Skocz do zawartości

[1x11] Przeskakujący łańcuch na korbie


Rekomendowane odpowiedzi

Ano taki że problem dotyczył łańcucha KMC, a takowy ma autor. Obecnie można kupić podróby łańcuchów, szczególnie KMC i Shimano. Pytanie, czy ten, którego dotyczy problem, jest "legalny" czy nie. Sklepy od czasów covida były zmuszone zaopatrywać się w różny sposób, i przypuszczam z pewnym prawdopodobieństwem, że część towaru oferowanego w tym czasie nie pochodziła ze źródeł w stu procentach prawilnych, bo wybór był albo taki, albo nic. Nie zdziwiłbym się, gdyby przynajmniej część sklepów, które zaopatrywały się w taki sposób, robiła to nadal. Tym bardziej, że kupiłem tych KMC kilka, i w normalnych rowerach napędzanych 100% nogami, takie problemy nie występowały. Więc można przyjąć, że na większość takich felernych produktów nie ma żadnych reklamacji. A udowodnienie, że łańcuch wyciągnął się szybciej, bo był podróbą, jest dyskusyjnie trudne, więc realnie problem może w ogóle nie istnieć. Nie mowiac o tym ze nawet sami sprzedawcy moga nie zwrocic uwagi na to ze dany lancuch jest podrabiany. 

A moja ogólna opinia o KMC jest taka, że zastąpiły u mnie Shimano, które w moim odczuciu niewiele mają wspólnego z jakością. 

Edytowane przez tobo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal to co piszesz, nie ma nic wspólnego z rzeczywistym działaniem oryginalnego łańcucha KMC.

Zakładasz dwie rzeczy:

1. Podróba KMC jest taka sama jak oryginał, a patrzysz tylko na rozciąganie. Nie ma to sensu, bo liczy się także jakość wykonania.

2. Zakładasz że autor ma podróbę, bo Ty gdzieś coś tam kupiłeś i dodatkowo wyciągasz wnioski co do całego rynku.

Nie mam uwag co do Twojego doświadczenia. Natomiast logiki w tym co piszesz brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...