Skocz do zawartości

[szosa] Nagły problem ze snejkami


uzurpator

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem sobie dla draki rower na kołach 27.5" i szosowych oponach:

- Obręcze Dartmór Raider ( 24mm wewn )
- Opony Conti UltraSport III, 28mm
- Z przodu 30ml, z tyłu 60ml uszczelniacza efetto mariposa vegelatex

CIśnienie robocze  6.5-7bar. Ważę ok 100kg. Rower to mutant na ramie full.

I nagle mam problem z łapaniem snejków. Do teraz już trzy razy w ciągu ok 2 tygodni. Zawsze z tyłu. Zawsze w ten sam sposób - tzn podczas brania zakrętu na gorszej jakości asfalcie ( np - tam gdzie są dzury, łaty, braki w pokrywie ) przy dużej prędkości lub ogólnie przy agresywniejszej jeździe . Opona na tej obręczy rośnie do ok 31mm. Nie mam tego problemu w innym rowerze na tej samej oponie, ale obręczy z wewnętrzną szerokością 19mm.

Jak myślicie, czym to jest spowodowane i jak temu zapobiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambolbambol To też moja hipoteza, ale kupa współczesnych kół szosowych jest dokładnie tak samo szeroka, czasy 13mm wewnętrznej już minęły. 24mm wewnętrznej to szału nie robi. W sumie to idę w kierunku zmiany obręczy na węższe.

@RabbitHood Tak, raczej tak, wszystko ładnie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz jakie snejki? Snejk to podwójne przebicie dętki, a tutaj jest mleko…  jak zniszczona jest opona?  Jedna dziura  z boku? 100 kilo kiluje zawodowo, a szeroka obręcz w szosie z oponką jak paróweczka ….

w pochyleniu nie ma  poduszeczki, żarówki z opony,  tylko zbliżamy  boczną cienką ściankę do gruntu, kara . Warto kupić coś jak kiełbaska na ognisko 🙂 Grubsze jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szosie ( moim zdaniem) brak dętek to kanał , także bardzo dobrze.😀

za niskie ciśnienie do masy i za duża obręcz

 8 atm czy 115 psi noże wystarczą? Ważne żeby sprawdzać co drugi dzień …

sam też kiedyś zauważyłem podatność na dobicia zestawu wylajtowana opona  25 i obręcz trekingowa na tylnej osi, trzeba było pilnować ciśnienia bardziej niż z klasyczną szosową… co ciekawe przy kołach mtb i dużo niższych ciśnieniach  szerokich przecież opon tendencja jest odwrotna i szeroka obręcz jakby chroni przed snejkami ( subiektywnie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Włóczęga po złamaniu Sparka i złamaniu naprawionego Sparka jest teraz na kołach 27.5 i na ramie Canyona. Tutaj mamy eksplorację nowego terytorium.

Dla mutanta bazą jest HGW co - 'Dynamics' z germanii, czyli jakiś market pewno.

wanderer_2.jpg

Edytowane przez uzurpator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choinka, nawet nie wiem. Jakieś krosiwo które dzisiaj byśmy nazwali DownCountry z ~2010 roku. 120 skoku. Manetki fajne, ale korzystam tylko do przedniej przerzutki, bo trzeba rękę wziąć z gripa. Z zadka dalej jest zwykła szosowa łapa. Zaleta taka, że nie da się operować obiema jednocześnie, więc i zakleszczyć napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też być może kiedyś zrobię takiego mutanta. Pogromca graweli. Kupić jakiś mtb na 29 np rockrider xc100. Rozmiar S, by rama była taka jak szosa w rozm L. Do prostej kierownicy dołożyć chwyty ala baranek. Jeśli aero będzie jak w przełaju, amor będzie lock, to pozostaje kwestia odpowiednich opon (raczej problemu nie będzie bo istnieje schw g one speed 29x2.35) na asfalcie czy easy gravel będzie tak samo szybki jak przełaj. Jak przyjdzie przejechać szybko przez np zrytą drogę przez ciężki sprzęt czy kamienie korzenie, to przełaj zostanie z tyłu.

No i mam prosta kiere, bezcenna rzecz do jazdy w technicznym terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...