Skocz do zawartości

[bagażnik] Bagażnik na sztyce


STORM90

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim, na wstępie napiszę, że jestem dość dużym laikiem w sprawach rowerowych wiec proszę o wyrozumiałość :) 

Zakupiłem Treca Dual Sport 2 (corss) zazwyczaj robie nim szybkie wypady nad jezioro na lekko (tylko tel w kieszeni) ale powoli marzy mi się jeżdżenie nim do pracy co wiąże się z braniem laptopa oraz dłuższe wypady z lepszą połówką gdzie fajnie by zapakować jakieś jedzenie itp. 

Teraz moje pytanie czy na bagażnik na sztyce dostanę sakwy które pomieszczą laptopa? Zrobiłem szybkie rozeznanie i widzę tylko torby, dobrze widzę? :)

 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim bagażniku nie powiesisz sakw bo mogły by wpaść w szprychy. Są niby jakieś boczne osłonki ( Topeak takie robi) ale nawet wtedy założysz co najwyżej jakieś pseudo sakiewki.

Chyba, że jakiś bagażnik na sztycę z dodatkowymi prętami mocowanymi na tylnych widełkach...ale osobiście nigdy bym czegoś takiego nie założył :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu taki "okazjonalny" bagaznik.

https://allegro.pl/oferta/bagaznik-rowerowy-aluminiowy-uniwersalny-az-110kg-13045545732

zlozony na jednym precie do widelek. Nie sa transportowane ciezkie rzeczy, ani uzywane sakwy. 

Z jedną torba 

https://allegro.pl/oferta/torba-rowerowa-tylna-basil-miles-tarpaulin-czarna-13595721517

sprawuje się świetnie. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brombosz napisał:

Na początku to zastanów się, czy telepiący się bagażnik to będzie miejsce odpowiednie dla laptopa. :)

Na gołego laptopa raczej nie ale jak będzie wsadzony razem z torbą i dopchnięty ciuchami na zmianę, to może dać radę.
Zdarzyło mi się musieć przewieźć dwa na raz. Jeden poszedł do plecaka, drugi właśnie do sakwy.

Oczywiście jak ktoś po drodze będzie latał po kamieniach, korzeniach, krawężnikach i dziurach, to może być problem. Przy normalnej jeździe po mieście nie powinno być, byle był opakowany w coś zabezpieczającego.

8 godzin temu, STORM90 napisał:

Czy te bagażniki są na tyle uniwersalne że byle jakie mogę kupic byle aluminium, z tego co wyczytałem muszę mieć do hamulców tarczowych?

Z tego co wiedzę, to hamulec masz mocowany od wewnętrznej strony tylnego trójkąta, więc nie powinno być kolizji z bagażnikiem.
Najlepiej podjechać do jakiegoś sklepu i przymierzyć.
Warto też zwrócić uwagę, czy dolne mocowanie nie będzie kolidować z osią. Miałem taki problem z jedną ramą i bagażnikiem i trzeba było szlifować, żeby zmieściła się nakrętka osi.

Co do uniwersalności, to są przystosowane do kół 26", są do 29". Niby są regulowane ale u mnie się już nieco wyrobiły i jest luz. Trzyma się ale telepie dodatkowo.
Są węższe i szersze, u ciebie raczej bez problemu ale jak ktoś ma szerokie terenowe opony, to zdecydowanie trzeba zwrócić na to uwagę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Brombosz napisał:

Na początku to zastanów się, czy telepiący się bagażnik to będzie miejsce odpowiednie dla laptopa. :) 

Trzy lata wozilem laptopa w sakwie na takim bagazniku

2 godziny temu, PawelW84 napisał:

Nic sie nie stalo.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RabbitHood napisał:

moja dumo rowerowa by ucierpiała jeżdżąc z takim ustrojstwem

27 minut temu, lewocz napisał:

a chociaż estetą nie jestem to bym takiego "cegosik" do roweru nie założył

Nie wyglada to tak zle. A poza tym rower jest do jezdzenia, a nie do patrzenia. Ja nawet stopke/nozke do roweru mam :D😜 

jiashan_s.png.3de83a59060650573cc6c9b533134e85.pngbagaznik1.JPG.e280b25960e34408634398d836fd1d45.JPG

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RabbitHood napisał:

Może nic się nie stało ale moja dumo rowerowa by ucierpiała jeżdżąc z takim ustrojstwem :D

Według mnie dramatu nie ma. Obecnie jest nieco niżej (bliżej koła)  Z torbą wygląda chyba jeszcze lepiej. Popołudniu może dam radę fotkę wrzucić

signal-2023-06-23-181920_002.thumb.jpeg.ed5fa342594d6c49750845c86d55ae93.jpeg

 

4 godziny temu, JWO napisał:

Nie wyglada to tak zle. A poza tym rower jest do jezdzenia, a nie do patrzenia. Ja nawet stopke/nozke do roweru mam :D😜 

jiashan_s.png.3de83a59060650573cc6c9b533134e85.pngbagaznik1.JPG.e280b25960e34408634398d836fd1d45.JPG

 

Bardzo wysoko nad kołem to u ciebie wyszło, mimo że uchwyt masz łamany. U mnie tarło by to już po oponie ale widomo to już kwestia ramy i wysokości rury podsiodłowej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz punkty montażowe to kup porządny bagażnik i temat z głowy na lata. Zabawa w protezy ma sens, jeśli nie ma punktów mocowania. Kupisz protezę i będziesz rozwiązywał problemy, które sam stworzyłeś ;) Wiem z doświadczenia, że nie warto iść w półśrodki, bo wydasz pieniądze dwa razy i będziesz miał pół garażu zbędnych klamotów :D

Jak chcesz bagażnik do szybkiego montażu, to zainteresuj się np. Quick Rackiem Ortlieba i przy okazji kompatybilnymi sakwami. Tanio nie jest ale to - moim zdaniem - dobrze wydane pieniądze. Ja użytkuję zwykły bagażnik Ortlireba (mam też 2 komplety sakw od nich), żona ma QuickRacka (ale tego z pełną zabudową) - 30 sekund trwa (de)montaż jej bagażnika. Ona jeździ dopiero pierwszy sezon (bo kupiła nowy rower), ja już drugi i jestem zadowolony. Generalnie mój jest na stałe zamocowany, bo mam też drugi rower do "szybszej" jazdy.

Nie dojeżdżamy na rowerach do pracy, to dla nas czysta rekreacja, więc albo całoniedzielenie wypady po okolicy albo urlopowe wyprawy sakwiarskie - dość dobry test dla bagażnika. Nie ma nic gorszego, niż psucie sobie takiej wyprawy niesprawnym sprzętem albo ciągłym poprawianiem niesfornego bagażu. Dobry sprzęt = święty spokój.

 

PS. 1 Ortlieb ma też sakwy z linii City, zakładam że ich  przeznaczenie wynika z nazwy, mnie nigdy takie nie interesowały ale wiem, że ogólnie niektóre modele mają paski na ramię.

PS. 2 Nie handluję Ortliebem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...