Skocz do zawartości

[kask rowerowy] Jaki kask wybrać na początek?


beriss

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, niedawno ponownie zaprzyjaźniłam się z rowerem i zastanawiam się jaki kask wybrać :) chętnie przygarnę wszystkie porady i artykuły, ale proszę coś prostego, na przykład w tym stylu https://fitandhealth.pl/jak-wybrac-kask-rowerowy.html bo jednak jako początkujący nie chciałabym się zniechęcić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RabbitHood napisał:

Z daszkiem!

ja demontuje daszki na ten przykład

Oczywiście warto przymierzać ... ze swojej strony polecam jasny kolor biały żółty a nie czarny etc zawsze się to trochę lepiej rzuca na oczy ... i zapięcie typu Fidlock - moim zdaniem to jest super wynalazek (oczywiście brak fidlock'a nie dyskwalifikuje kasku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też demontuję daszki - zmuszają mnie do zadzierania głowy, przez co bolą mnie ramiona.

Polecam z siatką - mój pierwszy nie miał, drugi ma jakiś skrawek na przodzie - to nie działa.

Muszki są wkurzające ale kiedyś wpadła mi pszczoła i ściągałem kask w czasie jazdy, bo bałem się że mnie w desperacji użądli.

I nie kupuj "na początek" tylko kup raz a porządnie, bo wydasz kasę dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, siatka jest bardzo przydatna - też już kilka razy ściągałem w czasie jazdy albo awaryjnie hamowałem, żeby kask ściągnąć bo mi jakieś robactwo wpadło. Mam dwa kaski (jeden miejsko/szosowy i jeden typowy mtb) i niestety obydwa bez siatki. Nawet jeśli to jest mała muszka to tak irytująco swędzi/przeszkadza jak się rusza, że musisz zdjąć kask bo z reguły suwanie kaskiem po głowie, żeby to jakoś rozgnieść/uśmiercić nic nie daje

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie określił co robi na rowerze i jaki ma rower. W DH według przepisów UCI daszek jest obowiązkowy :) 

Siatka - nie jest zła, ale da się żyć bez, ale fakt - osa we włosach może doprowadzić do wypadku, a kto ją odróżni od dużej muchy w trakcie jazdy to jest mistrz - nie warunkował bym siatką zakupu, ale z dwóch dobrych wybrał ten z siatką.

Szosowy na MTB wygląda słabo, a górski na szosie może być niewygodny (daszek :) ).

Ja jestem fanem zapięcia Fidlock - jedną ręką i bez przycinania podgardla - jak się zmieści w budżecie - polecam.

Kaski przymierzaj z ulubionymi (albo koniecznymi) okularami - chodzi o miejsce na zauszniki, konflikt z ramką i wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szosowy na MTB wygląda słabo, a górski na szosie może być niewygodny (daszek :) ).

Są też kaski uniwersalne, które wyglądają zarówno dobrze na mtb jak i na szosie, mieszczuchu czy innym crossie lub trekkingu. Taki przykładowo Abus Macator - z daszkiem (lub bez) można jeździć na mtb (oczywiście takim bardziej rekreacyjnym lub xc bo do enduro czy DH są bardziej zabudowane z tyłu) a bez daszka na szosie też źle nie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abus Macator - kupiłem go w tym roku, po 4 latach jazdy w kasku z Deka za 70 czy 90 zł, Ma właśnie tę wadę, o której pisałem - okrawek siatki na przedzie, w dodatku z grubym oczkiem - to nie działa. Co do reszty, to się nie wypowiem, daszek zdjąłem, jeżdżę w nim na gravelach, na MTB przeznaczyłem ten stary kask, bo zamotałem na nim uchwyt na lampkę Sigma.

Wracając do Abusa - wygląd jest dla mnie ok, mam wersję z MIPS ale gdybym kupował jeszcze raz, to szukałbym czegoś z większą siatką.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważniejsza od siatki jest wentylacja. Jakiś czas miałem kask z Decathlonu - mimo licznych otworów, nie miał w środku kanałów między nimi i powietrze nie mogło przepływać od wlotów do wylotów - był bardzo gorący. Obecne kaski mają tak ukształtowane wnętrze, że jest miejsce (kanały a nie luz) nad włosami i jest znacznie przyjemniej. Drugą wadą kasku z decathlonu był kształt daszka, który zmuszał do silnego zadzierania głowy. Teraz też mam kask z daszkiem, ale jest on wyżej. Takie drobiazgi, a ważne. 

Ten Abus rzeczywiście zgrabny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...