Skocz do zawartości

[Łańcuch] Czy długość łańcucha wygląda ok?


keltu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprawdzałem jaką ma długość założony oryginalny KMC X11, przy wymianie na SRAMa byłem przygotowany na skracanie a okazało się że jest o 1 ogniwo krótszy. 😕

Jak to oceniacie organoleptycznie? Przerzutka chodzi ok chociaż kilka przełożeń jest na pewno do podregulowania.

Edit: Czyli obecnie jest łańcuch 114 ogniw na korbie z dużym blatem 36T i z największą koronką kasety 42T.

20230919-212438.jpg

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie śrubką B nie daje efektu (przy zdjętym łańcuchu górne kółeczko dotyka kasety), tak to wygląda z oryginalnym łańcuchem. Przypominam też tylko że tutaj jest dość duży blat z przodu (36T) i koronka z tyłu (42T) napęd 11s nie wiem czy to bierzecie pod uwagę.. mowa o długości łańcucha bo z tym oddalonym wózkiem nie wiem co może być nie tak, śruba jest niemal maksymalnie wykręcona.

Z oryginalnym dłuższym łańcuchem jeśli chodzi o same przełożenia to jest w porządku wrzuca / zrzuca bez zająknięcia.

20230920-112159.jpg

20230920-112317.jpg

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde straszna lipa bo te SRAM'y kosztują śmieszne pieniądze myślę nawet czy nie zmienić kasety na 11-36 żeby to hulało, czyli na przyszłość przy ew. wymianie łańcucha celować jednak w 116 ogniw jeśli obecnie jest 115? Czy zostać przy tym? 

Z tą śrubką B jutro podjade do serwisu.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie łańcucha najlepiej celować w to, co podaje producent napędu.
Dla 11-rzędowego napędu MTB Shimano zaleca jak poniżej:
image.png.e2f53b75a9824c1571709c5286cc2594.png
https://si.shimano.com/en/pdfs/dm/CN0001/DM-CN0001-07-ENG.pdf

I z doświadczenia mogę powiedzieć, że zaleca prawidłowo.

 

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, keltu napisał:

Nie wiem ocb ze zderzakiem, szczerze nigdy nie bawiłem się w regulowanie tej śruby B.

Śruba powinna się opierać na takim "zderzaku" jak pozostałe dwie regulacyjne. Jeżeli się nie opiera, a napisałeś "wózek ani drgnie, zarówno przy odkręcaniu i dokręcaniu" to wg mnie są dwie opcje:

  1. źle zamontowana przerzutka
  2. niewłaściwa przerzutka
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli śubka B nie opiera się na zderzaku, to przerzutka latałaby do przodu i nazad. Chyba, że już na twardo opiera się hak i sama śruba B jest odkręcona ponad maksimum. Przerzutka wydaje się prawidłowa do rodzaju napędu, więc mamy problem z montażem - lub np jakąś mutację niekompatybilnego haka?

Jak pisałem - bez pomacania cięzko orzec.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...