Skocz do zawartości

[Ból dolnej partii pleców] Canyon Exceed SLX XL - za mała rama dla dwumetrowca?


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio nabyłem nowy rower i niestety po ogromnej ekscytacji, która towarzyszyła mi podczas składania roweru, to czar prysł po pierwszej przejażdżce. Niestety podczas jazdy nie mogę za bardzo wyprostować nogi oraz pojawia się ból w dolnej partii pleców. Sztycę mam już wysuniętą na maximum. Jeździ się bardzo nieprzyjemnie do tego stopnia, że czuję się jakbym jeździł za karę. W moim obecnym rowerze mam ramę Cube w rozmiarze 23''.

Mój wzrost: 201 cm, długość wewnętrzna nogi: 99 cm.

Rama jest w rozmiarze XL.

Filmik z krótkiej przejażdżki:

https://share.icloud.com/photos/08d4MF6vG4Rtm1oIP2Tula8Qg

Myślicie, że da się coś tutaj jeszcze podziałać bike-fittingiem?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSikorskiTrek był moim drugim wyborem, ale zdecydowałem się na Canyona ze względu na lepszy stosunek cena/jakość. Biorę pod uwagę ewentualną odsprzedaż i polowanie na Treka w przyszłym roku.

3 minuty temu, RabbitHood napisał:

Teoretycznie wg kaniona mieścisz się na XL. Ogólnie zależy gdzie jeździsz i jak. Chociaż wyleciałem z MTB dekadę temu to zawsze była jazda bardziej na stojaka niż na siedząco.

Spójrz na maksymalny wzrost :D chyba nie do końca jest to miarodajne.

screenshot-www.canyon.com-2023.09.07-12_26_19.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tak wysoki, ale dorzucę swoje.

Sztyca - jak córka wyrastała z roweru 27,5" to dostała długaśną sztycę i przetrwała jeszcze sezon - sztyca to rzecz łatwo dostępna. Przy okazji upgrade na dropper można zrobić - te są długie. Podniesienie siodła na właściwą wysokość to oczywisty pierwszy krok. Nie tylko pozwoli dobrze pedałować, ale też przesunie cię do tyłu.

Okolice kierownicy - jesteś realnie na górnej granicy tego rozmiaru (żartem jest prostokącik sięgający ponad 220) - w zakresie kokpitu poza mostkiem możesz zmieniać wznios i szerokość kierownicy, a także obrót kierownicy. Ja zmieniłem wznios z 30mm na 50mm z bardzo dobrym rezultatem (ale to była zmiana pod jazdę na stojąco). W zakresie kokpitu potrzebne są działania przesuwające cię do przodu (szersza kierownica,  dłuższy mostek - niestety jedno i drugie spowalnia kierowania) i ewentualnie podniesienie.. Kierownicę 740mm Canyon daje dla wszystkich rozmiarów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kregiel Na pewno masz za nisko siodełko? Kąt w kolanie na oko wygląda ok, a co jeszcze bardziej rzuca się w w oczy to kąt stopy. W najniższym położeniu wyraźnie unosisz piętę, tak jakby brakowało Ci zasięgu.

Co do długości roweru, to zdecydowanie wymień mostek ma dłuższy, i to znacznie dłuższy. W zależności jaką pozycję chcesz osiągnąć, konieczne może być też podniesienie pozycji kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...