Skocz do zawartości

[Nawigacja Rowerowa] Sigma Rox 12.1 Evo czy to dobry wybór


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem nawigacji rowerowej Sigma ROX 12.1 Evo na nowy sezon rowerowy 2024. Wiem,że jest to nawigacja rowerowa z ciekawymi funkcjami,tylko nie wiem czy będzie dobra na wycieczki rowerowe rowerem trekkingowym-długość od miejsca startu i z powrotem do miejsca startu tak około 30km lub do jazdy po mieście i okolicach tak 10 km od miejsca startu i z powrotem do miejsca startu oraz czy to urządzenie posiada oprócz nawigacji,funkcję licznika rowerowego.

Czy Sigma ROX 12.1 Evo posiada oprócz nawigacji,funkcję licznika rowerowego i czy jest to dobry wybór do wycieczek i jazdy po mieście i okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Garmin Edge Explore 2 jest ciekawy,ale wyglądem mnie jakoś nie przekonuje i jest dostępny tylko i wyłącznie w kolorze białym co nie bardzo będzie pasowało do roweru trekkingowego w kolorze czarno-szarym.Natomiast Sigma ROX 12.1 Evo ma ładniejszy wygląd,dostępna jest w kolorze czarnym co będzie dobrze pasowało do roweru trekkingowego w kolorze czarno-szarym.Tylko nie wiem czy Sigma ROX 12.1 Evo to dobry wybór,bo zastanawiam się nad zakupem tego licznika rowerowego z ciekawymi funkcjami w tym z nawigacją i jak dla mnie będzie odpowiedni na wycieczki rowerowe i jazdę po mieście i okolicach.

Edytowane przez lukcio4041
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin produkuje nawigacje od 35 lat w tym dla lotnictwa, żeglugi oraz turystów ekstremalnych. Mają więc potężne know-how, masz suport oraz dobrze działającą gwarancję. Swego czasu kupiłem Mio bo było sporo tańsze (w teorii). Miałem problem, poszarpałem się z suportem jakieś dwa miesiące, sprzedałem za pół ceny i skończyłem z Garminem czyli finalnie wydałem więcej. Być może Sigma nie jest zła, nie wiem. Ale czy chcesz to sprawdzać na sobie ?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stawiam na Garmina, to nawigacja z ciekawymi funkcjami, firma z tradycjami, a do tego pasuje do roweru gravelowego w kolorze żółto-szarym. Do Garmina można wgrać własne mapy i ma ogromną społeczność użytkowników.

Mnie to wygląda na kryptoreklamę licznika rowerowego z ciekawymi funkcjami pasującego do roweru trekkingowego w kolorze czarno-szarym 🤣

Gość pisze jak katarynka....

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukcio4041 ale na Sigmie ten napis albo raczej czcionka na obudowie nie będzie pasować do napisów na ramie , powstaje potworny dysonans stylistyczny. Szukałbym jednak czegoś innego. A dodatkowo  nie wiem czy bierzesz pod uwagę , że jak spasuje do szaro- czarnego roweru to może nie podejść do czarnych butów.  Tu bym coś kontrastującego np.  białe skarpetki  czy białą obudowę Garmina. Zawsze też jak pojutrze ubiorę różowe skarpetki to mogę na licznik naciągnąć różowego kondonika co by całokształt odpowiadał mojej emanującej aurze.

Edytowane przez pecio
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio to muszę Ciebie @lukcio4041 zmartwić  - Sigma 12.1 też jest biało- czarna. Chyba ,że kupisz w starszym wydaniu. Po za tym jest w tej samej kasie co Garmin Explore 2  lub nawet jest droższa.  Oba oprócz nawigacji mają bardzo , nawet jak na twoje potrzeby za bardzo rozbudowane funkcje komputerka rowerowego. Za Garminem przemawia wsparcie producenta i ogromnej społeczności. Garmin ma też fenomenalny ekosystem i może kooperować w zasadzie z każdą platformą treningowo- turystyczną.

Jak chcesz jednak czegoś innego bardziej nastawionego turystycznie  to popatrz na Hammerhead Karoo 2.

Wahoo nie polecam bo one idą bardziej w sport/wyczyn.

 Możesz też się zainteresować niewymagającymi ale  w miarę tanimi i idealnie wpisującymi się w twoje potrzeby  np. Bryton  Rider 750 bądź IGPSport IGS 630.

I ważniejsze od "szorstkiej" powierzchowności powinno być bogactwo "osobowości" .

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spidelli napisał:

Mnie to wygląda na kryptoreklamę licznika rowerowego z ciekawymi funkcjami pasującego do roweru trekkingowego w kolorze czarno-szarym 🤣

Dokładnie, perfidna kryptoreklama - tylko dwa wpisy na forum i tylko o "ciekawych funkcjach [...] na wycieczki rowerowe rowerem trekkingowym [...] od miejsca startu i z powrotem do miejsca startu". O kolorze czarno-szarym roweru nawet nie wspomnę... :) 

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  za odpowiedzi.Pomyślę nad Garmin Edge Explore 2,który tutaj jest polecany ze względu na producenta i wsparcie,bo chyba Sigma ROX 12.1 Evo nie będzie dobrym wyborem.Wstępnie(choć muszę pomyśleć nad zakupem) znalazłem w Internecie sklep w którym w cenie 1250zł mają Garmin Edge Explore 2 i to wydaje się warte zakupu,zamiast wydawać 1690zł na Sigma ROX 12.1 Evo.

