marvelo Napisano 15 Czerwca Napisano 15 Czerwca Rower kolegi, nie mój. Miała być tylko wymiana napędu, a tu takie kwiatki wychodzą: Cytuj
marvelo Napisano 15 Czerwca Autor Napisano 15 Czerwca (edytowane) Pomożecie przekonać kolegę, że ta rama już dokonała żywota? Ram 27,5-er jak na lekarstwo. Jakiś Kands na allegro wisi w paru kolorach napisów i rozmiarach za 459 zł, ale zawsze to nowe (no i ta pęknięta to też jakiś tani Kross). Coś innego budżetowego? Edytowane 15 Czerwca przez marvelo Cytuj
kaido2 Napisano 15 Czerwca Napisano 15 Czerwca Wystarczy przedstawić prosty rachunek Koszt ramy 500, koszt uzębienia w tysiakach Stary tani Kross nie oznacza zły. Sam mam monstera na 22 letnim trekkingowym Voyage. Tyle co ta rama zniosła Zanim zdecydowałbym się na allegro pojeździł bym po złomach. Czasem można wyrwać fajne ramy w cenie złomu użytkowego Cytuj
pecio Napisano 15 Czerwca Napisano 15 Czerwca Jak lubi szlifować asfalt zadkiem to niech dalej śmiga na niej . To przetarcie jeszcze jakoś warunkowo ujdzie ale pęknięcie na haku kwalifikuje ta ramę na przetop. Cytuj
PiotrWie Napisano 15 Czerwca Napisano 15 Czerwca Ja bym radził krytycznie obejrzeć resztę - bo jak po kupnie ramy okaże się że reszta części też zagraża zdrowiu i życiu to może jednak lepiej nowy rower. Sądząc po stanie ramy to kolega nie dba a jak nie widzi że rama do śmietnika to też chyba się nie zna. Jak mu pomożesz to zreanimować i sobie potem zrobi krzywdę to będą mieli do Ciebie pretensje - bo on się przecież nie zna a Ty mu pomogłeś 1 Cytuj
marvelo Napisano 15 Czerwca Autor Napisano 15 Czerwca 11 godzin temu, kaido2 napisał: Stary tani Kross nie oznacza zły. Sam mam monstera na 22 letnim trekkingowym Voyage. Tyle co ta rama zniosła Ten Kross przejeździł około 10 lat, a do przetarcia dolnych widełek i pewnie też tego pęknięcia przy haku przyczyniła się pęknięta oś tylnego koła (oryginalna piasta była na wolnobieg). Napęd miał pozostać 3x7, ale już na kasecie (przeplot koła). Części zostały już kupione (piasta Joytech, korba ty301 42/34/24, suport Neco, kaseta hg200 12-28, łańcuch KMC X8) włącznie z tylną przerzutką (Alivio T4000, w rewelacyjnej cenie w Biostern). Ze starego roweru zostałby widelec z przednim kołem, hamulce, kierownica, mostek, klamkomanetki, siodełko, pedały i tarczówki na linkę (Tektro). Widelec wygląda ok, dla bezpieczeństwa może warto jeszcze zmienić kierownicę. Kolega został poinformowany o uszkodzeniach ramy i się zastanawia nad tą nową. A co sądzicie o tych ramach Kands? Cytuj
olo850 Napisano 16 Czerwca Napisano 16 Czerwca Co można sądzić o ramie której jedyną cechą jest spełnienie wymogów ekonomicznych? Jak cena pasuje to brać, nie wiem czy z nowych są jakieś alternatywy. Cytuj
marvelo Napisano 18 Czerwca Autor Napisano 18 Czerwca (edytowane) W dniu 15.06.2026 o 08:10, uzurpator napisał: Moim zdaniem, to śmietnik. Zaraz, zaraz, jaki śmietnik? Z 10-15 zł na złomie za nią dadzą. Rama ma według producenta rozmiar M (19"). W dniu 15.06.2026 o 08:52, kaido2 napisał: Wystarczy przedstawić prosty rachunek Koszt ramy 500, koszt uzębienia w tysiakach Kolega ma ładne zęby, no i ma ma dla kogo żyć, więc jest nowa rama. Edytowane 18 Czerwca przez marvelo Cytuj
marvelo Napisano 18 Czerwca Autor Napisano 18 Czerwca (edytowane) Ten Kands (18") ważony z piwotami V-brake (pod koło 28"). Można je wykręcić i ze 20 g odejdzie. Sprzedawca rzetelnie podał wagę (dla 18" było chyba 2299 g). Kands ma grubszą rurę podsiodłową (sztyca 30.9 zamiast 27.2). W porównaniu do Krossa Kands ma dużo niższy przekrok, ale górna rura jest dłuższa o około 15 mm. Dłuższe są też tylne widełki (też około 15 mm). Ja sugerowałem rozmiar 16", bo ten miałby podobną długość górnej rury. Edytowane 18 Czerwca przez marvelo Cytuj
marvelo Napisano 18 Czerwca Autor Napisano 18 Czerwca (edytowane) W dniu 15.06.2026 o 09:16, pecio napisał: To przetarcie jeszcze jakoś warunkowo ujdzie ale pęknięcie na haku kwalifikuje ta ramę na przetop. Tak wygląda hak pod spodem, po odkręceniu haka przerzutki: To pęknięcie na dole dopiero teraz zauważyłem. Edytowane 18 Czerwca przez marvelo Cytuj
pecio Napisano 18 Czerwca Napisano 18 Czerwca Podskoczyłby sobie na hopce i obudziłby się na " ojomie"😉😁 Cytuj
marvelo Napisano Sobota o 21:46 Autor Napisano Sobota o 21:46 Zagrożenie wyeliminowane, rama wymieniona. Można jeździć. Cytuj
marvelo Napisano Sobota o 22:03 Autor Napisano Sobota o 22:03 Rower, w porównaniu do oryginału na ramie Kross, ma teraz większą bazę kół (108 vs 106 cm), głównie za sprawą dłuższego ogona (tylne widełki). Całkiem fajnie się prowadzi i jest dość zwrotny. Kierownica jest wysoko, ale kolega tak chciał. Napęd Shimano 3x7, wsparty trochę lepszą przerzutką tylną, naprawdę działa ok, a ewentualna wymiana całości (kaseta, łańcuch, korba) to koszt około 130 zł. Mechaniczne hamulce Tektro Aries też są całkiem mocne. Ja bym tylko jeszcze założył jakieś lepsze opony (te ważą ponad kilogram sztuka przy realnej szerokości 54 mm, pewnie z powodu wkładki antyprzebiciowej). O, tu jest fajny zestaw: SCHWALBE RACING RALPH 27.5x2.10 OPONA MTB ZWIJANA, 4026495846479 • Cena • Opinie - Allegro Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.