Skocz do zawartości

[wypożyczenie] fulla w Warszawie


Rekomendowane odpowiedzi

Opowieści z rodzaju "o mchu i paproci" imho...gravel -> za waska kierownica (trzymanie w górnym chwycie ), trzymanie rąk na łapach - niewygodne,  bo pozycja zbyt pochylona .....full na miasto...pewnie z kierownica min 740, oponami 2,5  ma byc lepszy nawet na jakis wykastrowanych laczkach  😉  Ktos tu piszał, 15-20km to wszsyskim sie przejedzie ...dobre  - wypada tylko zadać pytanie - ALE CO TO ZA JAZDA ;-))).   JAk ktos lubi sie umeczyć Fullem enduro pedzac 24kmph po płaskim w miescie , to tak zgadzam się 😆 da sie :P 

CZy ktoś zna jakis bardziej nieadekwatny rodzaj uzycia fulla enduro niz jazda w miescie ? :P 

Może niech autor doda jakie to ma doswiadczenia rowerowe, czy jest w stanie przejechac 50km na raz i czy robi wiecej niz 500km rocznie :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Cytat

JAk ktos lubi sie umeczyć Fullem enduro pedzac 24kmph po płaskim w miescie

Nie wiem jak inni, ale ja do "umeczenia się" potrzebuję konkretnych, wielokilometrowych podjazdów, czy to w terenie, czy na na asfalcie. Po płaskim mógłbym jeździć cały dzień nawet nie zbliżając się do stanu "umęczenia", ale IMO jazda po płaskim to nuuda. Wolę 20--30km trasy z podjazdami i fajnymi zjazdami niż toczenie się 100km po płaskim.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, player123 napisał:

Ktos tu piszał, 15-20km to wszsyskim sie przejedzie ...dobre  - wypada tylko zadać pytanie - ALE CO TO ZA JAZDA ;-))). 

15-20km po plaskim to jest rozgrzewka nie jazda. :P  Wiec fullem jak najbardziej da rade. :D.
Kolega ma kase tylko na jeden rower, wiec musi cos wybrac.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, player123 napisał:

Może niech autor doda jakie to ma doswiadczenia rowerowe, czy jest w stanie przejechac 50km na raz i czy robi wiecej niz 500km rocznie :P 

Nie jestem jakimś zapalonym cyklistą, jeżdżę 3-4 razy w tygodniu, właśnie po około 15-25km w ramach treningu, dla zdrowotności, tak żeby się zamknąć w około godzince. Czasem zdarzy mi się zrobić wypad na 40km, bo akurat jest wyzwanie w Garminie :D i to 40km bez większego trudu. Rocznie wyjdzie jakieś 2-3 tys km.

Wiem, że full na miasto nie ma sensu - ale tak samo jak Ferrari, a też ludzie jeżdżą. Po prostu w ciul mi się podobają i tyle :D Fulle oczywiście, Ferrari fujka

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma kasę na 1 jak chce wydać 20 tys? Problem to jest jak nie ma się miejsca na dwa rowery a nie jak tu. Niech kupi kto mu broni. Jak się znudzi moim zdaniem wysoce kupowatą jazdą po mieście enduro to dokupi sobie coś odpowiedniejszego. 

20 km to dajmy u mnie w obie strony do Lasku Wolskiego czy Tyńca. Jazda z nadzieją potem polatania po lesie to ujdzie ale jak bym miał tak po płaskim czymś takim cały czas to krew by mnie zalała już po miesiącu. 

@sznibty masz starszy typ fulla to się nico lepiej tym lata. Usiądz na 180mm skoku z takim geo przejedz 20-30km to zobaczysz, że jednak to nie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Blood napisał:

ale niestety nie ma XLki albo chociaż Lki w Decathlonie.

L`ka jest, ale tylko XC 100S i AM 50S.

2 godziny temu, player123 napisał:

Może niech autor doda jakie to ma doswiadczenia rowerowe, czy jest w stanie przejechac 50km na raz i czy robi wiecej niz 500km rocznie :P 