Zapytam już teraz by później nie pisać niepotrzebnych postów: Jak Garmin Edge Explore 2 spisuje się jako nawigacja rowerowa-chodzi o wyznaczanie trasy od punktu początkowego do końcowego i prowadzenie po wyznaczonej trasie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka. poczytaj inne wątki na tym forum dotyczące Explorera  np ten świeżutki https://www.forumrowerowe.org/topic/267669-nawigacja-garmin-edge-explore-2-sprzeczności/

oraz wiele innych. kopalnia wiedzy.😉

A jak nie masz czasu na lekturę to w skrócie napiszę ,  właśnie do tego został Explore 2 stworzony.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się odnośnie nawigacji i tego konkretnego modelu Roxa, bo sam mam 11.1, ale:

Jeśli chodzi o wsparcie to w moim przypadku Sigma wypadła lepiej - na pytania zadawane suportowi miałem odpowiedzi na drugi dzień ( 3 razy), Garminowi zadałem pytanie raz i zostałem olany.

Firmware Sigmy jak na razie nie wprowadził żadnych nowych błędów, w Garminie każdy update to był dreszczyk emocji co się zepsuje tym razem:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciorra każda firma ma swoje za uszami. Tak dla przykładu Sigma Rox 12 zaraz po wypuszczeniu na rynek przez rok nie nadawała się do użytku. Tak była totalnie skopana.

Po za tym porównując skalę asortymentu ...to chyba nie ma porównania a i adekwatny  czas reakcji suportu musi być dłuższy. Dlatego uderza się bezpośrednio lub pisze na oficjalnym forum. Wszystkie błędy i spostrzeżenia odnośnie urządzeń / platformy  najlepiej zgłaszać bezpośrednio.

Jedyny wielki plus centrali Sigmy  to kiedyś gratis przysłali mi uchwyt do "archiwalnego" modelu swojego licznika.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedziach w tym temacie odradzają mi Sigma ROX 12.1 Evo,a polecają Garmin Edge Explore 2. Teraz mam dylemat czego zakup przemyśleć: Sigma ROX 12.1 Evo czy Garmin Edge Explore 2,by nie popełnić błędu i później nie żałować zakupu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz GP Lamę  i  jego testy.  Wybór jest tylko jeden.  Sigma ma kiepskie GPS. Problemy z czujnikami zewnętrznymi. Brak kilku kluczowych funkcji które ma konkurencja. Słaby czas działania na jednym naładowaniu.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lukcio4041 napisał:

W odpowiedziach w tym temacie odradzają mi Sigma ROX 12.1 Evo,a polecają Garmin Edge Explore 2. Teraz mam dylemat czego zakup przemyśleć: Sigma ROX 12.1 Evo czy Garmin Edge Explore 2,by nie popełnić błędu i później nie żałować zakupu

Obydwa mają wady i zalety. Wady będą Cię wkurzać, a zalety cieszyć;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Teraz już kompletnie nie wiem czego zakup przemyśleć tak by nie żałować decyzji,bo w tamtym roku zbyt pochopnie podjąłem decyzję zakupową,a potem żałowałem zakupu.

Odnośnie Garmin Edge Explore 2 w Internecie wyczytałem jak dodawać mapy do nawigacji,ale jak po dodaniu nowej mapy, wybrać dodaną mapę jako główną mapę do nawigacji,jak aktualizować dodane mapy i nie wiem czy w Garmin Edge Explore 2 nawigację da się ustawić podając adres miejsca docelowego-ulica i numer,bo tak można ustawić nawigację w Sigma ROX 12.1 Evo?

Edytowane przez lukcio4041
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałoby się nie dać ustawić adresu. Da się, bo to jest nawigacja. Mapy wgrane oryginalnie do Garmina są wystarczające. Oczywiście można wrzucić alternatywne mapy. Obsługa urządzenia nie należy do trudnych. Są manuale, są tutoriale na yt. 

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na YT odpowiednie hasło i masz wiele informacji na temat tego urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lukcio4041 napisał:

Teraz już kompletnie nie wiem czego zakup przemyśleć tak by nie żałować decyzji,bo w tamtym roku zbyt pochopnie podjąłem decyzję zakupową,a potem żałowałem zakupu.

Garmina albo wahoo. I daj sobie spokój z jakąś sigmą, czasy tej firmy minęły z 10 lat temu, teraz nikt poważnie jeżdżący tego nie używa, jakiś "udział w rynku" mają w kategorii liczników za stówę a nie nawigacji. Kupiłbyś to, okazałoby się szrotem to nawet byś nie znalazł chętnego na używkę

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garminy " muzyczne"  ( część zegarków) jak sparujesz słuchawki mają komunikaty głosowe podczas nawigacji. Edge i Explorer nie mają . Jedyne co możesz ustawić to komunikaty piknięciem i wyświetlanie wskazówek na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...