

mam jeszcze pytanie czy w wersji z cub ltd pro jest mozliwosc plunnej regulacji gate ? bo na manetce jest jakas podziałka tylko ze blokuje sie w skrajnych położeniach i nic wiecej, na niebieskim kółeczku jest tylko jedna śruba która trzyma kółko i tez zadnej regulacji :(

 

kolejne spostrzeżenie :) podziałka nie zaczyna sie od 0 przy 100mm tylko od 10, ustawiłem go tak ze w komoze pozytywnej ok 100 a w negatywnej 110, śmigam po lesie wiec chciałbym zeby chodził dosyc miekko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustawienie jest raczej kiepskie.

Jak zaczynałem zabawę z regulacją Reby to też tak próbowałem na początku.

Ale okazuje się, że lepiej jest dać znacznie niższe ciśnienie, a w pozytywnej powinno być około 15psi więcej niż w negatywnej.

Dla przykładu(akurat ustawienia z Sida, ale to wyglada bardzo podobnie):

Moja waga 75kg, w pozytywnej 85PSI, a w negatywnej 70PSI.

 

Z takim ustawieniem działał pode mną nieziemsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie rok temu powstał taki problem, że blokada przestała działać a do tego powietrze z komory negatywnej cały czas ucieka (muszę non stop dopompowywać, gdyż po 2 dniach jest już pustka ;) ). Mało tego, słychać bulgotanie oleju i trochę jakby się ta moja reba pociłą....

Z tego co wyczytałem to są do wymiany jakieś uszczelki. Może ktoś mi przybliżyć, co dokładnie muszę zrobić i kupić aby jej praca wróciła do normy, bo teraz to się biedna marnuje ;) I jaki byłby tego koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie rok temu powstał taki problem, że blokada przestała działać a do tego powietrze z komory negatywnej cały czas ucieka (muszę non stop dopompowywać, gdyż po 2 dniach jest już pustka ;) ). Mało tego, słychać bulgotanie oleju i trochę jakby się ta moja reba pociłą....

Z tego co wyczytałem to są do wymiany jakieś uszczelki. Może ktoś mi przybliżyć, co dokładnie muszę zrobić i kupić aby jej praca wróciła do normy, bo teraz to się biedna marnuje ;) I jaki byłby tego koszt?

 

 

Musisz wymienić oringi.

Najlepiej będzie jak ściągniesz wszystkie i zapamiętasz gdzie były-możesz robić zdjęcia, albo oznaczyć te oringi.

A wtedy idź z nimi do sklepu hydraulicznego i powiedz, że chcesz dokładnie akie same.

Koszt nie większy niż 7PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymienić oringi.

Najlepiej będzie jak ściągniesz wszystkie i zapamiętasz gdzie były-możesz robić zdjęcia, albo oznaczyć te oringi.

A wtedy idź z nimi do sklepu hydraulicznego i powiedz, że chcesz dokładnie akie same.

Koszt nie większy niż 7PLN

O i o to chodziło :)

Instrukcja demontażu reby jest na necie także problemu nie będzie ;)

A później jakim olejem ją zalać?

 

 

A i jeszcze jedno, gdzie dostanę tą śrubę do regulacji szybkości tłumienia (żółw-zając xddd) kiedyś mi się wykręciła całkiem i zaginęła w akcji.... ;)

Edytowane przez dawidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...