Skocz do zawartości

[Kross] Zmiana tarcz


arekmiz

Rekomendowane odpowiedzi

Bo pewnie producent widelca zaleca tarcze maks 160mm, trzeba by się wczytać w instrukcje do tego modelu widelca, rama projektowana pod tył 160mm pewnie nikt nie sprawdzał jak to się zachowa z tarczą 180mm. Z tyłem to jeszcze może być taki problem że po zastosowaniu adaptera na 180 zacisk się tam nie zmieści. Ale to powinieneś widzieć ile tam masz miejsca czy da radę go odsunąć o 10mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamontować możesz nawet dwie 220 mm. 

Ryzyko związane z wymianą tarcz na większe:

- widelec złapie luzy 

- niewielka szansa urwania mocowania zacisku/adaptera do widelca/ramy

- utrata gwarancji ze względu na nieprzestrzeganie rekomendacji producenta roweru/widelca. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje stanowisko podziela opinię Krossa. W tego tupu rowerze 160 z tyłu blokujesz koło wiec większa mija się z celem. Natomiast to  "truchło" z przodu  zwane widelcem nie zdzierży większej tarczy niż 160 bez przyśpieszenia agonii uginacza ( o potencjalnej utracie uzębienia nie wspominam).

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pecio napisał:

Moje stanowisko podziela opinię Krossa. W tego tupu rowerze 160 z tyłu blokujesz koło wiec większa mija się z celem. Natomiast to  "truchło" z przodu  zwane widelcem nie zdzierży większej tarczy niż 160 bez przyśpieszenia agonii uginacza ( o potencjalnej utracie uzębienia nie wspominam).

To jest najlepsza odpowiedź, na zadane pytanie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.12.2023 o 14:12, pecio napisał:

Moje stanowisko podziela opinię Krossa. W tego tupu rowerze 160 z tyłu blokujesz koło wiec większa mija się z celem. Natomiast to  "truchło" z przodu  zwane widelcem nie zdzierży większej tarczy niż 160 bez przyśpieszenia agonii uginacza ( o potencjalnej utracie uzębienia nie wspominam).

Sugerujesz że producent zalecając kompatybilne z ich produktem rozmiary tarcz nastaje na życie klientów? Bo skoro można 180 wg sr a ty masz jakieś dane że nie  - to komu ufać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2023 o 14:12, pecio napisał:

Natomiast to  "truchło" z przodu  zwane widelcem nie zdzierży większej tarczy niż 160 bez przyśpieszenia agonii uginacza ( o potencjalnej utracie uzębienia nie wspominam).

Nie wiem jak to skomentować poza XD. Nawet najprostszy suntour sprężynowy diametralnie zwiększa komfort jazdy miejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2023 o 21:49, Chleje24na7 napisał:

Nie wiem jak to skomentować poza XD. Nawet najprostszy suntour sprężynowy diametralnie zwiększa komfort jazdy miejskiej.

Miałem xct. On nic nie zmieniał,  o diametralnie to juz nie wspomnę. 

Zakładając że jazda miejska to 90% drobnica wybojowa to na takich przeszkodach to coś nie pracuje w ogóle. Moj byl nowy,  nie był zakiszony od rdzy,  był serwisowany. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chleje24na7 napisał:

XCT, czyli mówisz o baloniastych oponach 1.8 lub większych? Proponuję przetestować jeszcze raz przy Marathon Sportach 45mm lub innych miejskich oponach 3+ bar.

 

Suntour to pomyłka ideologiczna w przypadku budżetowych rowerów. 

Rozumiem że mam kupić dokładnie te opony żeby przetestować je z atrapą po to żeby się utwierdzić że to atrapa?  ;)

Miałem, od kiedy jeżdżę, ze 200 różnych opon. Dla wszystkich kombinacji obowiązywała zasada "im szersza opona i niższe ciśnienie tym lepsza amortyzacja,  całościowo. 

A tu ma być odstępstwo od tej zasady,  czyli gniot od sr ma magicznie zadziałać z akurat tymi gumami w tylko tym rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...