A jakie to ma znaczenie jeżeli autor chce wydać 20 tys. na rower, który 

Cytat

Po prostu w ciul mi się podobają

🤔

Ja, gdybym musiał wybrać, to wolałbym jeździć fullem (może nie z jakimiś agresywnymi oponami) po mieście niż gravelem po szutrach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, się ze wstydem, że kilka lat jeździłem terenówką po Warszawie (taką z wyciągarką, snorklem i oponami MT) - i to było bardzo (ale mi nadal wstyd) fajne - żaden krawężnik nie był wysoki, zaparkować można było w miejscu, gdzie wystawał pień po drzewie, a garby można było jechać bez zwalniania - o zimie nie wspomnę. I podobnie z fullem - drożej, wolniej może, ale krawężniki, dziury, schody - to atrakcje, a nie przeszkody. Nie zmienia to faktu, że obecnie jeżdżę po mieście rowerem miejskim, a jak samochodem to nudnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blood napisał:

ale tak samo jak Ferrari, a też ludzie jeżdżą. Po prostu w ciul mi się podobają i tyle :D Fulle oczywiście, Ferrari fujka

jest tylko mała dyskretna różnica w jezdzie ferari po miescie, otóż jeśli już kogoś stać to może jeździć, kosztuje to tylko pieniądze...a nie wymaga wysiłku ...

Natomiast jazda fullem po miesice, to kupa pary w gwizdek 😆 OK, ja rozumiem że można, ale można też przy tym samym wydatku energetycznym podróżować szybcie, efektywniej, każym  innym rowerem a nie zamulać jakimś fullem....argumenty o jakimś pokonywaniu krawężników itd....to już jest mocno w stronę totalnego odmóżdżenia. Jeszcze pewnie do tego fulla trzeba wozić w plecaku siekierkę, krzesiwo, namiot, ponton... i od razu w piątek po pracy mozna fullem z biura pojechac do lasu.

Rozumiem jeszcze ze dziecko do lat 12 się napali na taki rower, bo jest jak motor :P

Edytowane przez player123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Cytat

każym  innym rowerem

Na efektywność jazdy wpływają głównie dwie rzeczy: waga i opony (opory toczenia). Także nie będzie praktycznie żadnej różnicy pomiędzy 14kg fullem a 14kg hardtailem XC na takich samych oponach. Podczas normalnej jazdy na siedząco zawieszenie nie buja się za sprawą pedałowania i nie zabiera niepotrzebnie energii, taka sytuacja ma miejsce tylko podczas dynamicznej jazdy na stojąco, a i to można wyeliminować blokując zawieszenie, ewentualnie skręcając kompresję na max. Jak pisałem, mając jako taką formę nie da się zmęczyć jeżdżąc po płaskim, a na wyścigi to jeżdżą tylko szosowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie same miałem przemyślenia, że w teorii tak to właśnie powinno wyglądać. Spróbuję się karnąć fullem jak tylko w Kazoorka Bike naprawia rowery i przekonam się na własnej skórze. Ale coś czuję że i tak albo ten CUBE albo Lapierre Spicy CF 7.9 wyląduje w salonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, player123 napisał:

ja rozumiem że można, ale można też przy tym samym wydatku energetycznym podróżować szybcie, efektywniej, każym  innym rowerem a nie zamulać jakimś fullem....argumenty o jakimś pokonywaniu krawężników itd....to już jest mocno w stronę totalnego odmóżdżenia

Przecież tu było pytanie o rekreacyjną jazdę a nie "jak najszybciej z punktu A do B". Do rekreacyjnej jazdy po mieście to chyba nie ma lepszego roweru niż full, na każdym innym rowerze musisz cały czas uważać - tu dziura, tam krawężnik, gdzie indziej uskok albo studzienka, cała uwaga skupiona na jeździe. A na fullu po prostu jedziesz i masz wszystko w pompce. Ja tam sobie chwalę. Jedyny minus to brak miejsca na bagaż - zostaje mi tylko plecak i mała podsiodłowa torba. Tak btw, Race Kingi w mieście sprawują się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majac np pomiar mocy w rowerze, można dosc precyzyjnie sprawdzic, ile przy tym samym wydatku energetycznym wolniej jedziesz fullem niz gravelem.I dotyczy to kazdej predkosci, im szybciej, tym gorzej dla mtb, bo kierownica ma +700mm wiec kierowca jest jak żagiel. Z moich obserwacji roznica ta wynosi nie mniej niz 5kmph prownujac fulla xc zblokowanego na oponach 29x2.25 schwalbe racing roy (p) i ralph(t), full wazy 11.9kg z pedalami. Gravel to stalowy rower o wadze 10.5kg na gravelkingach ss 37c.

Kazdym z nich mozna jechac rekreacyjnie i wygodnie, ale fullem bedzie zawsze duzo wolniej. Jesli komus to pasuje, niech jezdzi 😉 ludzkosc od zawsze dążyła do tego by sobie ulżyć ...ale jesli są tacy co ida w drugą strone....tylko pls nie piszcie już tych kosmosow ze full to najlepszy rower do miasta ;-))) bo to jest tak dobre jak jazda SuVem po ciasnych uliczkach Warszawy.

Da się, tylko po co 😉

Edytowane przez player123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...