Skocz do zawartości

[Licznik] Garmin Explore 2 - ile u was trzyma bateria?


shusty

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w końcu Garmin Explore 2, byłem na kilku krótkich wypadach  2-3h i zadziwiająco szybko znika bateria.

Po tym sprzęcie spodziewałem się co najmniej 10h. Dzisiaj byłem na rowerze 2h jazdy i gdy zaczynałem jechać to stan baterii pokazywał 95%. Po ponad 2h jak był włączony stan baterii to 52%. Licznik był ciągle sparowany z tel., bo korzystam z opcji live track. Przez połowę czasu włączony był widok mapki a przez resztę czasu tabelka z informacjami jak prędkość, dystans itd. Włączona była nawigacja po trasie. Nie podłączałem żadnych czujników. Jasność 100% bo było słonecznie, a i tak chętnie bym jeszcze podkręcił jasność jakby można było dla czytelności. 

Poprzednich jazd tak dokładnie nie monitorowałem, ale też stan baterii mocno mnie zmartwił, a nie miałem nawet tel. sparowanego.

Chyba, że te pierwsze 50% zjada szybko a później już trzyma długo? Boję się pojechać gdzieś na wyprawę na 6h, że mi nawet licznik nie wytrzyma nawigując mnie. Chyba, że czas pracy na baterii kilkunastogodzinny informowany przez producenta to ściema i dotyczy, gdy wyświetlacz przez większość czasu jest wyłączony, ale wtedy to i mój tel. kilkanaście godzin by wytrzymał.

Ile h u was przy podobnym użytkowaniu ten garmin daje radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słońcu  podświetlanie na 100% ? Masakra. Ja w pełnym słońcu mam wyłączone podświetlanie i mam super widoczność ekranu. Czym mocniej słońce świeci tym lepszy widok. A w pochmurne lub w nocy to ustawiam tylko na 10% . Najwięcej prądu pożera ekran i wszelaka łączność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyłączone podświetlenie, wyłączone sparowanie z telefonem, nie mam dodatkowych czujników, od czasu do czasu "zabawa" z autoroutingiem do celu (mój dom). Sobota i niedziela w sumie 8,5 godz. włączony (świeżo naładowany w sobotę przed wyjazdem). Pozostało 75% aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, jak z telefonem, pod warstwą ciekłokrystaliczną masz powierzchnię odbijającą światło i w zasadzie im jaśniej, tym obraz na ekranie jest bardziej kontrastowy i co za tym idzie - bardziej czytelny. W garminie w ciągu dnia raczej nie używam podświetlenia, ewentualnie 10-20% podczas wczesnych poranków i zmroku. Jedyny znany mi użytkownik GE 2 jeździ bez czujników i póki bateria nie zajechana, to urządzenie wytrzymuje mu od 22 godzin w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, shusty napisał:

Kupiłem w końcu Garmin Explore 2, byłem na kilku krótkich wypadach  2-3h i zadziwiająco szybko znika bateria.

Po tym sprzęcie spodziewałem się co najmniej 10h. Dzisiaj byłem na rowerze 2h jazdy i gdy zaczynałem jechać to stan baterii pokazywał 95%. Po ponad 2h jak był włączony stan baterii to 52%. Licznik był ciągle sparowany z tel., bo korzystam z opcji live track. Przez połowę czasu włączony był widok mapki a przez resztę czasu tabelka z informacjami jak prędkość, dystans itd. Włączona była nawigacja po trasie. Nie podłączałem żadnych czujników. Jasność 100% bo było słonecznie, a i tak chętnie bym jeszcze podkręcił jasność jakby można było dla czytelności. 

Poprzednich jazd tak dokładnie nie monitorowałem, ale też stan baterii mocno mnie zmartwił, a nie miałem nawet tel. sparowanego.

Chyba, że te pierwsze 50% zjada szybko a później już trzyma długo? Boję się pojechać gdzieś na wyprawę na 6h, że mi nawet licznik nie wytrzyma nawigując mnie. Chyba, że czas pracy na baterii kilkunastogodzinny informowany przez producenta to ściema i dotyczy, gdy wyświetlacz przez większość czasu jest wyłączony, ale wtedy to i mój tel. kilkanaście godzin by wytrzymał.

Ile h u was przy podobnym użytkowaniu ten garmin daje radę?

Praktycznie zawsze jest tak, że producent podaje długość działania w najmniej obciążających warunkach. Czasami jest też podział na bez aktywności/ podczas aktywności.

Jak masz podświetlenie 100%, połączenie z telefonem, włączone nagrywanie aktywności a do tego np korzystanie z różnych satelit, to bateria będzie zjeżdzała bardzo szybko.

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprzęt do reklamacji. Kolega kupił w czerwcu nową 540 i bateria znikała w oczach. Zareklamował i dostał nowy sprzęt i tym razem bateria trzyma praktycznie zgodnie z tym, co podaje producent.

Ja mam 1040 i bateria trzyma fantastycznie. Na ostatnim ładowaniu zrobiłem 11 tras po 2-4 godziny z nawigowaniem, synchronizacją z telefonem oraz czujnikami i jeszcze miałem 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DEFTONES potwierdzam w 1040 bateria to rewelacja . Ja mam Solara   sparowany z dwoma czujnikami plus radar , zapis aktywności w trybie SatIQ , podświetlanie na sztywno 10% ( nie chce mi się ciągle przełączać ) , łączność /synchronizacja na "żądanie " -  wytrzymuje miesiąc jeżdżenia (2500 km)

W Explorerach 2 zaoszczędzili na akumulatorku w porównaniu do Edge 1030 + ( bo  Explorer to wykastrowany klon właśnie tego Edga z baterii  , pamięci oraz okaleczony programowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DEFTONES tylko co ma bateria 1040 do Explore 2?

