Skocz do zawartości

[MTB do 4500zł] Polski producent.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Szukam roweru MTB w budżecie 4500zł i nie chcę go przekraczać.

Dodatkowym kryterium które mocno zawęża krąg zwycięzców to polski produkt, no chyba że znajdzie się jakaś firma która mocno odstaje w tej cenie jeżeli chodzi o osprzęt.

Zdaje sobie sprawę że tak naprawdę w tej cenie to się MTB zaczynają.

Wzrost 174cm i 105 kg. Przesiadam się z roweru crosowego ( Kros Evado 1.0) i chciałbym troszkę więcej po bezdrożach pojeździć.

Po przekopaniu internetu widzę tylko dwa rowery które wstępnie mnie interesują:

1.Unibikie Link 2023.

2.Kross Level 6.0.

Dziękuję za wszelkie rady, krytykę lub cięte riposty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zauważyć, że w Polsce produkuje się ramy aluminiowe, powlekane farba proszkową polskiej produkcji,  składane w polskiej fabryce gdzie kasa z podaktow I składek trafia do polskich urzędów. Czy tak jest z krossem...nie wiem.  Dla jednych to dużo, dla innych mało. Z drugiej strony kupując zagraniczną markę wspieramy polskiego dystrybutora, sklep z polskimi pracownikami gdzie kasa też trafia do polskich urzędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jesteś w pułapce bo przy tych cenach to raczej nie dostaniesz od fabryki amora i kółek adekwatnch do masy ciała ... tzn zależy jaki teren, ale jak to mają być wypady np w B Śląski okraszone zjazdami bez kopleksów - hmm

-

Co do rozterek polskie/zagraniczne to mają one sens jak na półce są produkty porównywalnej jakości, o porównywalnych parametrach etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadasz się z roweru kross ale chyba najwyraźniej długo stał, te całe szukanie roweru MTB do kwoty od której zaczynają się rowery to jakieś bajki i wtłaczany marketing podprogowo.
Nawet nie będę otwierał nowego okna w wyszukiwarce żeby jaśnie panu propozycje na tacy podawać.
Wczoraj spotkałem kolegę którego rok nie widziałem, człowiek waży teraz 84kg, nie do poznania, rok wstecz ważył 140kg miał bebzun że #łomatkobosko, nie jeździ nawet na hulajnodze, przestał po prostu jeść jak wieprz, zdrowiej się odżywiać i nie podjadać, szok po prostu jak go zobaczyłem, zadowolony bo może normalnie chodzić, stawy nie bolą i nie sapie jak koń po wejściu na czwarte piętro. 
Pozdrow'er😘

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tej pory nie połamałeś Evado, to prawdopodobnie jakiego MTB byś na początek nie kupił, to rower da rade ;) Ze znanych polskich producentów masz Romet, Unibike i Kross. W tym roku są duże przeceny na rowery, więc jest szansa, że za 4500 zł znajdziesz coś na całkiem fajnym osprzęcie. Z polskich producentów jest jeszcze Tabou - Blade 6.0 dałoby radę kupić za 4500.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na papierze 105kg przy tym wzroście to Grubas, jednak nie wyglądam źle ( ulało mi się odkąd przestałem ćwiczyć), ale waga to waga.

Co do jazdy to dużo rekreacyjnej z synem, aczkolwiek zaczynamy wjeżdżać już częściej w drogi leśne lub mocno szutrowe.

Poprzedni Kross dawał radę jednak postanowiłem zmienić i wybrać coś bardziej terenowego.

Co do obręczy to i tak z czasem bym je zmienił na jakieś lepsze.

Głównie chodzi mi o serię którą sobie sam rozbuduję w miarę upływu czasu.

Jeżeli zaś chodzi o mój patriotyzm ekonomiczny no to tu chciałbym wspierać choć troszkę polskiego producenta bo to rokuje na lepsze produkty w przyszłości.

Dziękuję za każdego posta ponieważ pomaga mi wybrać, a przy okazji wgryźć się w temat bardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. Ten Kross evado ma z tyłu z tego co widzę mocowanie IS pod tarczę, wywalasz uginacz, dajesz sztywny widelec, koła pod tarczę, można zrobić mullet'a , tył 27,5 2.0 , przód 29 2,25 na jakichś krosiarskich oponach, napęd 1x11 plus hydrauliczne heble deore i już masz maszynkę do lasu z dzieckiem.

😀 Pozdrow'er 😘

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, rowery trail - wygodniejsza pozycja niż na klasycznym góralu, napęd bez przedniej przerzutki. Polskie marki, ceny w założonym budżecie. Moim zdaniem najciekawsze propozycje od Dartmoora. Najsłabszy NS Eccentric (ale ładnyyy)

https://allegro.pl/oferta/rower-dartmoor-primal-29-evo-l-200-ebon-2022-12612088609 - tutal L-ka, może być za duża.

https://allegro.pl/oferta/rower-dartmoor-primal-intro-29-rozmiar-m-ebon-13183115453

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-trailowy-octane-one-prone-29-130mm-skoku-p-6420.html?gclid=EAIaIQobChMIiLOiufLegQMVjgGLCh2TugnxEAQYASABEgIBZvD_BwE

https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-ns-bikes-eccentric-lite-2-29-rama-m-kolo-29-promocja-14419644625

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zauważyć, że te rowery ważą po 15 kg i mają malutkie korbki... One są stworzone do górskiej rąbanki albo po założeniu "hiperhamulców", do  rozjeżdżania psów na miejskich ścieżkach. Jest tu taki użytkownik...

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ravve dziękuję za pomoc, nie wiem czy faktycznie trail jest dla mnie.

Poza jazdą z synem po GóRnym Śląsku po ścieżkach czy leśnych nie wymagających traktach nachodzi mnie ochota by zjechać z jakiejś stromej górki bądź sprawdzić inną troszkę trudniejszą trasę ,jednak skoki na rowerze i jazda grawitacyjna to chyba nie dla mnie. (przynajmniej  nie w tej wadze) dlatego mój kierunek w MTB. Często robimy sobie wycieczki z kumplami i dzieciakami (max15lat) no i wtedy robimy po 50km w różnym terenie, ale nie jest to dzikie przedzieranie się przez las, aczkolwiek może za kilka chwil młody wyskoczy z takim tematem i wtedy będę gotowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Accenta Point Deore, za 4299 zł. Na oku miałem też Kandsa, Northeca, Krossa, Unibike, Tabou. Mam mieszane uczucia co do tego roweru.

Na plus komplet deore, sztywne osie, amortyzator powietrzny.

Na minus: co rusz luzuje się hak do ramy, nie wiem czy tylko mi się to dzieje, ale przy zrzucaniu na mały blat z przodu łańcuch się kleszczy, teraz rzadziej ale już mi rozwaliło to przednią przerzutka (musiałem kupić nową), amortyzator RST Aerial przestał być szczelny (po serwisie gwarancyjnym jest lepiej niż na początku ), dość duży luz na bębenku no i przeskakuje. Bardzo duży minus za piasty jednorazówki, od producenta dowiedziałem się, że nie wymienię w nim bębenka bo nie przewidzieli serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...