Skocz do zawartości

[kupno roweru] Zmiana MTB na fitness / gravel lub konwersja


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba trochę za bardzo zapętliłeś się na tych cyferkach, w laboratorium wyniki zawsze będą takie czy inne, w terenie wpływa na odczucia z jazdy wiele innych zmiennych, zresztą nie do końca jestem przekonany że 29x2,1 bez problemu zmieszczą się w Roam, producent podaje 53mm czyli na styk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go kupiłem to miał założone 2,25 więc spokojnie wejdą . Jestem świadom że wyniki w życiu realnym będą się różnić , ale dziwi mnie fakt że nawet na bębnie szerze opony z klockami na środku mają czasem lepsze wyniki niż łysa opona ( na środku opony ) chyba zdecyduję się na gravelowe Thundero 44mm wyniki mają dobre a sama opona ,, wygląda ,, na szybką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doszły mi opony , Thundero , założyłem taśmy do systemu tubeless oraz wentylki oponę zakładam i próbuje napompować pompka , kompresorem ( na stacji ) i lipa byłem dziś na giełdzie samochodowej bo tam dziś serwis był otwarty ( niestety koleś niezbyt rozgarnięty )też próbował kompresorem nabić i za piętro a ona nie chce wskoczyć na ranty nie wiem co jest grane czy coś robię źle / co jest felerne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie jest takie łatwe i dużo zależy od opony. Im łatwiej się oponę zakłada tym trudniej ją uszczelnić. Spróbuj spienioną wodą z mydłem posmarować obficie miejsce gdzie opona styka się z obręczą, ja nakładam normalnie pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona wchodzi bardzo ciężko a ściągnięcie jej to już prawdziwy koszmar , taka woda z mydłem ma pomóc ? Problem w tym że powietrze ucieka i jakiś by ją pasowało uszczelnić . na razie wsadziłem dętkę i napompowałem żeby ją trochę ułożyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz obręcze tubeless?

Jeśli tak to mi ostatnio na upartą oponę pomógł sposób "na dętkę". Wkładasz oponę, zakładasz dętkę, pompujesz do maksymalnego ciśnienia i sprawdzasz czy opona się ładnie ułożyła na obręczy. Jeśli tak to spuszczasz powietrze, delitaknie zdejmujesz oponę z jednej strony, wyjmujesz dętkę, wkładasz wentyl tubeless, warto rant opony posmarować woda z mydłem/płynem. Wtedy pompujesz.

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który rocznik, ale Giant w Roamach stosował swój specyficzny system ERT:

https://www.giant-bicycles.com/pl/showcase/ert

Masz tam oponę połączoną z dętką, w której jest uszczelniacz, co nie znaczy że obręcze są tubeless. W specyfikacji tegorocznego Roama nie ma nic na temat obręczy przystosowanych do tubeless ( co nie znaczy że się nie uszczelni)

Edit: oczywiście pomijając sens tubeless w rowerze crossowym...

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obręcz raczej nie jest pod tubeless , byłem dziś w innym serwisie rowerowym , ale bez problemu mi nałożyli oponę , wykręcili wentyl i od kopa sie napompowało , ale jak się spuszcza powietrze to od razu spada z rantów ( stąd myśle ze to nie tubeless ) no ale zalane mlekiem , nabite zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...