Dla Twojego licznika, sam Garmin podaje 35h w wymagających warunkach.

https://suport.garmin.com/en-US/?faq=nRJRtOCvG471bDthxtxZ86

Twoje obliczenia się mniej więcej pokrywają z tabelką. Tylko że Explore 2 ma znacznie mniejszą baterię i w tych samych warunkach, już tylko 16h...

Co nie zmienia faktu, że coś z baterią jest nie tak. Miałem dokładnie ten sam problem z Lezyne. Zjeżdzała w ekspresowym tempie, a z komunikatem Battery Low mogłem jeździć jeszcze z 10h.

Zgłaszaj na reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ChuChu napisał:

@DEFTONES tylko co ma bateria 1040 do Explore 2?

Dla Twojego licznika, sam Garmin podaje 35h w wymagających warunkach.

https://suport.garmin.com/en-US/?faq=nRJRtOCvG471bDthxtxZ86

Twoje obliczenia się mniej więcej pokrywają z tabelką. Tylko że Explore 2 ma znacznie mniejszą baterię i w tych samych warunkach, już tylko 16h...

Co nie zmienia faktu, że coś z baterią jest nie tak. Miałem dokładnie ten sam problem z Lezyne. Zjeżdzała w ekspresowym tempie, a z komunikatem Battery Low mogłem jeździć jeszcze z 10h.

Zgłaszaj na reklamację.

To, że wydajność akumulatora powinna pokrywać się bliżej tego, co podaje producent, a tutaj ewidentnie jest w drugą stronę. Dla mnie sprzęt do reklamacji. Na szczęście, z tego co mi wiadomo, Garmin wymienia sprzęt na nowy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DEFTONES nie do końca na nowy. Zwykle wymienia na sprzęt odnowiony z nową pełną gwarancją. Odbywa się to bardzo sprawnie i szybko. Wymiana na fabrycznie nowy się zdarza, ale nie jest to regułą. Refub wygląda jak nowy, różni się folią na ekranie i opakowaniem. 

@shusty robiłeś tzw. factory reset urządzenia? Jak nie to warto to zrobić. Poza tym aktualizacja. Zadzwoń na infolinię Garmina, zgłoś problem i tam dostaniesz komplet informacji co dalej. Zaczną pewnie od factory reset, potem jak problem nie zniknie odeślesz im urządzenie, jak się potwierdzi problem to do tygodnia dostaniesz wymienione urządzenie. 

Edytowane przez Eathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowy Edge 2: podświetlenie 10 %, bez dodatkowych czujników, bez połączenia z telefonem, nawigacja po stworzonym śladzie, zapis trasy, wycieczki po lasach i górach, łączny czas pracy 16 h, stan baterii 21 %.

Z mojego krótkiego domowego testu wynika, że podświetlenie ekranu zżera baterię bardzo szybko. A na zewnątrz podświetlenie ekranu rzeczywiście nic nie daje, a nawet pogarsza czytelność ekranu.

Nie wiem jak wpływa na baterię połączenie z telefonem bo z tego nie korzystam. Łączę się tylko aby zrzucić trasę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrzymanie łączności z telefonem nie jest tak energożerne jak ekran na full. Podświetlanie na 100%  wysusza akumulator jak amerykańskie HEMI bak.Po za tym też nonsens jezdzić non stop z takimi funkcjami jak live track bo lecą wtedy dwa akumulatory - w Explo i fonie. Jestem pewien ,że jak kolega @shusty poustawia swojego Explorera jak należy to akumulator będzie trzymał tyle ile ma.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja:

Trip rowerowy trwający 5,5h 

Podświetlenie na 60%, włączona nawigacja i poł. z tel.  Na koniec zostało 52% baterii.

 

Pod chmurką ekran dobrze widoczny był już przy podświetleniu 10-20%.

Po wjeździe do lasu mimo dnia, poniżej 50% podświetlenia często nie potrafiłem odczytać co się na mapie dzieje, bo ekran za ciemny, ale przy 60% było ok.

Na pełnym słońcu ekran dobrze widoczny przy 10%, ale często na ekranie było odbijane światło słoneczne i wtedy z garmina nic nie można było odczytać, za to mimo odblasków jeśli się ustawiło 100% podświetlenia to jak się człowiek wysilił to był w stanie zczytywać informacje z wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, shusty napisał:

Aktualizacja:

Trip rowerowy trwający 5,5h 

Podświetlenie na 60%, włączona nawigacja i poł. z tel.  Na koniec zostało 52% baterii.

 

Pod chmurką ekran dobrze widoczny był już przy podświetleniu 10-20%.

Po wjeździe do lasu mimo dnia, poniżej 50% podświetlenia często nie potrafiłem odczytać co się na mapie dzieje, bo ekran za ciemny, ale przy 60% było ok.

Na pełnym słońcu ekran dobrze widoczny przy 10%, ale często na ekranie było odbijane światło słoneczne i wtedy z garmina nic nie można było odczytać, za to mimo odblasków jeśli się ustawiło 100% podświetlenia to jak się człowiek wysilił to był w stanie zczytywać informacje z wyświetlacza.

Podobno matowa folia poprawia widoczność, nie odbija się wtedy od ekranu, może warto spróbować. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...